Çarşaf nereden geliyor...?

Türkiye ve dünya gündemindeki gelişmeler hakkındaki fikirleriniz, yayınladığımız izlencelerin bölümleri hakkındaki düşüncelerinizi paylaşabileceğiniz alan.

Re: Çarşaf nereden geliyor...?

İletigönderen Yargan Kam » Cum Eki 09, 2009 8:53

Kapanmak özgürlüktür?

Kendini, göz zinalarından koruma, sakınma özgürlüğü olarak da lanse edilebiliyor günümüzde kapanmayı savunan kadınlarda.

Tıpkı bazı yerlerde, içkinin satılmasının bile yasak olması gibi.

Peki bu neyi gösterir?

İnancın, irade ile pekiştiği ahlaki yapının sergilenmesi mi?

Ben buna şahsen 'kaçmak' diyorum.

Güzellikleri örterek, içinde uyandıracağı duygulardan, hislerden kaçmak.

Çünkü her yeri kapalı bir kadın/kız gördüğünde içindeki zevk ve şehvet arzuları ortaya çıkmaz diye düşünülür (aslında düşünmekten kaçmanın bahanesi üretilir).

Bu durumda nerede irade? nerede nefs kontrolü?

Bu mudur 'sınav'a katılım?

Görmezsem istemem düşüncesi...

Eh bu insanlar bilmez mi ki zaten içinde var ise, ne yapacaksan yaparsın?!

Yapan yapıyor zaten, bir kumaş parçası engelleyemez içi sapkınlık dolu olanı...

Çarşafın önemi, kendini bilmekten daha değerli...

Kendini bilebilmek için olabilecek kişisel ve toplu eğitim daha önemli değil kumaştan ne yazık ki...

Türbanı bayrak yapıp, dini özgürlük fikri adı altında politika ve siyaset yapılıyor.

İyi de, yukarıdaki altı çizili öğeler için 'düşünebilmek' gerekiyor.

Düşünebilen insan fikir sahibi olur ve politika ile siyaset yapabilir.

Bir ilahi sınava tabii olduğuna inanıp, yapılmaması emredildiğini bildiğin şeylerden yasaklarla ve kumaşlarla kaçmak, düşünmekten kaçmak ile eş değerdir.

Ben yolda güzel bir kız/kadın gördüğümde ''Aa, ne güzel kız'' derim ve yoluma devam ederim.

Hatta ''Tengrim sevdiğine bağışlasın'' derim.

Ben beşeri arzularımın kontrolünde olmadan ve hatta kendi inancımda bunun gibi şeyler için yazılı, indirili ysalar olmdan bunu yapabiliyor isem samimice,

Bu sözde özgürlükleri savunan insanlardan daha hürüm.

Ama ironi deniyor sanırım buna...

Hürriyetim, bu zihniyetteki insanların dayatmaları üzerine kafes içerisinde.
...Umut Samimiyettir...

Resim ''Üze Tenri Basmasar, Asra Yir Telinmeser''
''Yukarıda Gökyüzü Çökmedikçe, Aşağıda Yer Delinmedikçe''

...Cumhuriyet Fazilettir.
Kullanıcı küçük betizi
Yargan Kam
Üye
Üye

İletiler: 199

İletigönderen alamancı » Cum Eki 09, 2009 10:59

cinselligin tabu sayilip bastirildigi toplumlarda erkekler cinsellikle yatip cinsellikle kalktiklari için asiri kiskanç bir hale gelir. cinsellikten kastim sadece çiftlesmek degil. hoslanmak asik olmak tanismak arkadaslik etmek kur yapmak hersey dahil. hayatinda bir sekilde kadin olmayan gençler tatminsizdir. tatminsiz olduklari içinde asiri derece güvensiz ve kisakançtirlar. kendine güvensiz asiri kiskanç erkek kadini mal gibi kontrol altina almak ister. bir de su var. kadin erkek herkes esinden baglilik bekler. ancak esinle severek askla evlenmissen asiri kiskanç olmazsin çünkü bu sevginin baglayici oldugunu düsünürsün. ama yobaz kesimlerde askla sevgiyle evlenmek diye bir sey olmadigi kadinlar mal gibi pazarlandigi için güvensizlik ve kiskançliginda asiri olmasi dogaldir. insanlar islerine gelen seylere inanir. karisini mal yerine koyup kollamak isteyen ot kafali güvensiz erkekler için AKPnin yobaz islam anlayisi biçilmis kaftandir. yasar hocanin aydin islami karisini mal yerine koymak isteyenin isine gelmez.
Kullanıcı küçük betizi
alamancı
Üye
Üye

İletiler: 241

İletigönderen İL-BARS » Cum Eki 09, 2009 12:02

Zaten türban ve çarşaf takanların çoğu, aile baskısından dolayı takıyorlar. Bunların çoğu maalesef yobaz ailellerin çocuklarıdırlar. Yanılmıyorsam Nur Serter Hoca'nın bu konuyla ilgili sağlam çalışmaları da yayınlanmıştı.
Kullanıcı küçük betizi
İL-BARS
Üye
Üye

İletiler: 135

Önceki

Şu dizine dön: Tartışma ve Fikir Meydanı

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 1 konuk

x