Bu işte bir iş var...

Bu işte bir iş var...

İletigönderen Ram » Çrş Tem 11, 2007 21:18

Tek tek sıralamaya gerek yok.

Son bir yılda İstanbul , İzmir, Ankara ve Antalya’da başta şu karanlık Bilderberg olmak üzere uluslararası nitelikte birçok siyasi, ekonomik, askeri, güvenlik , kültürel ve benzeri toplantılar düzenlendi. Bu toplantılarla ‘yabancıların’ Türkiye’ye ilgisi doruğa çıktı. Bunun yanı sıra aynı yabancı ülke, kurum ve kişilerin Türkiye’ye yatırımları hızla arttı.

Bu süre içinde borsanın yaklaşık %70’i, bankaların % 60’ı, sigortacılık sektörünün % 55’i ve binlerce özel firma yabancıların kontrolüne geçti. İç ve dış borç miktarı ise 400 milyar doları aştı.

Hükümet ise stratejik KİT’lerin sonuncusu olarak Petkim’i Yahudilerin, Ermenilerin ve Rusların içinde bulunduğu ilginç bir konsrosyuma sattı. İtiraf edeyim ki; olup bitenler beni tedirgin ediyor.

Bir yanda Roma ve Atina’da Türkiye’nin güneydoğusu Kürdistan olarak gösteriliyor, NATO başkentleri PKK’ya destek veriyor, Sarkozy AB kapılarını Türkiye’ye kapatıyor diğer yandan yabancılar Türkiye ekonomisinin stratejik mevzilerini ele geçiriyor.

Komplo teorilerinden hiç hoşlanmam ama bu işte bir gariplik var.

Politik olarak her fırsatta Türkiye’ye yönelik her türlü pis oyunun içinde olan Batılılar her nedense bu ülkeye para akıtıyor.

Elbette paranın dini ve imanı yok. Kolay ve garantili kâr sağlıyorsa doğal olarak bu para Türkiye’yi tercih edecek.

Ama her nedense benim içim rahat değil.

Biraz tarih bilgisi, biraz da gazeteciliğin sezileri ile ‘Batılıların’ bu ilgisi beni tedirgin ediyor.

Umarım ve diliyorum ben yanılıyorum.

Ama içimde öyle bir duygu var ki; seçimlerden sonra kurulacak hükümetin önüne çok farklı gündem ve koşullar konulabilir.

Kıbrıs, Kürt sorunu, Ermeni iddiaları, İran, Suriye, Irak v.s.

Şunun şurasında 2-3 ay kaldı.

Türkiye rahat bırakılacak rastgele ve önemsiz bir ülke değil. Osmanlı’yı çökerten emperyalist devletler Türkiye’ye ilgi gösteriyorsa ben bundan kuşkulanırım.

Türkiye’ye ‘oltada balık ‘ muamelesi yapan devletlerin niyeti hiçbir zaman dürüst ve samimi olmamıştır, olamaz.

Baksanıza Papa bile Türkiye ve İslam’a sataşıp saldırdıktan 3-4 ay sonra Türkiye’ye geliyor ve herkesi şoke edecek olumlu mesajlar veriyor. Bu işte bir gariplik var?

Şöyle bir hatırlayalım.

1 Mart tezkeresinin rededilmesi sonrasında Türkiye ile ilgili tüm planları suya düşen ABD, Ankara’dan intikam almak için her yola başvurdu.

Dönemin Savunma Bakan yardımcısı ve sonrasında Dünya Bankası’nın paralarını sevgilisine aktaran Paul Wolfowitz 9 Mayıs 2003’te Birand ve Çandar’a verdiği demeçte açıktan Türkye’yi tehdit etmişti. 4 Temmuz 2003’te de Amerikan askerleri Süleymaniye’de 11 askerin kafasına çuval geçirmişti. PKK sorununu çözmek için görevlendirilen General Raleston ise PKK ve Iraklı Kürtlerden yana tavır alarak hep Ankara’ya yalan söyleyerek oyaladı.

Merkel Almanyası ile Sarkozy Fransa’sının Türkiye’ye AB’de yeşil ışık yakacaklarını düşünenler yanıldıklarını hep görecekler.

Türkiye yanlısı gibi görünen İngiltere’nin de günü geldiğinde Türkiye karşıtı gruba katılacağından hiç kuşkum yok.

Bu genetik bir alışkanlıktır.

Ankara’ya düşen görev ; tüm bu gerçekleri bilmek, olası gelişmlere hazırlıklı olmak ve bunlara karşı koyabilmek için önlem almak.

Parlamento ve cumhurbaşkanlığı seçimi ile meşgul olan ve neredeyse 3 aydır dış politika gündeminden uzak kalan Ankara, seçimden hemen sonra tüm sorunlarını çözerek bölgesine ve dünyaya daha yakından ilgi göstermek zorundadır.

Bu nedenle Başbakan Erdoğan’ın arkadaşımız İsmail Küçükkaya’ya söyledikleri çok önemli.

Seçim sonrasında cumhurbaşkanının uzlaşma ile TBMM’de kurulacak yeni hükümeti ve genel olarak devleti ve ülkeyi rahatlatacaktır.

Bu ise Ankara’nın yeniden bölgesel ve uluslararası alanda aktif politika yürütmesini ve dolaysiyle hızla gelişen olaylara uygun olarak adım atmasını ve tutum geliştirmesini sağlayacaktır.

Türkiye, son 5 yılda kendi bölgesinde kazandıklarını korumak ve yeni kazanımlar elde etmek durumundadır.

Aksi takdirde çok şey kaybeder.

Pusuda bekleyen çok kurt ve çakal var ve onlar puslu havayı sever.
Resim
Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!
 
İletiler: 8167
Kayıt: Sal Şub 20, 2007 1:06
Konum: Aç haritaya bak!

İletigönderen Veled » Çrş Tem 11, 2007 22:58

hüsnü mahalli döktürmüş yine bu işte bir gariplik yok büyük projenin küçük ayakçıları yüzünden oldu bu iş ülkenin geldiği durum işte :x ülkemiz ona buna satıldı son olarak petkim de diasporaya gitti bunun sorumlusu belli :evil:
Kullanıcı küçük betizi
Veled
Satılmıştır
 
İletiler: 3
Kayıt: Çrş Mar 07, 2007 20:46

İletigönderen Türk-Kan » Çrş Tem 11, 2007 23:09

Ram, görünen köy misali Mirim... bi de halkimiz görse :| saygilar Hüsnü abi :artis:
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye
 
İletiler: 6735
Kayıt: Pzt Şub 19, 2007 20:56

İletigönderen Ram » Çrş Tem 11, 2007 23:18

Semih R.Cabalar, babalar gibi satılır. Sana ne, bana ne, bize ne yahu¿? Yola devaaaam... Tayyip başbakan, ülkem perişan...

Türk-Kan, bölge coğrafyası uzmanlık alanı olan ve alanı dışına pek çıkmayan sayın Mahalli dahi, son zamanlarda dayanamaz oldu. Pek dillendirmese de, Tayyip'in yaptığını Tokatlı yapmaz demeye getiriyor. Bir de halkımız dile getirse... :kahve:
Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!
 
İletiler: 8167
Kayıt: Sal Şub 20, 2007 1:06
Konum: Aç haritaya bak!


Şu dizine dön: Gazete Köşe Yazarları

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 6 konuk

x