Borsa Nasıl Oynanır Öğrenerek Birikimlerinizi Değerlendirmeye Başlayın!

Borsa Nasıl Oynanır Öğrenerek Birikimlerinizi Değerlendirmeye Başlayın!

İletigönderen gunceakay » Prş Kas 23, 2017 11:26

Bildiğiniz gibi tasarruf etmek, bu hayatımızı kolaylaştıracak en önemli konulardan birisidir. Hele her geçen gün pahalılaşan hayat şartları göz önüne alındığı zaman, tasarruflu bireyler olmamız gerektiğini anlayabilirsiniz. Buna ek olarak, bütçemize göre birikim yapmaya da başlamamız gerekmektedir. Birikimler bizi her daim ayakta tutacak ve zor zamanlarda yardımcı olacaktır.

Birikimlerle ilgili bilmeniz gereken en önemli konu, durdukları yerde değer kaybetmeleridir. Bunu ise hiç ama hiç istemeyiz değil mi? İşte bunun için birikimlerinizi değerlendirebileceğimiz yatırımlar yapmalıyız. Bunu illa borsa ile yapacaksınız diye bir kural yok. Herkes kendince bir yöntem seçebilir ve birikimlerinizi değerlendirebilir. Biz bugün borsa nasıl oynanır öğrenerek birikimlerinizi değerlendirmeye başlamanız konusunda bilgiler vereceğiz.

Borsa, ticarete konu olan malların ve kıymetli evrakların alım – satım işlemlerinin yapıldığı kurumsal piyasalardır. Birikimlerinizi değerlendirebileceğiniz birbirinden farklı yatırım araçları vardır ve istediğinizle işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Hisse senetleri, devlet tahvilleri, bonolar ve borsa endeksleri gibi her portföye uygun çeşitlilik söz konusudur. Hem borsayı hem de yatırım araçlarını iyi bir şekilde öğrenerek size en uygun portföyü oluşturabilirsiniz. Bu sayede birikimlerinizi en karlı ve uygun şekilde değerlendirme fırsatı bulursunuz.

Birikimlerinizi borsada kazançlı şekillerde değerlendirebilmek için bilmeniz gereken noktalar da bulunmaktadır. Belli bir bilgi ve deneyim seviyesine sahip olmanız gerektiği, ilk önemli noktadır. Çünkü bin bir emekle biriktirdiğiniz paranızı, bir anda kaybetmemek için borsada nasıl hareket edeceğinizi öğrenmeniz gerekmektedir. Tam anlamıyla borsanın mantığını anladığınız zaman, riskleri minimum düzeyde tutarak karlı çıkabilirsiniz. Borsa eğitimleri hakkında bu yazımızda bilgiler vermiştik.

Belli bir deneyime sahip olmadan yatırımlara başlamamanız da ikinci tavsiyemizdir. Deneyimlerin ne kadar önemli olduğunu biliyorsunuzdur. Borsada da aynı şekilde deneyimler, işinizi kolaylaştıran ve en iyi şekilde yapmanızı sağlayan becerilerdir.

Kendinizi psikolojik olarak da borsa yatırımlarına hazırlamanız gerekmektedir. Sakin ve sabırlı bir şekilde işlemlerinizi yapmalısınız. Eğer acele eder ve panik yaşarsanız hata yapma ihtimalinizi arttırırsınız. Bu nedenle kendinizi psikolojik olarak eğitin ve planlı bir şekilde işlemlerinizi gerçekleştirin.

Kaynak: http://www.borsademohesabi.com/borsa-na ... layin.html
Kullanıcı küçük betizi
gunceakay
Üye
Üye
 
İletiler: 22
Kayıt: Pzt Kas 20, 2017 18:33

Şu dizine dön: Sizin Makaleleriniz

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 1 konuk

x