Çağatay Yolda - KAZAKİSTAN

İlginç televizyon gösterileri ve konserler burada paylaşılabilir

Çağatay Yolda - KAZAKİSTAN

İletigönderen Türk-Kan » Cmt Ağu 29, 2009 4:40

SkyTürk - Çağatay Yolda

KAZAKİSTAN

>> İndir <<
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye

İletiler: 6735

Re: Çağatay Yolda - KAZAKİSTAN

İletigönderen İlteriş » Cmt Ağu 29, 2009 9:05

Janlarim Menim!

Guclu olun, memleketinizi, mustakilliginizi, cevreniz ve ulkenizdeki barisi koruyun. Zaman lehinize islemektedir. Turklugun Anadolu'daki macerasi iyi gitmiyor, bari siz dik durun.

Turkiye'deki bazi ahmaklara!

Avrupa filan, sizi oyalamak icin ortaya konan yemlerdir, bizi yine biz (yani diger Turkler) kurtaracak! (Hatta bu durumda Dunyayi Turklerden kim kurtaracak sorusu ortaya cikabilir!)

Bu arada butun yurtsever dostlarima da Orta Asya'ya ilgi gostermelerini, lehcelerini ogrenmeyi oneriyorum. Ataturk'un dedigi gibi "Biz onlara gitmeliyiz" ve "Dil bir koprudur"
Onlarin lehcelerini ogrenmeliyiz. Zaten Kazaklar ve Kirgizlar, Turklerin Kipcak kolu olarak birbirine cok yakin bir lehceyi konusuyorlar, ve bu lehce biz Oguz koluna mensup Turklerin lehcesine biraz daha uzak, anlamakta zorlanacaginiz lehceler bunlardir, ozel olarak ilgilenmelisiniz. Turkmen, Azeri ve Ozbek lehceleri ise bize cok yakindir, bizler icin ogrenmesi kolaydir.

Hep beraber Atamizin vasiyetlerinden birini yerine getirmek icin caba sarfedelim. Kardeslerimize biz gidelim, onlar bize can-i gonulden karsilik verecekler (veriyorlar zaten).

Saygilarimla
"Temel ilke, Türk milletinin haysiyetli ve şerefli bir millet olarak yaşamasıdır. Bu ilke, ancak tam istiklâle sahip olmakla gerçekleştirilebilir"

Mustafa Kemal Ataturk
Kullanıcı küçük betizi
İlteriş
Üye
Üye

İletiler: 1197

İletigönderen AlpereN » Cmt Ağu 29, 2009 18:33

Çağatay Yolda güzel bir programmış gerçekten.Acaba düzenli olarak paylaşılacakmı yoksa Kazakistana özel bir program olduğu içinmi paylaşıldı, bunu merak ettim çünkü dünyanın çeşitli güzel ülkelerinden geniş bir arşivim olmasını çok isterim.Bunu arşivime ekledim çok teşekkür ederim.
Kullanıcı küçük betizi
AlpereN
Üye
Üye

İletiler: 628

İletigönderen orhunefe » Cmt Ağu 29, 2009 18:37

Çağatay iyidir. Samimi buluyorum. Severim.
Kullanıcı küçük betizi
orhunefe
Üye
Üye

İletiler: 452

İletigönderen xytunaboyluxy » Cmt Ağu 29, 2009 18:52

cagatayyolda.net, adresinden Belgesel programlarını indirebilirsiniz.
Kullanıcı küçük betizi
xytunaboyluxy
Uzaklaştırıldı

İletiler: 101

Şu dizine dön: İlginç TV Gösterileri / Konserler

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x