Bizim çocuklar başardı !

Tartışma Alanı

Bizim çocuklar başardı !

İletigönderen |Kuralsız| » Pzr Mar 04, 2007 0:50

[img]http://www.yalniz-kurt.com/images/res/katil_evren.jpg[/img]

Kenan Evren'in, "DTP Meclis'e girsin. Türkiye ileride eyalet sistemine geçebilir" sözlerine, hiç şaşırmadım. Bu sözlerin, ABD'nin Kuzey Irak'daki Kürt devletini dayattığı ve AKP hükümetinin Barzani'yi kucaklamaya..


çalıştığı bir dönemde söylenmiş olması, kesinlikle tesadüf değildir. 12 Eylül'de, "bizim çocuklar başardı" teveccühüne mahzar olanlar için bugün böyle konuşmak, bir "teşekkür" mecburiyetidir. Evren'in AKP ve Başbakan için övgüler düzmesi, hatta tavsiyelerde bulunması, pazılın diğer parçalarıdır.

Önümüzdeki günlere dikkat

Çifte seçimin yapılacağı bu yıl içinde, kartların açık oynanacağı ve AKP iktidarının son gününe kadar her fırsatın kullanılacağı beklenen bir durumdu.

Tam da bu beklentinin gerekleri yerine getiriliyor. 4 yıldır kuşatılan Türkiye, dört bir yanından sıkıştırılıp, çaresiz bırakılıyor. AKP için önüne konulanları kabul etmekten ve gereğini yapmaktan başka hiçbir yol kalmıyor....
Bunun sonucu olarak da gaflet ve delalet, her gün bir adım daha ileri giderek, ihanetin sınırlarını zorluyor. Bizi asıl korkutan, asıl dehşete düşüren, önümüzdeki günlerin çok daha büyük dayatmalara, çok daha büyük ihanetlere gebe olmasıdır.

BOP'un gerekleri

Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Cumhuriyeti'nin başbakanı olmayı çoktan bir kenara bırakmış, BOP Eşbaşkanı olarak verilen görevi yerine getirebilmenin, telaşına düşmüştür. Çünkü, geleceği bu görevi ne ölçüde ve nereye kadar yerine getirdiğine bağlıdır. Buradan iddia ediyoruz. Bay Erdoğan'ın BOP Eşbaşkanlığı bağlamında üstelendiği görevi yerine getirmekte göstereceği en küçük bir tereddüt, hem kendisinin hem de partisinin akıbetini doğrudan etkileyecektir. Bu sebepledir ki, önüne konulanlara itiraz etme, direnme ve değiştirme hakkı ve yetkisi yoktur.

Barzani'nin cesareti

Bir muhalefet güdüsü içinde değiliz. Bu sözlerimizi, bugüne kadar olanlara ve söylenenlere dayandırıyoruz. Yorum değil, tespittir. Tespitimiz, sadece AKP ve kurmaylarının söz ve eylemlerine değil, AKP'nin varlığından cesaret alanların, AKP'yi fırsat sayanların büyük bir cüretle yaptıklarına dayanmaktadır. Herkes elini vicdanına koysun düşünsün.

Daha bir ay öncesine kadar sınır ötesi harekat efelenmeleri yapan, Kerkük için "müdahale" senaryoları yazan, bu hükümet değil miydi? Bay Gül'ün ABD ziyaretinden sonra bütün bunlar rafa kaldırılmadı mı? Ne pahasına olursa olsun, Barzani ile görüşmek Erdoğan ve Gül için bir vazgeçilmez olmadı mı? İşareti alan Barzani, "PKK için hiçbir şey yapmayız. Türkiye'nin yapmasına da izin vermeyiz. Türkiye Kürt devleti fikrine alışmalıdır" demedi mi?

Erdoğan-Gül ikilisinin bu saatten sonra Barzani'ye sert çıkması, cevap vermesi, "bir tiyatrodan" öteye geçer mi? Yine aynı şekilde içerideki hainler de, "Kerkük'e yapılacak müdahaleyi, Diyarbakır'a sayarız" diyerek, Kuzey Irak'daki Peşmerge liderlerine, "resmi davet" yaparak, pazılın parçalarını tamamlamadılar mı?

Rice açık oynuyor

Siz istediğiniz kadar, yaptıklarınızı gizlemeye, Türk milletini kandırmaya çalışın. ABD Dışişleri Bakanı Rice, bütün olanları dolandırmadan anlatıyor. Ne diyor Bayan Rice? "PKK, Türkiye ile Kürdistan arasında bir faaliyet yapıyor." Kürdistan'ın kurulduğu ve PKK'nın rolü, bundan daha açık nasıl anlatılabilir? Devam ediyor Rice: "Özel temsilcimiz, Kürtler, Türkler ve Irak hükümeti arasında görüşmeler sağlamaya çalışıyor. PKK'nın saldırı yeteneğini azaltmaya uğraşıyor."

Rice, Erdoğan - Gül ikilisinin Barzani aşkının nereden kaynaklandığını, hiç dolandırmadan söylüyor. Özel temsilcinin görevinin, Türkiye'yi masaya oturtmak için PKK'yı yok etmek değil, angaje tutarak, olduğunu itiraf ediyor.

Gereğini yaptılar

Bölücü terör örgütünü ve Kuzey Irak'ı ABD'ye havale edenler, bütün bunların olacağını bilmiyorlar mıydı? Elbette biliyorlardı. Bilmekle kalmadılar, bir de gereğini yaptılar. İmralı canisiyle aynı frekansta konuşan, Recep Tayyip Erdoğan değil miydi? Sözde ateşkes için, "güvenlik güçlerimiz durup dururken operasyon yapmayacaktır" diyen, Erdoğan değil miydi?

Bölücübaşının İmralı'dan talimatlar yağdırmasını, "bizde demokrasi var" diye izah etmeye çalışan Erdoğan değil miydi? Demokrasi ve insan hakları maskesiyle, AB dayatmalarını kabul eden, bütün bölücüleri sokağa salan, televizyon ekranlarından federasyon nutukları atılmasının önünü açan, şimdi de olup bitenleri seyrederken, bunlara itiraz edenleri, karşı çakanları ellerindeki bütün imkanlarla susturmaya çalışan, Erdoğan değil mi? Bütün bunların üzerine çıkıp bir de "ihanetten" bahsetmesi, şecaat arz eden merdi kıptinin, sirkatin söylemesi midir?

Tek çare Türkiye sevdalıları

Herşey açık. Türkiye, hızla bir felakete doğru sürükleniyor.

''Bu felaketi durdurmanın yolu, AKP'yi sandığa gömmek ve Türkiye'yi Türkiye sevdalılarına teslim etmektir. ABD Başkanı Bush'un da "bizim çocuklar başardı" demesini istemeyenler, bu oyunu bozmak zorundadırlar. Başka bir yol, başka bir çıkış kalmamıştır.''Orhan Karataş
''Hayattaki yegane üstünlüğüm Türk doğmaktır! Muhterem milletime şunu tavsiye ederim ki; sinesinde yetiştirerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanındaki, vicdanındaki cevher-i asli'yi çok iyi tahlil etmek dikkatinden bir an feragat etmesin."
Başbuğ Mustafa Kemal Atatürk

Ruhun Şad, Mekanın Cennet Olsun Türklüğün Yüce Başbuğu ATATÜRK
Kullanıcı küçük betizi
|Kuralsız|
Üye
Üye
 
İletiler: 2244
Kayıt: Pzr Şub 25, 2007 13:25
Konum: Gecenin Kıyısından Karanlığın Tam Ortasından |K@yse®ciyes|

İletigönderen mehmeteğin » Prş Mar 08, 2007 17:19

önce bu bizim çocukları tasfiye etmek lazım çünkü onlar ın hiç bir değerleri yoktur samimi ülkücüleri samimi solcuları samimi atatürkçüleri işkenceler altında inim inim inleten onlar değilmidir onlar uşaktır tek değerleri sadık uşak olmaktır dün amerkanın yeşil kuşak prejesinin uygulayıcısı idiler bugün bop çu oldular işbirlikçi bizim çocuklar maskeniz düştü
eski bir tüfek
Kullanıcı küçük betizi
mehmeteğin
Üye
Üye
 
İletiler: 9
Kayıt: Cmt Mar 03, 2007 18:16
Konum: istanbul

İletigönderen Hasta » Prş Mar 08, 2007 19:53

En fazla,birlik olmamız gereken günler,bunlar...Oyunun bozulması gerek ve bozulacakta...
Kullanıcı küçük betizi
Hasta
Satılmıştır
 
İletiler: 1
Kayıt: Pzt Şub 19, 2007 14:52

İletigönderen SultanGaliyev » Prş Mar 08, 2007 20:44

NURDİ ,,ÖNCELİKLE BOzulacak olan oyun ne bunu bilmeliyiz ve kimler bozacak bu oyunları
Kullanıcı küçük betizi
SultanGaliyev
Üye
Üye
 
İletiler: 84
Kayıt: Sal Şub 27, 2007 21:29
Konum: dünyadan öyle diyorlar...

İletigönderen DAVUD » Prş Mar 08, 2007 20:53

Kimler Türkiye sevdalıları???

Türkiye'Yi gerçekten,can-i gönülden seven insanlar ne zaman başa geçti?

Ve bu insanların akıbetleri ne oldu?

Türkiye'nin gerçek sevdalıları....Ben,sen,o
Ben,sen,o....bunların,şunların ve onların saldırılarına maruz kaldılar,susturuldular vs.(kaldık/susturulduk)
Akıbetimizse,malulen emeklilik.

''Bizim çocuklar'' dünyayı yönetiyorlar da,bize övümek yerine,diken üstünde durmak,psikolojik eziyet çekmek düşüyor.Çünkü bizim toprağımız kanla yoğrulmuş,sınavlarımız ateşle olmuş,savaşçı milletin savaşçı çocuklarıyız,herşeye göğüs gerer,herşeyi atlatırız,ama;şüphemizi,kuşkumuzu,cesaretimizi,birliğimizi ve bütünlüğümüzü yitirmeden.Gerçek vatan evlatları,mezar taşı olmayan,isimsiz kahramanlar olmuştur daima,ve her daim böyle kalacaktır...
Resim

S.S NAZIO
Kullanıcı küçük betizi
DAVUD
Üye
Üye
 
İletiler: 32
Kayıt: Çrş Mar 07, 2007 18:38

İletigönderen |Kuralsız| » Cum Mar 09, 2007 0:19

Bu vatanın düşmanın eline bırakılmaması içni çalışacak , gerekirse savaşacak olanlar Türkiye Sevdalıları...

Bu vatanı böldürmeyecek olanlar Türkiye Sevdalıları...

Bu Devletin kurumlarını , topraklarını , limanlarını düşmana ğeşkeş çekmeyecek olanlar Türkiye Sevdalıları...

Kısacası bu Vatana gönülden bağlanmış olanlar Türkiye Sevdalıları...yorumlar içni tşk.

''Hayattaki yegane üstünlüğüm Türk doğmaktır! Muhterem milletime şunu tavsiye ederim ki; sinesinde yetiştirerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanındaki, vicdanındaki cevher-i asli'yi çok iyi tahlil etmek dikkatinden bir an feragat etmesin."
Başbuğ Mustafa Kemal Atatürk

Ruhun Şad, Mekanın Cennet Olsun Türklüğün Yüce Başbuğu ATATÜRK
Kullanıcı küçük betizi
|Kuralsız|
Üye
Üye
 
İletiler: 2244
Kayıt: Pzr Şub 25, 2007 13:25
Konum: Gecenin Kıyısından Karanlığın Tam Ortasından |K@yse®ciyes|


Şu dizine dön: Devlet ve Siyaset

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x