Bir günlükten dökülen sırlar...

Tartışma Alanı

Bir günlükten dökülen sırlar...

İletigönderen Ram » Sal Mar 13, 2007 10:36

Denizcilersitesi ‘Örnek Paşamızın Günlüğünden’ diye bir bölüm yayınlıyor. İddiaya göre, günlük sahibi, eski Deniz Kuvvetleri Komutanı emekli Oramiral Özden Örnek. Site editörlerine göre, bir denizci, bu notları ulaştırmış, onlar da yayınlıyorlarmış.

Paşa'nın haberi var mı¿?

Resim

Star yazarı Şamil Tayyar, önce söz konusu siteyi arayıp günlüğün gerçekliğini öğrenmek istedi. Ancak yanıt alamadı. Bunun üzerine Özden Paşa'ya ulaşmayı denedi. Günlükten haberdar olup olmadığını öğrenmek istedi. Gelen yanıt, ‘Konuyla ilgili herhangi bir ilgimiz yok!’ şeklinde oldu.

Peki, sitedeki sözde anılarda neler var¿? 15 bölüm halinde yayınlanan günlükte gündemi sarsacak çok önemli iddialar var. (Tabiki doğruysa) İşte günlükten konu başlıkları;

‘Sarıkız operasyonu!’, ‘Galiba geçen yıl ki Genelkurmay Başkanı oğulları ile ilgili olarak bedel ödüyordum.’, ‘Yazılan bir ihbar mektubundan bu kadar geniş bir yolsuzluk ağı çıkmıştı.’, ‘AB’den nasıl kurtulacağız¿?’,

‘Org. Kıvrıkoğlu, Hilmi Özkök’e onu hiçe sayar gibi muamele ediyor, her fikrini tersliyor ve bazen de onunla alay ediyordu!’,

‘Salim Dervişoğlu’nun Güneri Civaoğlu ile konuşmaları, Sedat Ergin’e tavsiyeleri.’, ‘Mustafa Özkan, Aydın Doğan’ın 2.5 milyar dolar riski olduğunu ve hükümet ne derse yapmak zorunda olduğunu söyledi.’,

‘1999 şubat ayında Amerikalılar, Abdullah Öcalan’ı kaçırıp bize verdiklerinde, Mesut Yılmaz herkese haber verir diye daha önceden haber vermemişler ve Ecevit hükümetine zamanında vermişler.’,

‘Ferit Şahenk’e: "Yayınlarınız hükümet yanlısı, dikkatli olun!" dedim.’, ‘Aydın Doğan’ın yanında, M. Ali Yılmaz ve Fikret Bila vardı.’, ‘Murat Yetkin’in ziyareti.’, ‘Fikret Bila, elinde Yaşar Paşa’ya yazdığım mektubun kopyası olduğunu söyledi!’, ‘Tuncay Özkan’ın ziyareti.’, ‘Şener Eruygur’un planları.’, ‘Cüneyd Zapsu’nun ziyareti.’

Resim
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Fakat ihtimâl, bazı kafalar kesilecektir!
Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!

İletiler: 8167

İletigönderen |Kuralsız| » Sal Mar 13, 2007 13:37

İlginç... Aydın DOğan la ilgili tarafı da inandırıcı gibi geldi...

paylaşım için tşk.
''Hayattaki yegane üstünlüğüm Türk doğmaktır! Muhterem milletime şunu tavsiye ederim ki; sinesinde yetiştirerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanındaki, vicdanındaki cevher-i asli'yi çok iyi tahlil etmek dikkatinden bir an feragat etmesin."
Başbuğ Mustafa Kemal Atatürk

Ruhun Şad, Mekanın Cennet Olsun Türklüğün Yüce Başbuğu ATATÜRK
Kullanıcı küçük betizi
|Kuralsız|
Üye
Üye

İletiler: 2244
Konum: Gecenin Kıyısından Karanlığın Tam Ortasından |K@yse®ciyes|

İletigönderen Ram » Pzr Mar 18, 2007 22:19

Efsane_38, ben teşekkür ederim.

Yeni bir iddia; bu belgenin yayınlandığı sitenin domaini Utahtan alınmış.

Bir başka iddia; Utah Üniversitesinde görevli Türk hocaların, sözde İslâmcı olanlarının tamamı, Fethullah Gülen Hocaefendi Hazretlerinin sempatizanı, müridi veyahut yandaşıdır.

Ek bilgi: Utah Üniversitesi Öğretim Görevlisi Hakan Yavuzun, 2004 yılında ABDnin yaptığı bir araştırmaya cevaben söyledikleri şunlardır:

Soru - Türkiye Kerkükten vazgeçerse neler olur¿?
H.Y. Cevap - İslâmcıların genelde bir Kürt sorunu yoktur. Onlar, Türk Silâhlı Kuvvetlerinin gücünü azaltma peşinde. Bu yüzden Avrupacı oldular. Kerkük için ne Akepelilerden, ne de İslâmcılardan tepki gelir.
DÜZ ÇİZGİ - ÜMİT ZİLELİ

Artık Tek Türkiye Yok!

Seymour Hersh i tanıyor musunuz?

Hani, ABDnin Ebu Garib Cezaevinde yaptığı insanlık dışı işkenceleri ortaya çıkaran Pulitzer Ödüllü Amerikalı gazeteci... İşte Amerikan yönetiminin bir tenhada kıstırsa bir kaşık suda boğacağı bu arkadaş, şimdi de İsrailin Irak, İran ve Suriyede Kürtlere komando eğitimi verdiğini, birlikte eylemler yaptığını ortaya çıkardı!

- Vay vay vay!

Üstelik İsrailin ileriye dönük hesaplarını da bir bir ortaya döktü. Hershin olanca açıklığıyla ortaya koyduğu bilgilere göre, ABDnin Irakta başarısız olduğunu gören İsrail, kendi kontrolünde bağımsız bir Kürt devleti için kolları sıvadı!

Peki, AKP iktidarı, ABD ve İsrailin yoğun bir şekilde üzerinde çalıştığı, üstelik başkentini petrolün kaynağı Kerkük olarak belirlediği Kürt devleti oyunu karşısında ne yapıyor? Abdullah Gül ün ağzından yanıtlayalım:

- Çok yakından takip ediyor!

En güçlü Cüneyd Zapsu!
Aslında Fikret Bila nın önceki gün Milliyette sürmanşetten verilen ABDde gizli hesaplar haberini görünce AKPnin gerçekten Amerikayı çok yakından takip ettiğine inandım!

Sevgili Bilanın haberine göre Amerikan yönetimi 28 Mayısta, Türkiyeyi çok yakından tanıyan, izleyen Türkiye uzmanı bir grup akademisyen ve bürokratla ABD Dışişleri Bakanlığında bir araya geldi. Önemli isimlerin katıldığı toplantıda bir de Türk vardı; Utah Üniversitesi Öğretim Görevlisi Hakan Yavuz ... Siz Yavuzu daha çok Fethullah Gülen in talebesi olarak tanırsınız!

ABDnin yalanlamaya çalıştığı, ancak bizzat bu müthiş beyin fırtınası na katılan Hakan Yavuz tarafından doğrulanan toplantıda, sıradan bir Türk yurttaşının kanını donduracak bilgiler verildi. Örneğin eski Dışişleri Uzmanı Henri Barkey, kendinden gayet emin bir şekilde ve de pek değerli gazetecilerimizden İlnur Çevik ile Cengiz Çandar a dayanarak aynen şunları söylüyor:

- AKP hükümeti, Kürt federasyonuna aslen karşı değil. Askerin ve MGKnin zorlamasıyla karşı olduğunu söylüyor! Ben Dışişleri Bakanı ile (yani Abdullah Gül) Washingtonda görüştüm, Kürtlerin haklarına AKP ve hükümet olarak karşı değiliz. Zaten bir de facto devlet var ve biz bununla şu anda iyi ilişkiler içindeyiz dedi...

ABD Milli Savunma Akademisi Öğretim Üyesi Judith Yaphe ise çok daha açık ve net konuşuyor:

- Türkiye tehlike algılaması konusunda artık homojen değil. Dahası sistemin stratejik düşünme mekanizması zayıf ve gittikçe parçalanıyor. Artık tek Türkiye yok!

Yaphe, Kürt konusunda en güçlü kişiyi de açıkça ifade ediyor:

- Bence Cüneyd Zapsu Kürt konusunda en güçlü kişi. Zaman gazetesinde çıkan mülakatında, Kürt kimliğine ve Kürt milliyetçiliğine olan sempatisini açıkça ortaya koyuyor...

Bizim Türk uzman da toplantının en açık mesajını veriyor. AKP uzmanı olarak da tanınan Hakan Yavuz, Kerkük konusunda bakın ne diyor:

- Kerkükün Kürt eyaleti içinde bırakılmasına ne AKPden ne İslamcılardan tepki gelir. Sadece kınamakla sınırlı kalır...

İşte böyle! Toplantının sonunda nasıl bir sonuç çıktığını merak ediyorsanız onu da yazalım:

- Türkiye fazla tepki göstermez. Zaten ABD işi bitirdi bile!

Şimdi asıl soruyu soralım:

- Defalarca yazdığımız gibi; AKPnin sadık bir Amerikanofil olduğunu, ABD çıkarlarının bölgedeki yılmaz savunucusu olarak görev yaptığını, kendi halkından gerçekleri sakladığını ve gizli anlaşmalar içinde olduğunu bu haber de anlatmıyorsa başka ne anlatabilir acaba?!..

Aydınlarımıza ve AKP severlere önemle duyurulur!

Cumhuriyet 24.06.2004
Biraz nostâlji, hafızaya iyi gelir. Okursan... :)
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!

İletigönderen Hasta » Pzr Mar 18, 2007 22:26

Ram, çok teşekkürler ama çok doğru bir tespit var:

- Türkiye tehlike algılaması konusunda artık homojen değil. Dahası sistemin stratejik düşünme mekanizması zayıf ve gittikçe parçalanıyor. Artık tek Türkiye yok!

Ve yine,gidip bu adamlara oy verecekler!!! :evil:
Kullanıcı küçük betizi
Hasta
Satılmıştır

İletiler: 1

İletigönderen Ram » Cmt Nis 14, 2007 3:06

Bir sarıkız operasyonu da ben yapacaktım. 8) Amma velâkin, beni Özkök değil, Mermer Efendi engelledi. :twisted:

Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!

İletigönderen Panzehir » Cmt Nis 14, 2007 12:36

Böyle bir duruma TSK belgelerinde rastlanmadığını Büyükanıt paşamız açıklamıştır. Bu saatten sonra didiklemeye gerek yok. Bu söylemleri çıkaranların Askeri Mahkeme'de yargılanmalarını istiyorum ben de, paşamız gibi...

Gün gelir devran döner
Adımıza türküler söylenir bu şehirde!..
...
Kullanıcı küçük betizi
Panzehir
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiler: 3483

İletigönderen Çetin Taş » Cmt Nis 14, 2007 14:06

Cumhuriyet gazetesindeki alıntıladığın yazıyı okudum zamanında,hatırlamış oldum.Sağol RAM kardeş.
Kemalistim.Vatanımı her şeyden çok seviyorum.
Kullanıcı küçük betizi
Çetin Taş
Üye
Üye

İletiler: 2354

İletigönderen Veled » Prş May 10, 2007 19:18

Ram, sağolasın teşekkürler kardes
Kullanıcı küçük betizi
Veled
Satılmıştır

İletiler: 3

Şu dizine dön: Devlet ve Siyaset