BİR DERİN KEDERDEYİZ...

BİR DERİN KEDERDEYİZ...

İletigönderen Noyan Umruk » Sal Mar 11, 2014 16:26

Berkin Elvan Bu Sabah Hayatını Kaybetti...
Dr.Noyan UMRUK

MM. K.Burgaz-Göktürk Bşk.

Berkin Elvan'dan bu sabah acı haber geldi. Berkin Elvan 268 gündür sürdürdüğü hayat mücadelesini kaybetti; bir kaç gün önce kalbi durmuş ve 20 dakika çalıştırılamamıştı. Berkin Elvan'ın ailesi Twitter'dan ''Halkımıza: Saat 07.00 Berkin Elvan'ı evladımızı kaybettik. Başımız sağolsun'' diye acı haberi duyurdu Ailenin derin acısını paylaşırken, O'nu Yunus'un dizeleriyle uğurluyor, ışıklar içinde yatmasını diliyoruz.

Berkin Elvan Bu Sabah Hayatını Kaybetti (Berkin Elvan Kimdir?)

ŞÖYLE GARİP BENCİLEYİN

Acep şu yerde varm'ola
Şöyle garip bencileyin
Bağrı başlı gözü yaşlı
Şöyle garip bencileyin
Söyler dilim ağlar gözüm
Gariplere göynür özüm
Meğer ki gökte yıldızım
Şöyle garip bencileyin

Nice bu dert ile yanam
Ecel ere bir gün ölem
Meğer ki sinimde bulam
Şöyle garip bencileyin.
NE OLURSUN BIRAKMA ELİMİ'

Berkin Elvan’ın ailesi, acı haber üzerine gözyaşlarına boğuldu. Berkin’in cenazesi hastanedeki işlemlerin ardından Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Acı haber üzerine yüzlerce kişi, aileye destek vermek üzere hastaneye geldi. Berkin’in ölümü anne ve babasını yasa boğdu. Anne Gülsüm Elvan ve baba Sami Elvan, acı haber üzerine gözyaşlarına boğuldu. Hastane önünde toplanan kalabalık “Berkin Elvan ölümsüzdür” sloganları attı.
Acılı anne “Berkin yakışamaz kara topraklara. Benim yavrum daha 14 yaşında. Ben senin acına nasıl dayanırım yavrum. Ben sensiz ne yaparım yavrum. Ne olursun bırakma elimi. Benim kuzum daha küçücüktü” diye feryat etti. Anne Gülsüm Elvan ve baba Sami Elvan daha sonra araca binerek Adli Tıp Kurumu’na gitti.

SEVENLERİ HASTANEYE KOŞUYOR

Ölüm haberi üzerine çok sayıda kişi hastaneye gelmeye başladı. Berkin’in öldüğü haberini alan CHP İstanbul Milletvekili Melda Onur hastaneye koştu. Gözyaşlarını tutamayan Onur, acı haberi aldıklarını, çok üzgün olduklarını belirterek "Şu an bu ülkenin en görmek istemeyeceği şey. Buradan arkadaşlar haber verdi. Dün avukatın açıklamalarından sağlık durumunun kritik olduğu belliydi. İyi dayandı, iyi direndi” dedi.

16 KİLOYA KADAR DÜŞMÜŞTÜ

Okmeydanı eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 269 gün komada kalan Berkin, bu süreçte 45 kilodan 16 kiloya düşmüş, 8 Mart'ta kalbi durmuş ve 20 dakika çalıştırılamamıştı.

GEZİ'DE KAYBETTİĞİMİZ CANLARIN SAYISI 8 OLDU

Gezi eyleminde Berkin Elvan'ın da kaybıyla yitirdiğimiz can sayısı 8 oldu. Gezi eylemleri sırasında Ali İsmail Korkmaz, Ethem Sarısülük, Abdullah Cömert, Mehmet Ayvalıtaş, Ahmet Atakan, Medeni Yıldırım ve polis memuru Mustafa Sarı yaşamını yitirmişti.

SOSYAL MEDYA YAS İÇİNDE

Twitter'da kullanıcılar da Berkin Elvan için üzüntülerini şu sözlerle paylaştı:

açArşı @forzabesiktas

#BerkinElvan çocukluğumuzu kaybettik

Mansur Yavaş @mansuryavas06
İstanbul'da Gezi olayları sırasında yaralanan Berkin Elvan'ı kaybettik. Ben ailesine sabır ve baş sağlığı diliyorum. #BerkinElvan

Seyhan Erdağ @seyhanerdag1
Ekmek almaya gitti... Cennete gitti...

Burcu Karakaş @burcuas
Berkin 15 yaşında 16 kilo, uçtu gitti..

Umut Oran @UmutOranCHP
#BerkinElvan da artık gökyüzünde
O artık gelecek nesillerin yıldızı olacak
Rahat uyu Berkin

Fırat Kozok @FiratKozok
Artık uyanın! Berkin Elvan uyanamadı..

Serkan Ocak @serkanocakkk
oysa her sey daha iyi olacakti sen uyansaydin, olmadi. bu utanc hepimizin...rahat uyu guzel yuzlu cocuk #berkinelvan

Metin Feyzioğlu: Ve Berkin uyanamadı. Ekmek almaya gitmişti oysa.Evlatlarını kaybeden anne babalara "başsağlığı"nasıl dilenir? Mekanı cennet.Çok üzgünüm çok.

Mustafa Sarısülük: Oysa kalkacaktin. Ethem Berkin diyecektik sana. Ethem olacaktin. Ne yazsak şimdi? Nasil söylesek?

İkrar Sarısülük: Oysa kalkacaktin be çocuk Ethem Berkin diyecektik sana.Ethem olacaktin bizim Ethem'imiz Berkin'imiz.
Kullanıcı küçük betizi
Noyan Umruk
GM Yazarları
GM Yazarları

İletiler: 1040

Şu dizine dön: Dr. Noyan UMRUK

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x