Bu vatan işte böyle kurtarıldı!

Bu vatan işte böyle kurtarıldı!

İletigönderen Başkomutan » Prş Mar 18, 2010 16:58

Bu vatan işte böyle kurtarıldı!

Kadın erkek, çoluk çocuk canhıraş bir şekilde ülkesini korumaya çalışıyor. İşte Çanakkale Zaferi'nin ilk kez yayınlanan görüntüleri;

Bundan 95 yıl önce Mehmetçik tarih yazdı. Biz bu Çanakkale'yi geçeriz, oradan da tüm ülkeyi ele geçiririz diyen işgal kuvvetlerine dersini verdi. O görüntüler TSK tarafından ilk kez yayınlandı.

Zaferin üzerinden tam 95 yıl geçti. Türk silahlı kuvvetleri bugün Çanakkale Şavaşı'nda çekilen görüntüleri ilk kez yayınladı.

Bu video bize bir kez daha gösterdi ki imkansızlıklar inancın önüne geçemez.

Mehmetçiğin zaferi nasıl kazandığı, çoluk çocuk herkesin düşmana karşı nasıl mücadele ettiği bu videoda görüyoruz.

internethaber


19. Tümen Komutanı Albay Mustafa Kemal 24 Nisan 1915 günü bütün birliklerle karaya ayak basacak her işgalci düşman askerlerinin yok edilmesi emrini verdi. 25 Nisan 1915 sabahı düşman savaş gemileri Ertuğrul Koyu'na tonlarca bomba yağdırdı. 26. Alay'ın 3. Taburu bu bölgeyi koruyordu. Tabur Komutanı Mahmut Bey ile Asteğmen Hüseyin Bey'in şehadeti üzerine komuta Ezineli Yahya Çavuş'un eline geçti. Yahya Çavuş Galiçya ve Balkan Savaşı'na katılmış 28 yaşında cesur bir asker sağ kalan 67 arkadaşı ile siperlerde mevzilenmiştir. Albien ve River gemilerinden şafakla beraber karaya çıkmaya başlayan 3000 düşman askerini Ertuğrul Koyu'nun sularına gömmüş, deniz kızıla boyanmıştır. 48 saat düşmanın binlerce top mermisi ve askerine karşı kıyı ve siperleri korumuştur. Düşman bir tümen bildiği Türk Birliği'ni Yahya Çavuş'u siperlerinde 62 kahraman ve şehidin cesedi ile karşılaşınca hayretler içinde kalmıştır.

Yahya Çavuş kopan diğer bacağını, tüfeğinin kayışı ile bağlamış olarak diğer beş arkadaşı ile birlikte Alçı Tepesi eteklerinde 27 Nisan günü şehadet mertebesine ermiştir. Yüce kahramanları minnetle anıyoruz.

( Yahya Çavuş Şehitliği - Anıt Yazısı )
Cebren ve hile ile aziz vatanın bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir.Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler!

Eğer bir milletin kurtarıcıya gereksinimi yoksa artık millet olmuştur
Sakın kurtarıcı bekleme‚ yoksa sana karşı olan vazifemi yapamadım sayarım

Türk milletinin büyük millet olduğunu bütün medeni alem, az zamanda, bir kere daha tanıyacaktır

Beni hatırlayınız
Kullanıcı küçük betizi
Başkomutan
Genel Yetkili
Genel Yetkili
 
İletiler: 2297
Kayıt: Pzt Eki 12, 2009 23:24

Re: Bu vatan işte böyle kurtarıldı!

İletigönderen sair » Cum Mar 19, 2010 5:53

Burada ki yazinin dokumanini binlerce kez seyretmisimdir yani Yahya Cavus'u her seferinde gozlerim dolar su anda oldugu gibi :(
Kullanıcı küçük betizi
sair
Üye
Üye
 
İletiler: 104
Kayıt: Cum Kas 27, 2009 20:49


Şu dizine dön: Diğer Görüntüler

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x