Ceviz Kabuğu - 11 / 07 / 08 ~ Mustafa ÖZBEK - Orkun UÇAR

Gazeteci-yazar Hûlki Cevizoğlu; birbirinden seçkin konuklarıyla soruyor, sorguluyor, anlatıyor...

Ceviz Kabuğu - 11 / 07 / 08 ~ Mustafa ÖZBEK - Orkun UÇAR

İletigönderen Ram » Prş Tem 31, 2008 0:25

Gazeteci-Yazar Hûlki Cevizoğlu; birbirinden seçkin konuklarıyla soruyor, sorguluyor, anlatıyor...

MUSTAFA ÖZBEK NEDEN HEDEF?.. 4 YIL ÖNCE YAZILAN ERGENEKON'UN ŞİFRELERİ...

Ergenekon adı verilen Ümraniye soruşturmasıyla ilgili ilginç gelişmeler.. 4 yıl önce yazılan "Kod Ergenekon" belgesi ne?.. Bu nasıl tesadüf?.. 4 yıl önceki "Kod Ergenekon"un yazarı canlı yayında açıklıyor...

ÖZBEK NEDEN HEDEF YAPILIYOR?..

Türkiyem Topluluğunun Başkanı ve Türk Metal Sendikası'nın Başkanı Mustafa Özbek'e son günlerde yöneltilen eleştrilerin pherde arkası.. Özbek niçin hedef yapılmak isteniyor?.. Uzel Traktör Fabrikası'ndaki gelişmeler ve olayların perde arkası..
Mustafa Özbek canlı yayında soruları yanıtlıyor..

Konuk: Türk Metâl Sendikası Başkanı / Mustafa ÖZBEK, Yazar / Orkun UÇAR

[img]http://img222.imageshack.us/img222/3420/ckuk6.jpg[/img]

İZLE

Kısım I

Kısım II

Görüntü: DivX 25.00fps [Stream 00]
Ses: MPEG Audio Layer 3 48000Hz mono 95Kbps [Stream 00]
Süre: 283 dk. 49 sn.
Boyut: 997 MB
Çözünürlük: 512x384

Şifre
guncelmeydan

GÖRÜNTÜYÜ İNDİR

İlişimler

I. BÖLÜM
Parça I
Parça II
Parça III
Parça IV
Parça V

II. BÖLÜM
Parça I
Parça II
Parça III
Parça IV
Parça V

Orkun'a (yayınlanmayan) cevap:

Sayın CEVİZOĞLU,

Sayın UÇAR'a şunu iletmenizi rica ediyorum:

1) Bu kitabın ciddiye alınmamasının kışkırtmasını (propaganda) yapmıyorum. Bu, kişisel yorumumdur.

2) Bu kitap hakkında sayısız çıkan ve kendisinin devamlı inkâr ettiği "bu kitabı başkalarının yazdırdığı iddiaları" dahi, bu kitabın meşhur edilmesini sağlamıştır. Bunu da inkâr ediyor mu sayın UÇAR¿? Kitap için çıkan asılsız komplô haberleri, kendisinin isteği ve bilgisiyle mi çıkmıştır¿? Neden bu kadar tek taraflı ve kitabına devamlı saldırıldığını düşündüğünü anlayabiliyorum. Fakat tekrar ediyorum, bu bazı gerçekleri değiştirmez.

3) Bakınız, Sarkozy'nin Cumhurbaşkanı olması için yapılan kulisler zaten evvelden bilinen konulardı. Yanılmıyorsam 6-7 yıl önce Chirac, Sarkozy için: "Yerime gelecek adam" dememiş miydi¿? Yani bunu da gördünüz diye, tüm kitabın yaşanan (günümüz) -jeostratejiyle, jeokültürle ve jeoekonomiyle- bağlantılı olduğunu iddia edemezsiniz. Zira ben böyle bir bağlantı göremedim, buyrun siz gösterin. Esasen kurgu yazılar için de böyle bir beklentim yoktur. Fakat siz, devamlı saldırıya uğradığınız ya da uğradığınızı düşündüğünüzden, benim kişisel tespitlerimi de saldırı tadında gördünüz. Bunu kabûl etmiyorum.

4) Sizin mantığınıza göre, kitabınız çok sattığı ve ilgi gördüğü için gerçekçidir. Bu ülkedeki seçmenin %46.7'si de Akapeye oy vermiştir. Burayı yorumsuz bırakıyorum...

Lütfen sayın UÇAR'a bu yazdıklarımı iletiniz.

Not: Görüşlerim, ilk kitap içindir, diğerlerini okumadım.
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Fakat ihtimâl, bazı kafalar kesilecektir!
Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!

İletiler: 8167

İletigönderen receylan » Prş Tem 31, 2008 1:00

sağol dost...kablo yayına trt 3 kapandıktan sonra artv girebildiği için sonlara doğru izleyebilmiştim...o.uçar'a yönelttiğin mesajındaki görüşlere katılıyorum...bu zatın kullanıldığını hangi amerikan siteden birebir yararlandığını aydınlık dergisi belgeleriyle ortaya koymuştu...kaldı ki o meşhur kitabının yayıncısı timaş yayınlarıdır...timaşın hangi zümrenin kuruluşu olduğu da ortadadır...biraz sonra indirmeye başlıyacağım...teşekkürlerim ve saygılarımla...
Kullanıcı küçük betizi
receylan
Üye
Üye

İletiler: 398

İletigönderen club81 » Prş Tem 31, 2008 1:05

Teşekkürler
Kullanıcı küçük betizi
club81
Üye
Üye

İletiler: 21

İletigönderen kush » Prş Tem 31, 2008 14:16

sag ol
Kullanıcı küçük betizi
kush
Üye
Üye

İletiler: 905

İletigönderen receylan » Prş Tem 31, 2008 18:38

2.bölüm 5.part sorunlu dost...ilk bölümün 5.nci partı girmiş...açarken hata mesajı verince anladım...düzeltme imkanı olursa iyi olur...saygılar...selamlar...
Kullanıcı küçük betizi
receylan
Üye
Üye

İletigönderen Ram » Cum Ağu 01, 2008 19:53

receylan, aslında sorunlu değil. Birinci bölümün beşinci parçası karışmış. Düzelttim, bir sorun olursa yine söylersiniz.

İyi indirmeler...
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!

İletigönderen BARHANN » Cum Ağu 01, 2008 22:38

teşekkürler...
Kullanıcı küçük betizi
BARHANN
Üye
Üye

İletiler: 497

İletigönderen receylan » Cmt Ağu 02, 2008 16:02

merhaba dost...2.bölüm 5.nci partını düzelttiğinizi belirtince indirdim...açarken hata mesajı verince ne oluyor diye inceledim...baktım rapid linkte part uzunluğu 76704 kb gözüküyor...ınen ise 74907 kb.demek son anda kırıldı diyerek yeniden indirdim...yine açarken hata mesajı...diğer bilgisayarda denedim...durum aynı...rapid linkte uzunluk 76704 kb gözüktüğü halde iniş hep 74907 kb olunca durumu bildireyim dedim...sanırım bu kere rapide yüklerken son anda bir kırılma olmuş..bu nedenle hep eksik dosya veriyor...ilgine...saygı ve sevgiyle...
Kullanıcı küçük betizi
receylan
Üye
Üye

İletigönderen Ram » Sal Ağu 05, 2008 0:22

receylan, ikinci bölümün bütün parçalarını yeniden yükledim, tekrar hepsini indirip açabilirsiniz.

Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!

İletigönderen BARHANN » Sal Ağu 05, 2008 0:56

sayın Ram
2.bölümü tekrar indiriyorum,teşekkürler...
Kullanıcı küçük betizi
BARHANN
Üye
Üye

İletiler: 497

İletigönderen receylan » Sal Ağu 05, 2008 4:10

sağol dost...üç gündür ergenekon klasörlerini indirmekten iflahım kesildiği bir anda mesajını okuyunca indirmeye giriştim..sonuç...emeklerine bir kere daha saygı ve teşekkürler...sağolasın...
Kullanıcı küçük betizi
receylan
Üye
Üye

İletigönderen cigdem3 » Çrş Ağu 06, 2008 4:22

Tesekkurler...
Kullanıcı küçük betizi
cigdem3
Üye
Üye

İletiler: 24

İletigönderen dj_alper » Prş Mar 26, 2009 15:22

Mustafa Özbek süper bir adamdım kendisini takip ederim bu paylaşımda süper olmuş elinize emeğinize sağlık ;) İnşallah en yakın zamanda da çıkacaktır içeriden.Gerçi bu iktidar başta olduktan sonra Atatürkçülerin işi çok zor ama :@
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!
Kullanıcı küçük betizi
dj_alper
Üye
Üye

İletiler: 5

Şu dizine dön: Ceviz Kabuğu

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x