Bir Sabah Uyansak! / Ebru OĞUZHAN

Bir Sabah Uyansak! / Ebru OĞUZHAN

İletigönderen Erkan Güçiz » Sal Tem 28, 2015 14:26

Hükümet kurma senaryolarının gölgesinde her gün aynı haberleri, aynı yorumları ve çekişmeleri izlemekten yorulduk. Ülkemiz üzerinde oynanan oyunları hepimiz okuyarak, izleyerek ve sorgulayarak öğreniyoruz ve biliyoruz. Biliyoruz ki ülkemizi bölmek istiyorlar. Biliyoruz ki dış düşmanlarımız kadar iç düşmanlarımız da çok. Ve en tehlikelisi de bunlar. Canımızı yakan şehit haberlerimiz ölen gençlerimiz, ateş düşen ocaklar, yetim kalan çocuklar, yüreği yanan ana, baba ve eşler....Hepsinin acısını yüreğimizde hissediyoruz. Umutsuz değiliz, çünkü biz Mustafa Kemal'in izinde ,onun devrimlerinin ışığında yeniden küllerimizden doğacağımıza inanıyoruz. Yeter ki siyasetin kirlenmiş ve kana bulanmış gölgesinden çıkalım, yeter ki yeniden Milli birliği ve beraberliği oluşturmak için adım atalım.

Bir sabah, tan ağarmadan çalsak komşumuzun kapısını, hadi desek çıksak yola. Derin uykuda olanlar bir sahur (sabah) mahmurluğuyla ''nereye'' diye sorunca hadi desek, Gezi'ye.

''Tamam'' dese, ardına bakmadan girse kolumuza. Sadece, seni-beni bıraksak arkamızda ''BİZ'' olsak,

Onlar, yüzler, binler, milyonlar olarak gün ışımadan düşsek yola, Ne Twitter, ne Facebook, ne telefon.

Yüreğimizle haberleşsek, ''uyandık, vakit tamam'' desek.

Elimizde ne silah, ne taş, ne sopa, sadece Vatan toprağı olsa avuçlarımızda.

Karşı komşum, Kürt bakkalı uyandırsa, Alevi dünürünü çağırsa teyzem, Laz fırıncının camını tıklatsak ''hadi'' diye, göçmen komşum açsa camı ''geliyorum'' dese sessizce, Yörükler çıksa yola kıvrak adımlarıyla geçseler en öne, el ele, kol kola et-tırnak olsak, düşsek yola.

Kaldırsak yere düşeni, ''geçti'' desek, okşasak yanımızdaki çocuğun başını, ''hadi'' desek, kenetlensek, yeniden ULUS olmanın heyecanı ile sessiz çığlıklar olsak, tan ağarmadan çıksak yola.

Mustafa Kemal aydınlatsa yolumuzu, biz çoğaldıkça ''uğurlar olsun'' dese Uğur Mumcu bir yıldızın ışığında.

Berkin, kanat çırpsa, Özgecan hadi, dese...

Ardımıza hiç bakmasak ''kim var'' diye. İleri, hep ileri atılsa adımlarımız.

Korkmayın ''Adalet mülkün temelidir'' diye fısıldasa karanlıkta şehit savcımız. Dualarla uğurlasa bizi evlerinde kalan yaşlılarımız, hadi, hadi dese nenelerimiz, dedelerimiz.

''Ben de bayrak istiyorum'' dese en küçük yoldaşımız. Dalgalansa aydınlığa doğru şanlı bayrağımız.

Gün ağarmadan çoğalsak, milyonlar olsak, dünya şaşırsa sessizliğimize. ''Eyvah Çılgın Türkler uyandı'' dese, silahlarımızdan, bombalarımızdan, kılıcımızdan değil, gücümüzden, birliğimizden titrese düşman.

İçimizdeki işbirlikçiler el-pençe dursa karşımızda, ''DÜŞENE VURULMAZ '' desek, ADALET, ADALET diye haykırsak hep bir ağızdan. On yılların acısı, öfkesi, yoksulluğu, çilesi birlik beraberliğe dönüşse. Yeniden ''MİLLET'' olsak, anlı şanlı TÜRK askeri olsak yeniden.

''Vatan sana canım feda'' desek hep bir ağızdan. Bu kez VATAN uğrunda ölmek için can atsak en önde olmaya. Adımlarımız sessizce çoğalsa, tan ağarmadan ANKARA'nın taşına basmak için.

Bursa olsak, Kocatepe olsak, Erzurum olsak, Sivas olsak...Hep birlikte yeniden Samsun olsak.

Tek şey olsa aklımızda ''Tam Bağımsız Vatan'' .

Köy okullarını inşa etsek yeniden, harç olsak, tuğla olsak, ekin olsak, tohum olsak topraklara, çiftçi olsak.

Andımızı okusak hep bir ağızdan. Adımlarımız çoğaldıkça şehitlerimizin sesini duysak yüreğimizde ''helal size''.

İzmir'in dağlarında çiçek olup açsak, Madımak'ta ,Uludere'de Siverek'te, Diyarbakır'da, Güngören'de, Taksim'de tek yürek olsak, biz olsak ''MİLLET'' olsak yeniden.

Biz çoğaldıkça bizimle beraber yürüse yıldızlar. Tan ağarırken varsak, Ankara'nın taşına yaslansak.

TÜRK ULUSU BÖLÜNMEZ,

TÜRK ULUSU YENİLMEZ,

TÜRK ULUSU UYUMAZ,

''UYANDIK, korkun bizden'' hadi desek, hadi...

Sevgiyle kalın,
Ebru Oğuzhan

Haberler Ankara sitesinde 24/07/2015’de çıkan yazıdır. http://www.haberlerankara.com/bir-sabah-uyansak-319yy.htm
Uluslar, egemenliklerini geçici bile olsa, bırakacağı meclislere dahi gereğinden fazla inanmamalı ve güvenmemelidir. Çünkü meclisler bile despotluk yapabilir ve bu despotluk bireysel despotluktan daha tehlikeli olabilir. Meclislerin öyle kararları olabilir ki, bu kararlar ulusun yaşamına giderilmesi olanaklı olmayan zararlar verebilir.
Gazi Mustafa Kemâl Atatürk

Erkan Güçiz

Facebook - TC ERKAN GÜÇİZ
Kullanıcı küçük betizi
Erkan Güçiz
Genel Yetkili
Genel Yetkili

İletiler: 421

Şu dizine dön: Sizin Makaleleriniz

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x