Bu topraklar böyle ihanet görmedi / Savaş SÜZAL

Bu topraklar böyle ihanet görmedi / Savaş SÜZAL

İletigönderen Oğuz Kağan » Pzt Ağu 12, 2019 11:36

Bu topraklar böyle ihanet görmedi

Uzun süredir basınımızda çıkan kimin eli kimin cebinde türü haberleri hep gülerek izledim. Geçenlerde ben de bir yazımda dokundurdum ama kimse sallamadı. Bu iktidar neden Türkiye’ye düşman ve Türkleri sevmiyor diye. Hadi onlar öyle ya bu millet kendilerini aşağılayan, köpek muamelesi yapanlara neden biat ediyor, el ayak öpüp duruyor? Sanırım bilmecenin tamamını değilse de bir ucunu yakaladım galiba.

ATV’deyken Teksas eyaletinin Dallas kentine giderek Kavakçı ailesini araştırmıştım. O zamanlar Nazlı Ilıcak, Merve Kavakçı’yı meclise getirmiş ve yer yerinden oynamıştı. Araştırmalarımda öylesine pek fevkalade bir şey bulamamıştım. Geçenlerde İstanbul belediyesinden burs alan milletvekili Kavakçı’yı ve aileyi yeniden taramaya başladım. Baba Yusuf Ziya Kavakçı kim diye Google'da ararken Youtube'da yüklediği ailesini anlatan bir videoya rastladım.

Bunu dinlerken resmin bir köşesi aydınlandı. Baba Yusuf’un Amerikan Hristiyan toplumundan gördüğü hüsnü kabul, kızların yabancılarla birden fazla evlenişi torunlara neden Türk ismi verilmediği falan artık bana göre ortadaydı. Belki siyah beyaz net değildi ama yeteri kadar açıklayıcıydı. Baba kendi geçmişini anlatırken dedesinin Gürcistan’da Batum civarında yaşadığını, Rusların Gürcistan’a girip Gürcü katliamı yapması nedeniyle Osmanlı sınırını geçtiğini söyledi. Benim değil Yusuf beyin kendi anlatması.

Demek ki aile Müslüman olmayan Gürcü ve öldürülme korkusuyla Osmanlı sınırını geçmeye ve bu durumu kuvvetlendirmek içinde Müslüman görünmeye karar vermiş. Gürcü olmak suç mu? Tabii ki değil. Suç olan kendisini başka şekilde göstererek halkı kandırmak. Şimdi birçok arkadaşımın daha önce yazdığı Müslümanlığı kerhen seçen aileler için kullandıkları Sabetaycılıkla da bu iş örtüşüyor. Biliyorsunuz bu konuda en geniş araştırmayı ve iddiayı Doktor Küçük yapmıştı. Bende bu suçlamaları abartıyor diye pas geçmiştim.

Sabetaylar, genelde aşırı dinci ve Müslüman gözükmelerine rağmen asırlarca kendi içlerinde kendi inançlarını yaşattılar. Hep birbirleriyle evlendiler. Gerçekte Sabetaycıların temeli Museviliğe dayanıyor. Hani İspanya’da Hıristiyan engizisyonundan kaçan Museviler vardı ya geçmiş oraya kadar uzanıyor. Onların büyük bir kısmı Sabetaycı. Ancak günümüzde Sabetaycılar kendilerini gizlemede ısrarlı.

Mesela Kavakçı olayına benzeyen ve bugünlerde çok yaygın olan bir başka konuyu yazmak zorundayım. (Belki de bu konu ampul takımı tarafından yeni parti kuruyorlar diye Aktroller tarafından kasten yayılıyor) Neyse son duyduğum dindar gazeteci Fehmi Koru’nun diplomat kardeşi Naci Koru’nun (Dışişleri bilgisayar sistemlerini bu arkadaş düzenlemişti) eşi Canan Koru, Abdullah Gül’ün karısı Hayrunnisa ile kardeş çocuklarıymış. Yani kuzenler. Fehmi Koru’nun eşi de Ali Babacan’ın Halası olurmuş. Bu hala hanım rahmetli olunca Bülbül deresindeki Musevi mezarlığına defnedilmiş. Hatırlayın bu ekipte Türkiye’yi bir dönem yönetmişti.

Gelelim Reise. O iş en az tahsili kadar karışık. Bu konuda Ergün Poyraz’ın Musa’nın Çocukları kitabı ile internette yayınlanan eserlerde) Batum ve yöresinden Potamya’ya (Rize’ye) göç ettikleri Ailenin Gürcü ve Musevi olduğu yolunda kaynak gösterilen bilgiler var. Aynı şekilde Emine hanımında Siirtli Gülbara ailesinden geldiği bu ailenin de Musevi kökenli olduğu belirtiliyor. Bir kısım kaynaklar Musevi Gürcü olduğunda ısrarcı. Zaten Reisin beyanlarıyla gerçeklerde çelişiyor. Reis, babam şehir hatları vapurlarında kaptandı demişti. Gerçekse pederin Kadıköy Haydarpaşa arasında çalışan bir kayıkçı olduğu. Kimsenin yeri ve mesleği, dalga geçilecek konu değil. Ama ben nasıl köylü ve köy çocuğu babamla iftihar ediyorsam insanlar da geçmişleri ile öyle iftihar etmeli.

Yalnız şurası gerçek ki AKP’nin kurucuları arasında yer alan üçte ikinin geçmişinde bir cumhuriyet düşmanlığı var. Mesela Kozmik Oda'yı beni öldürecekler diye açtıran Bülent Arınç’ın dedesi, işgal sırasında Yunan askerleri ile birlikte film izlerken Cumhuriyet döneminde Kubilay’ın kafasını koparan kişi. Size Nurculardan şeyh Sait’in torunlarına kadar bu partide çok isim sayabilirim. Bizde garabetki Bu batı ve Cumhuriyet düşmanlarına ülkemizi teslim ettik ve hâlâ bir grup bunlardan bir şeyler bekliyor.

Bu topraklar kendi vatandaşlarını İngiliz'e, Fransız'a, İtalyan'a ve hatta Rus'a satanı gördü ama böylesine topyekun bir satışa tanık olmadı. Vatan satanların patron zirvesine şimdilik ABD oturmuş bulunuyor. Bizim satılıklar, kendi soyları karışık olduğu içinde Osmanlıya sığınıyorlar. Osmanlı padişahlarını örnek gösteriyorlar. O padişahlarki Anadolu’daki Türkleri köle olarak gören kişiler. Şimdi bunların ışığında bakarsak, neden bu iktidar heyetinin Türkiye ve Türk düşmanı olduğunu, ülke yeşillikleri ve doğal dokusunu yok etmeye çalıştıklarını, Cumhuriyet ve Mustafa Kemal ordusunu nasıl karman çorman ettiklerini anlarsınız. Bu Cumhuriyetin bıçak artıkları bugünlerde başkenti Mustafa Kemal'in başkenti Ankara'dan, Osmanlının başkentine, İstanbul'a taşıma gayreti içinde.

Benim anlamadığım, milliyetçiyim diye ortaya çıkan bir parti ve onun genel başkanının bu Türkiye düşmanlarına neden destek olduğu?

Savaş SÜZAL, 11 Ağustos 2019
Namık KEMAL:
"Vatanın bağrına düşman dayamış hançerini,
Yok mudur kurtaracak bahtı kara maderini?"


Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK:
"Vatanın bağrına düşman dayasın hançerini,
Bulunur kurtaracak bahtı kara maderini."http://www.guncelmeydan.com/pano/tayyip-erdogan-a-gonderilen-cfr-muhtirasi-kuresel-ihale-t18169.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/abd-disisleri-abdullah-gul-u-biz-yetistirdik-t23656.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/dun-malta-surgunleri-vahdettin-bugun-ergenekon-tayyip-t18151.html

KAÇAMAYACAKSINIZ!
Kullanıcı küçük betizi
Oğuz Kağan
Genel Yetkili
Genel Yetkili
 
İletiler: 12291
Kayıt: Sal Oca 27, 2009 23:04
Konum: Ya İstiklâl, Ya Ölüm!

Re: Bu topraklar böyle ihanet görmedi / Savaş SÜZAL

İletigönderen Gönül Pınar Atacı » Cmt Ağu 17, 2019 21:25

Baştan sona MUHTEŞEM ve MÜKEMMEL bir analiz ve sentez, teşhir ve tel'in. En yürekten tebrikler sayın SÜZAL. En uzun bir ömür boyu sağolun varolun.


,
Kullanıcı küçük betizi
Gönül Pınar Atacı
Üye
Üye
 
İletiler: 785
Kayıt: Sal Ara 01, 2015 9:02


Şu dizine dön: Gazete Köşe Yazarları

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 19 konuk

x