Bir gece ansızın çağırsanıza! / Murat İDE

Bir gece ansızın çağırsanıza! / Murat İDE

İletigönderen Oğuz Kağan » Prş Eki 05, 2017 11:34

Bir gece ansızın çağırsanıza!

"Ne kadar yok sayarsanız sayın, orada artık bir irade beyanı var".

Nerede? Irak'ın kuzeyinde yapılan referandumda..

Bakmayın, ben Irak'ın kuzeyi diyorum, bu sözlerin sahibi yıllardır oraya 'kürdistan' diyor..

Kim o? 'kürdistan' hayaliyle yanıp tutuşan AKP Diyarbakır Milletvekili, Galip Ensarioğlu..

Barzani'nin korsan referandumuna başından beri sıcak bakan, 'irade beyanı' diyen, meşru sayan ve sözüm ona 'Reis'ten farklı düşünen AKP milletvekili..

Resim

Yeniçağ, beyefendinin bakışını bu başlıkla duyurdu, "Korsan referanduma tam destek."

Şimdi bu gariban sormasın mı?

-Siz bizi saf mı sanıyorsunuz?

Hadi Barzani elin adamı, bu şahıs, siyasi bekası reisin iki dudağı arasındaki bir milletvekili..

Şu ana kadar tek bir kelime duydunuz mu.. "Galip sus artık" diyenini gördünüz mü? Yok.. Çünkü, gözümüzün içine baka baka oynuyorlar..

* * *

Bakın, ne diyor Ensarioğlu;

-Gönül umduğu yere küser, dosta küser. Sayın Cumhurbaşkanı istişare edilmediğine dair açıklamalar yaptı. Bugün Sayın Cumhurbaşkanının ifadeleri de biraz daha yumuşamış gibi.

IKBY'nin Türkiye'ye bir tehdit olabileceği kanaatinde değilim..

Neymiş;

1-Gönül dosta küsermiş.. Kim o dost? Barzani..

2-Cumhurbaşkanı istişare edilmediği için kızmış.. Artık, istişare edilseydi ne olacaktıysa..

3-Cumhurbaşkanı biraz daha yumuşamış.. İcraatta öyle de, laflara bakınca hiç de öyle görünmüyor..

4-Bu referandum ve IKBY Türkiye için tehdit değilmiş..

* * *

Önce şu gerçeği şuraya bırakalım; "AKP'de, Erdoğan'ın aksi bir söz edenin, o dakika kellesi gider.."

Peki merak etmiyor musunuz, "kürdistan" tarifiyle, korsan referanduma desteğiyle, bir AKP milletvekili nasıl oluyor da böyle rahat rahat konuşmaya devam edebiliyor

Ya da Erdoğan neden çağırıp da;

-Ben düşmanlık sayıyorum, sen dost diyorsun..

-Ben külliyen reddediyorum, sen istişare diyorsun..

-Ben "Millî güvenlik tehdidi" diyorum, sen "Değil" diyorsun..

demiyor..

Ya da bir başka deyişle, neden, 'Bir gece ansızın çağırıp', "Kendine gel" demiyor..

Öyle ya, bir gece ansızın taa Erbil'e gitmekten bahseden Erdoğan, Barzani ağzıyla konuşan, yanı başındaki vekili, bir gece ansızın, niye çağırıp susturmuyor mesela?

Dizginleri elinde tutan bir liderin bunu yapabileceğini, tek bir işaretiyle susturabileceğini, susmazsa bileti kesebileceğini biliyoruz.. Ama tık yok..

Bir gece ansızın düşünün ve bağırıp çağırmaları geçin efendim.. THY uçuşu dışında her şey tıkır tıkır işliyorsa, bilin ki, oyun içinde oyun dönüyor..

Artık ABD ziyaretinde, 'Yahudi Komitesi'nde neler konuşulduysa..

* * *

Tamam.. 82 Kerkük, 83 Musul da..

En baştan sorayım, 21'deki sorunu ne yapacağız?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Kerkük ve Türkmen hassasiyetini en iyi bilenlerdenim.. Ve inanırım ki, sorgulanamaz, samimiyet testine tabi tutulamaz..

Nitekim, 82 Kerkük, 83 Musul mesajı tam isabettir ve bir Mustafa Kemal Atatürk projesidir..

Türk Devleti'nin bu "Millî" konudaki her olumlu adımına destek vermek de 'Millî' bir görevdir.. Hepsine eyvallah..

Ancak ben bu millî görevi bir adım öte taşıyor ve soruyorum;

-82 Kerkük, 83 Musul tamam.. Ama 21'deki sorunu ne yapacağız?

-Tam destek verilen AKP'nin, 21 plakalı Diyarbakır'daki Milletvekili Galip Ensarioğlu'na gıkını çıkarmamasını nasıl okuyacağız?

-Bir turnusol kağıdı olan bu garipliği nereye oturtacağız?

-Barzani'ye laf etti diye alkışladığımız iktidarın reisinin, 21'de, Barzani ağzıyla konuşan milletvekiline tek söz etmemesini, susturmamasını nereye koyacağız?

-Hâlâ, oy hesabıyla, Diyarbakır milletvekili üzerinden "bölücü" perspektife göz kırpan bu samimiyetsizliği nasıl destekleyeceğiz?

O yüzden dedim, 82'ye, 83'e "Bir gece ansızın" gitmeye eyvallah da, bir gece de 21'deki beyefendiyi ansızın çağırın ya da çağırtın ki, sıkmaktan, dişlerimiz dökülmesin..

* * *

'Saray'ın temizliği sudan ucuz!

Aynen aşağıdaki gibiydi haber..

Resim

Başlığa itirazım var, katılmıyorum..

Meslektaşlarım "Ne kadar pahalı" diye şaşırmış ama ne yalan söyleyeyim, ben çok ucuz buldum..

İki milyona temizlenebiliyorsa helal olsun.. Ya yapan firma zarar ediyor ya da halıların, oymalı-kakmalı divanların altına bakın derim..

İki milyona gerçekten zor..

Kötü niyetliler bambaşka mesaj çıkarabilir.. Yanlış anlamayın, o kadar büyük bir bina için, ucuz diyorum..(!)

* * *

GÜNÜN SÖZÜ

Şu hayatta gülmemi isteyen tek kişi fotoğrafçıydı.. O da parasını istedi zaten..

Murat İDE, 5 Ekim 2017
muratide@gmail.com
Kullanıcı küçük betizi
Oğuz Kağan
Genel Yetkili
Genel Yetkili

İletiler: 12355

Şu dizine dön: Gazete Köşe Yazarları

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 7 konuk

x