Bütün yollar F tipi cemaate çıkıyor

Güncel Meydan | Güncel Haberler Köşesi

Bütün yollar F tipi cemaate çıkıyor

İletigönderen Oğuz Kağan » Cum Haz 19, 2009 23:06

Türk Silahlı Kuvvetleri'ne yönelik provokasyon belgesinin sahte olma ihtimalinin kuvvetli olması, belgenin F tipi cemaat tarafından hazırlanıp pisayasa sürüldüğü şüphesini artırdı. Belgenin ortaya çıkmasından önce yaşanan gelişmeler de bu iddiayı doğrular nitelikte. İşte tarih tarih bütün ayrıntılarıyla provokasyon belgesinin öyküsü.


Mart 2009 Kayseri Hava İkmal Komutanlığı F Tipi Yapılanmaya Karşı Soruşturma Başlatıyor

3 Mart 2009 tarihinde Kayseri 2'nci Hava İkmal Bakım Merkezi ile 12'nci Hava Ulaştırma Üs Komutanlığı’nda görev yapan üç astsubay gözaltına alındı. Astubayların gözaltına alınma nedenleri açıklanmazken, gizli olarak yürütülen soruşturmaya F tipi medyadan tepkiler geliyordu. Vakit, Zaman, Bugün gibi gazeteler, askerlerin uzmanlar tarafından hipnotize edilerek ve işkence yapılarak ifadelerinin alındığı yalanını ortaya attılar. F tipi medyanın bu gözaltılara neden bu kadar ilgi gösterdikleri ise soruşturmanın içeriği ortaya çıkınca aydınlandı. Bu Astsubayların Fethullahçı oldukları ve sahte belge hazırlayarak garnizon komutanını Ergenekoncu olarak göstermeye ve bölge halkını komutana karşı kışkırtmaya çalıştıkları saptandı. Gözaltındaki astsubaylardan Ali Balta, lisedeyken cemaate girdiğini, Kayseri’de Işıkevi’ndeki liderlerinin emriyle sahte evrak hazırladığını itiraf etti. Balta'nın, yetkili askerlerin şifreyle girdiği Döküman Yönetim Sistemi’ne girdiğini ve Kayseri 2'nci Hava İkmal Komutanı Tümgeneral Rıdvan Ulugüler adına iki sahte emir hazırladığı ortaya çıktı. Sahte belgelerin birinde Ergenekon sanığı Albay Cengiz Köylü için yardım toplanması çağrısı yapılıyor, diğerinde ise askerlerin Kayseri’deki bazı esnafa gitmemesi isteniyordu.

12 Mart 2009 Taraf, Karargah Evleri Soruşturmasını Yürüten Savcıyı Hedef Alıyor

Askeri savcılığın Ergenekon soruşturmasıyla paralel olarak yürüttüğü Karagah Evleri soruşturmasında tertibin açığa çıkmasından korkan tertipçiler askeri savcılığa karşı uydurma haberlerle saldırıya geti. 12 Mart 2009 tarihli Taraf gazetesi Karargahevleri soruşturmasını yürüten Askeri Savcı Hava Hâkim Yüzbaşı Mehmet Çelik hakkında dünyanın en zengin savcısı başlıklı haber yayınladı. Hatta kanuni olarak zorunlu olan sanıkların bilirkişi talebini bile savcı kendisi istemiş gibi yayınlar yapıldı. F tipi medyanın Mehmet Çelik'e saldırmasının önemli bir nedeni daha vardı. Askeri savcı Çelik, irticai yapılanma içinde olan ve sahte belge hazırlayan fethullahçı üç astsubayla ilgili soruşturmayı yürütüyordu.

23 Mart 2009 Kayseri İl Jandarma Alay Komutanı Albay Temizöz'e Tertip Düzenlendi

TSK içindeki Fethullahçı yapılanmaya karşı yürütülen soruşturmada etkin rol oynayan Kayseri İl Jandarma Alay Komutanlığı görevini yürüten Albay Cemal Temizöz Ergenekon tertibi kapsamında tutuklandı.

6 Nisan 2009 Fethullah Gülen: İrtica Yaygarası Koparabilirler

29 Mart seçimlerinde AKP'nin oy kaybının ardından ABD'de yaşayan Fethullah Gülen'i ise korku sarmıştı. Fethullah Gülen 6 Nisan günü 28 Şubat'ı eleştiriyor, TSK'yı hedef alıyor ve aynen uydurma belgede olduğu gibi kendilerinin terörist gibi gösterilebileceğini ileri sürüyordu. Gülen şöyle diyordu: "Dün olduğu gibi bundan sonra da, -dışarıdan da beslenen- bazı şer şebekeleri en samimi mü'minleri ve hakiki Müslümanları terörist gibi göstererek yeni bir irtica yaygarası koparabilirler." Gülen'in bu açıklaması, belgeyi düzenleyenlerin kimliğini ele veriyor. Senaryoya göre, konuşmalar ve yayınlar yapıldıktan sonra belgenin kurgulandığı böylece açığa çıkıyor.

14 Nisan 2009 Genelkurmay Başkanı Org. Başbuğ: Bazı Cemaatler TSK Aleyhinde Faaliyet Yürütüyor

Genulkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, 14 Nisan 2009 tarihinde Harp Akademileri'nde yaptığı konuşmada cemaat yapılanmasını sert bir şekilde eleştirdi. Orgeneral Başbuğ şöyle konuşmuştu: "Bugün bazı din eksenli cemaatler kendilerini demokratik alanın bir oyuncusu olarak takdim etmekte ve çeşitli nedenlerle de görünürde kendilerinin güçlü bir konuma geldiğine inanmaktadırlar. Ancak bu güç imajı ve algısı yanıltıcıdır. Bu tip bazı cemaatler hedeflerine ulaşmada en büyük engel olarak TSK'yı görmektedirler. TSK aleyhine faaliyetlerde bulunmaktadırlar. Yapılanlara karşı hukuk devleti kapsamında TSK'nın tepkisiz ve etkisiz kalacağını düşünmek büyük yanılgıdır."

12 Haziran 2009 Taraf'ın Provokasyon Belgesi Piyasaya Sürülüyor

Gelişmelerden tedirgin olan ve TSK'nın irticaya karşı mücadelesini sekteye uğratmak isteyen F tipi yapılanma pisayasa sahteliği kuvvetle ihtimal olan bir belge sürdü. Belgeyle ilgili Fethullahçı Gladyo yayınlarında doğrudan Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ'un hedefe konması dikkat çekiyordu.


Kaynak
Namık KEMAL:
"Vatanın bağrına düşman dayamış hançerini,
Yok mudur kurtaracak bahtı kara maderini?"


Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK:
"Vatanın bağrına düşman dayasın hançerini,
Bulunur kurtaracak bahtı kara maderini."http://www.guncelmeydan.com/pano/tayyip-erdogan-a-gonderilen-cfr-muhtirasi-kuresel-ihale-t18169.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/abd-disisleri-abdullah-gul-u-biz-yetistirdik-t23656.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/dun-malta-surgunleri-vahdettin-bugun-ergenekon-tayyip-t18151.html

KAÇAMAYACAKSINIZ!
Kullanıcı küçük betizi
Oğuz Kağan
Genel Yetkili
Genel Yetkili
 
İletiler: 12266
Kayıt: Sal Oca 27, 2009 23:04
Konum: Ya İstiklâl, Ya Ölüm!

İletigönderen Oğuz Kağan » Cum Haz 19, 2009 23:12

Belge Tertibi Çöküyor

“AKP ve Gülen Hareketi’ni bitirme planı” isimli belge ile ilgili yapılan incelemeler sonucunda oluşan kanaat; belgenin uydurma, imzanınsa kopya olduğu! yönünde Genelkurmay, “düzmece belgenin, Serdar Öztürk’ün bürosunda elkonulan belgeler arasına sonradan yerleştirildiği” iddiasının da araştırılması için İçişleri Bakanlığı’yla da temasta.

Belge komplosu, bir hafta içinde tersine döndü; düzmece belgeyi hazırlayan merkez köşeye sıkıştı. Avukat Serdar Öztürk’ün bürosunda elkonulan belgeler arasında bulunduğu iddiasıyla Cuma günü Taraf Gazetesi’nin manşet haber yaptığı belge konusunda; Genelkurmay’ın aynı gün soruşturma başlatması; tertibin çökertilmesinde önemli rol oynadı. Hafta başında, belgeden yola çıkarak kamuoyunu orduya karşı kışkırtmaya çalışan yandaş yayın kuruluşları ve bazı kalemşörler Genelkurmay Başkanı’nın görevden alınması çağrısı bile yapmışlardı. Ancak, tertipçilerin yaratmak istediği “ordu darbe hazırlığnda” havası, kısa sürede tersine döndü. Hızlı davranarak soruşturmayı üstlenen Genelkurmay, belgenin kendisine ulaştırılmasının hemen ardından başlattığı kriminal incelemeyi tamamladı. Gazete Habertürk’ün haberine göre Askeri savcılık belgenin yüzde 90 olasılıkla sahte olduğu sonucuna ulaştı. Şimdi belgeyi hazırlayan tertipçilerin kimliği araştırılıyor. Orgeneral İlker Başbuğ’un “belge sahte çıkarsa ne yapacaksınız?” sorusuna verdiği ne yapacağımızı hep birlikte göreceğiz, bütün Türkiye görecek” cevabına dikkat çekiliyor. Genelkurmay İstihbarat Daire Başkanı Korgeneral İsmail Hakkı Pekin’in hafta başında Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kaan Köksal’ı ziyareti de, Başbuğ’un bu açıklamalarının ardından gelmişti. Belgenin düzmece olduğuna kanaat getiren Genelkurmay, “düzmece belgenin, Serdar Öztürk’ün bürosunda elkonan belgeler arasına sonradan yerleştirildiği” iddiasının da araştırılması için İçişleri Bakanlığı’nı sıkıştırıyor. Komplonun açığa çıkarılması için yürütülen kapsamlı çalışmanın nihai sonucunun gelecek hafta içinde bizzat Genelkurmay Başkanı’nın ağzından açıklanması bekleniyor.


Kaynak
Namık KEMAL:
"Vatanın bağrına düşman dayamış hançerini,
Yok mudur kurtaracak bahtı kara maderini?"


Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK:
"Vatanın bağrına düşman dayasın hançerini,
Bulunur kurtaracak bahtı kara maderini."http://www.guncelmeydan.com/pano/tayyip-erdogan-a-gonderilen-cfr-muhtirasi-kuresel-ihale-t18169.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/abd-disisleri-abdullah-gul-u-biz-yetistirdik-t23656.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/dun-malta-surgunleri-vahdettin-bugun-ergenekon-tayyip-t18151.html

KAÇAMAYACAKSINIZ!
Kullanıcı küçük betizi
Oğuz Kağan
Genel Yetkili
Genel Yetkili
 
İletiler: 12266
Kayıt: Sal Oca 27, 2009 23:04
Konum: Ya İstiklâl, Ya Ölüm!


Şu dizine dön: Haberler

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x