Bülent ARINÇ'ın Cumhuriyet düşmanlığı

Genel & Güncel Konular

İletigönderen yigitler » Pzt Mar 16, 2009 21:21

Balasagun yazdı: Sen hangi sıfatınla TSK'da bu kadar önemli görevlerde bulunmuş paşalara hakaret ediyorsun?

Emin Çölaşan, Kanal B'de Gürbüz Evren'in hazırlayıp sunduğu Bekleme Odası programın gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Bülent Arınç'ın TSK'ya yönelik sözlerini değerlendiren Çölaşan çarpıcı açıklamalarda bulundu.

KÜRSÜLERDE AĞLIYOR

Bülent Arınç çok ilginç bir adam. Kürsülerde çıkıp nutuk atarken ağlar. Sonra çıkarır mendilini, gözyaşlarını siler. Böyle acayip bir adam.

İşte bu acayip adam geçtiğimiz günlerde öyle bir laf etti ki.. Arınç, "Askerlikten başka her şeyi yapmışlarç İyi ki bizim ordumuz bu generallerin zamanında bir savaş yapmamış. Allah bizi korumuş" dedi.

O TAŞRADA AVUKATKEN

İsim vermiyor bunu söylerken ama kastettiği Hurşit Tolon ve Şener Eruygur Paşalar. Bülent Arınç unutmasın ki o taşrada avukatken o generaller daha küçük rütbeliyken PKK ile dağ başında savaşan adamlar. Ben Hurşit Paşa ve Şener Paşa ile gazeteci kimliğimle tanıştım. Bu kişiler kelle koltukta vuruşmuş, silah elde dağ başlarında PKK ile savaşmış adamlardır. Ardından da daha büyük sorumluluklar getiren görevlere atanmışlardır.

SEN HANGİ SIFATINLA HAKARET EDİYORSUN

Sen hangi sıfatınla, hangi bilginle TSK'da bu kadar önemli görevlerde bulunmuş paşalara hakaret ediyorsun? Bu açıklamaların ardından Genelkurmay açıklama yapma gereği duydu. "Önemli olan husus hukuk fakültesi mezunu bir kişinin, yargı kararı olmadan hiçbir kimseyi suçlamaya dolaylı olarak da bir kurumu hedef almaya hakkı ve yetkisi olmadığını hala anlayamamış olmasıdır."

TÜRKİYE O PAŞALARI BÜLENT ARINÇ'A YEDİRTMEZ

"Ben emir eri değilim, ben hukukçuyum. Bana kimse hukuku öğretmeye kalkmasın" açıklamasına kızan Çölaşan, "Sen istediğin kadar hukukçu ol kardeşim Türkiye'de hiç kimse o paşaları Bülent Arınç gibilere yedirtmez. Bülent Arınç'ın bu sözüne gülmek gerekir." dedi.

Medyarazzi

Emin Colasan her zaman ki gibi yerden goge kadar hakli. TSK ver askerleri teroristlerle savasarak canlarini ortaya koyuyor. Bu Arinc denen o yobaz ne yapti Turkiye icin Allah askina?
Kullanıcı küçük betizi
yigitler
Üye
Üye

İletiler: 600

Önceki

Şu dizine dön: Genel - Güncel Konular

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 8 konuk

x