CHAVEZ - Devrimden Canlı Yayın...

Belgeseller buraya

CHAVEZ - Devrimden Canlı Yayın...

İletigönderen Türk-Kan » Cmt Şub 21, 2009 1:04

.

CHAVEZ - VENEZÜELLA

Devrimden Canlı Yayın...

ABD, Ortadoğu'yla "ilgilenirken", "arka bahçem" olarak nitelediği Latin Amerika'da, Venezüella'dan Bolivarcı devrimin tetiklediği bir dizi iktidar değişikliği meydana geldi. ABD'nin programladığı tarihsel kaosa, umulmadık bir devrimle çomak sokan Hugo CHAVEZ'e ve Venezüella'daki devrime tanıklık eden belgesel film:

DEVRİMDEN CANLI YAYIN
Venezüella'da gelişen devrim sürecini ve Latin Amerika'nın yeni liderini CHAVEZ'i yakından tanımak için, başkente gelen bir film ekibi, CIA Başkanı Tenet ile Venezüella medyasının, Chavez'e karşı düzenlediği darbenin tam ortasına düşer.

11 Nisan 2002 perşembe saat 12.00:
Medyanın yönlendirdiği muhalif gösteri, Chavez'in bulunduğu başkanlık sarayına doğru yönlendirilir. Muhalif gruba çatılar üzerinden keskin nişancılar ateş eder. Bu sırada gazeteci Otto Neustald, darbeci generalin katliamla ilgili konuşmasını, katliamdan tam iki saat önce kayıt provası esnasında kaydetmişti.

11 Nisan 2002 perşembe saat 17.00:
Yasal devlet başkanı Hugo Chavez tutuklanıp, bilinmeyen bir yere götürüldü. Darbecilerin, Başkanlık Yemin Töreni.
13 Nisan cumartesi saat 10.00: Halk sokaklarda... Darbecileri protesto için başkanlık sarayına yürüyüş başladı.

13 Nisan cumartesi saat 13.00:
Başkanlık sarayı halk tarafından kuşatıldı, ABD işbirlikçisi darbeciler panikte, Chavez'e bağlı saray muhafızları, önce koruma bahanesiyle sarayı kuşattı, daha sonra darbecileri tutukladı.

14 Nisan pazar saat 02.50:
Chavez tutuklandığı yerden, başkente geri dönüyor. Halk kutlama yapıyor.

Türkçe dublaj + Altyazı

İzle

Görüntü: XviD 29.00fps
Süre: 1 saat 14 dakika
Dosya Boyutu: 363 MB
Çözünürlük: 512x384

Resim

İndir:

CHAVEZ - Devrimden Canlı Yayın... (Kısım 1)

CHAVEZ - Devrimden Canlı Yayın... (Kısım 2)

Rar - Şifresi: guncelmeydan

Türk-Kan Not: CIA - Medya isbirliginin nelere kadir olabileceginin en net örneklerinden biridir, ibretliktir. Izlenilmesi siddetle tavsiye olunur.
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye

İletiler: 6735

İletigönderen Çetin Taş » Cmt Şub 21, 2009 9:24

Geçen hafta Pazar gecesi tesadüfen ULUSAL Kanal'da rastladım.İzledim.Çok hoşuma gitti.

Medyanın,iktidarın,askerin Amerikancı olduğu bir ülkede bile BAĞIMSIZLIK-ÖZGÜRLÜK-LİDER sevdasının milyonları nasıl tek vücut haline getirdiğinin ibretlik öyküsüdür.

Ülkemizle ilgili olumsuz şartları öne sürerek daha baştan mücadele etmekten kaçınan kişilerin özellikle izleyerek alacakları önemli dersler var.Milyonların başkanlık sarayının etrafını çevirerek CHAVEZ!CHAVEZ!CHAVEZ! diye bağırmaları insanın tüylerini diken diken ediyor.Halkı en az bizim ülkemizdeki kadar cahil,en az bizim ülkemizdeki kadar fakir ve en az bizim ülkemizdeki kadar dindar ve dinci barındırıyor Venezuella'nın.

Güzel bir paylaşım.Sağol Türkan.

Darısı(halkın bilinç düzeyi açısından)bizim halkımızın başına.
Kemalistim.Vatanımı her şeyden çok seviyorum.
Kullanıcı küçük betizi
Çetin Taş
Üye
Üye

İletiler: 2354

İletigönderen Türk-Kan » Cmt Şub 21, 2009 18:41

Rica ederim Çetin, izlenceyi kaydettikten sonra Ulusal Kanal'da ben de bir kac kez rastladim, hatta en son dün gece :)

Gercekten ibretlik bir belgesel. Son cümlene ise yürekten "amin" diyorum.
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye

İletiler: 6735

İletigönderen mukanorkan » Pzr Şub 22, 2009 0:26

Daha 90 sene evvel kendi Atalarımızın düştüğü durumdan tam ibret alamamışız Venezüelladan mı ibret alacaz bilemiyorum. Paylaşım için saol Türk-Kan abla.
Kullanıcı küçük betizi
mukanorkan
Üye
Üye

İletiler: 425

İletigönderen lozan 2005 » Pzr Şub 22, 2009 0:50

Türk Kan cok tesekkürler.
Yikilsin Agalik
Yasasin Cumhuriyet
Kullanıcı küçük betizi
lozan 2005
Üye
Üye

İletiler: 716

İletigönderen sosgezbir » Pzr Şub 22, 2009 1:16

Harikasınız harikasınız harikasınız gerçekten harikasınız ben de bu tip daha önce Ulusal Kanal2da izlediğim belgeselleri ve önemli programları nerden bulurum acaba diye araştırıyorum önce haluk tercanın vidyolarını buldum şimdi bu forumun tam bir maden olduğunun farkına vardım paylaşımlarınız için çok çok çok teşekkürler
Kullanıcı küçük betizi
sosgezbir
Üye
Üye

İletiler: 29

İletigönderen BARHANN » Pzr Şub 22, 2009 2:43

teşekkürler...
Kullanıcı küçük betizi
BARHANN
Üye
Üye

İletiler: 497

İletigönderen sosgezbir » Pzr Şub 22, 2009 3:30

Şuanda izliyorum da Teoman ALİLİ'nin seslendirmesi ne güzel öyle bir sesi varki sunduğu bütün programları hiç sıkılmadan dinleyesi geliyor insanın.
Kullanıcı küçük betizi
sosgezbir
Üye
Üye

İletiler: 29

Şu dizine dön: Belgesel Filmler

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 1 konuk

x