CHP'DE DERİN TASFİYE Milliyetçilik oku kırılıyor

Genel & Güncel Konular

Re: CHP'DE DERİN TASFİYE Milliyetçilik oku kırılıyor

İletigönderen Çetin Taş » Prş May 20, 2010 23:21

Arkadaşlar.
Okunan şeyi anladığınızdan emin olun ve lütfen ondan sonra yazacaklarınızı yazın.
Burada benim gördüğüm kadarı ile yorum yazanların önemli bir kısmı KILIÇDAROĞLU DÜŞMANI değiller.Ancak haklı olarak kaygılarını paylaşıyorlar.Hal böyle iken bazı arkadaşlar da kayıtsız şartsız KILIÇDAROĞLU YANDAŞLIĞI yaparak kendileri gibi bütünü ile KILIÇDAROĞLU'nu desteklemeyenler ile tartışmaya giriyorlar. Gerek yok bunlara.

Ben tartışma konusuna dönüyorum. YENİÇAĞ GAZETESİ benim için hiçbir zaman 100% doğru bir referans değildir. Sap ile samanı karıştıran pek çok haberleri, geçmişi son derece karanlık köşe yazarları, duruşundaki MİLLİLİK konusunda şüphe sahibi olmama neden olan pek çok manşeti,detay haberi vardır.
Bununla birlikte yukarıda ki alıntılanan haberde bahsedilen CHP'nin Milliyetçilik Oku kırılıyor şeklindeki düşünce inkar edilemeyecek şekilde çok kişi tarafından dillendiriliyor.Az önce NTV'de de ismini hatırlamadığım bir kişi tam da bu konuyu vurguladı. CHP'nin mevcut politikalarından vazgeçmesi gerektiğini, Milliyetçilik konusunda ki tavrından vazgeçmesi gerektiğini, Gerçek bir sosyal demokrat parti gibi davranması gerektiğini söyledi. Böylece 20-25% bandına sıkışmış olan seçmenlerinin 30%'ları geçeceğini söyledi. Benzer yorumları zaten uzun zamandır bazı köşe yazarlarından duyduk.

Olur mu, ne kadar olur, ne kadar becerilir böyle bir şey?Bilemem.
Ama ben şundan eminim. Eğer ki 6 okun herhangi birinden vazgeçilirse(Baykal'a bu yıllardır yaptırılmak istendi)o 20-25% oyları da bu parti arar. Atatürk'ün ilkelerini Atatürk'ün partisinde batılıların uydurduğu SOSYAL DEMOKRASİ kılıfı ile yok etmeye kalkarlarsa Atatürk'ün ilkelerini değil ama Atatürk'ün partisini tarihin derinliklerine yollarlar.

Baykal'ın HİZİPÇİ, GEÇİMSİZ, DEMİR YUMRUK olarak nitelendirilmesine sebep olan partiden kovduğu adamlar eğer bu partiye geri alınırlarsa; eğer ki bu parti SHP iken TERÖRİSTLERİ meclise taşıma hatasını bu İnönü'nün oğluna yaptıranlar bu partiye geri alınırlarsa, alınacaklarsa....

ATATÜRK SEVERLER kendilerine gidecek bir adres bulurlar.

Terörist severler de sevdikleri teröristlerin kucağına otururlar.

Umarım yazılanlar, çizilenler doğru çıkmaz.

Umarım KILIÇDAROĞLU TÜRKİYE'yi lider ülke yapar.Bağımsız politikalar izler. KEMALİST İLKELER'i hayata geçirir.ATATÜRK DEVRİMLERİ'ni tamamlar. İktidara geleceğinden eminim. Ondan şüphem yok. Ama önemli olan kendisine bu izni veren Amerikalılar'a verdiği sözlerin ne ya da neler olduğudur.

Neyse,mevzu mevzuyu açıyor.
Ama yazdıklarımda son derece samimi olduğumdan emin olun arkadaşlarım.
Kemalistim.Vatanımı her şeyden çok seviyorum.
Kullanıcı küçük betizi
Çetin Taş
Üye
Üye

İletiler: 2354

İletigönderen 1652 » Prş May 20, 2010 23:55

Başkomutan yazdı:Güler Zere'ni affeden Gül...
Erdoğan-Arınç-Atalay açılım yapacağına yumruk yiyen Taner Yıldız ve Çalışma Bakanı'na talimat versinler denetim yapsınlar -1652- bu hangi şairin öldüğü yıl...Ezel'den İsrail'i çıkartın ya...Avatar'da çok ilginç. Ne iş!..
Ne milliyetçilği ne halkçılığı lafa bak...Bu tip yorumlar Güncel Meydan'a ya-kış-mı-yor...
Kılıçdaroğlu hayranı olabilirsin belki BDP belki Zereeee...Ama boktu,sidikti bunlar çok terbiyeli şeyler..

Tanzim yakında burada başlar..Yoruma bak...haber takımına vermişsiniz...

Hayırlı olsun...Zere'den sonra aklımdaydı...İyi oldu..

Güler zerreyi Gül mü affetti?Hep Yeniçağ okuyunca ya da Vakitte olabilir böyle oluyor.3 yıl önce Ahmet necdet sezere terörist bırakıyor diyen kafa...

CHP de halkçılık ve milliyetçilik var ise açıkla sonra içindeki kişisel kini kus ya da sus!..

CHP'li sakallı Savcı sayan gibi bir de Cıa ajanı dese idin bana tam olurdu.

Ezel tartışmasında sorunun var ise başlık orada,iki satır cevap yazarsın,nerden ne çıkıyormuş anlarsın ama laf sokup hedef gösterme ise amaç daha boşuna uğraşma 1652'den birşey çıkaracağım diye!..

Ben bdp'li ben zerre sever ben abdullah gülcü ben hatta filistin sever resimde sakat değil mi hele hele 1652 tam bir provakasyon,beni almak salık takımına kimin haddine.

Bu tip hezeyanların burada tutacağını sanmıyorum,bir de bok surata mı takıldın aç bak bir adet güncelmeydanda bir Nihat Genç videosu,bak nasıl küfür bile en soylu edebiyat oluyormuş egemenlere karşı savaşta gör bakalım,kime ne yakışıyormuş!

Aferim oğlum ahmet sen bu yolda devam et.Bu paranoya ile sonun hep selamet!..
Kullanıcı küçük betizi
1652
Üye
Üye

İletiler: 98

İletigönderen 1652 » Cum May 21, 2010 0:02

Yeniçağ konusunda Çetin Taş ile hem fikirim,Altemur kılıç'ın olduğu bir yerde milliyetçilik tartışması bile abes olsa gerek ki daha ilk gözünü açtığı okul bile amerikan kolejidir zatın!..

Soru basit : CHP'nin son 10-15 yılda milliyetçi bir refleks ya da tepkisi var mı?

Bence yoktur ve olmayan şeyde kırılıyor diyerek gereksiz gündemlere yer yoktur.

Milliyet arayanlar yerin 540 metre altında yatan 30 aynı milliyetten olan insana baksınlar ya da yıllardır ölen gencecik çocuklarına...

CHP'de ok yok ki 6 da bir olanı kırılsın,altısını toplasan sıfır eder iken,birisinin kırılması ihtimali hiç yoktur.

Devrim lafını duysa karakola götürür chp,halkçılığı ise kemal dervişde zülfü livanelinde aradılar,cumhuriyetçiliği pensilvanya da buldular,devletçilik desen özel olan herşey güzel olur fikrini yemin bellediler.

HANGİ OK?..
Kullanıcı küçük betizi
1652
Üye
Üye

İletigönderen Başkomutan » Cum May 21, 2010 0:22

En son Başkomutan tarafından Cum May 21, 2010 2:37 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kez düzenlendi.
Cebren ve hile ile aziz vatanın bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir.Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler!

Eğer bir milletin kurtarıcıya gereksinimi yoksa artık millet olmuştur
Sakın kurtarıcı bekleme‚ yoksa sana karşı olan vazifemi yapamadım sayarım

Türk milletinin büyük millet olduğunu bütün medeni alem, az zamanda, bir kere daha tanıyacaktır

Beni hatırlayınız
Kullanıcı küçük betizi
Başkomutan
Genel Yetkili
Genel Yetkili

İletiler: 2297

İletigönderen 1652 » Cum May 21, 2010 0:27

Sığ ve günlük politikalardan kurtulalım...

Tabi ki hasta mahkumlar Cumhurbaşkanı onayı ile çıkarlar.

Ama kanser olduğu aylardır ortada iken ve pranga ile tutuluyor iken niye affedilmedi?

Toplumsal bir muhalefet ve öfke belirince mi akıla geldi bir hasta mahkum.

Adanaspor maçından birçok yere kadar yapılan eylemler mi hatırlatır bir devlete yapması gerekeni!..

Velhasıl Gül affetmedi,toplum vicdanı afettirdi ve dileğim hangi görüşten olursa olsun tüm hasta mahkumlar afedilsin.

Yani 1 mayısta da taksimi akp vermedi işçiler kazandı sendika ağalarına rağmen!..
Kullanıcı küçük betizi
1652
Üye
Üye

İletigönderen jakoben » Cum May 21, 2010 2:02

son seçimde istanbulda kılıçdaroğlunu destekledim bütün akp muhalifleri gibi.fakat şuan tüsiad sözcüsü doğan medya gandi diyor başka bir şey demiyor.he bu durum bana 2002 yi hatırlattı.ecevit derdest edilmiş ve yeni bir rüzgar başlamıştı erdoğan diye.ben doğan medyayı ciddiye alırım,o hangi çizgideyse o çizgide gayri milli bir durum ararım.geldiğimz nokta denize düşen yılana sarılır mı olacak,yoksa milli bir iktidara mı ulaşacağız,ülke buna karar vermeli.umarım chp tabanı partinin sapacağı yanlış yollar olursa tepkisini gösterir ve doğru çizgiye getirir partiyi.2009 yılı başlarında erol bilbilik neler oluyor programında abd nin akp ye alternatif olarak chp yi hazırladığını çünkü akp nin açılımları başaramadığını ve yerine daha az tepki alabilecek partileri hazırladığını söylemişti.bu program geldi aklıma nedense.......
Kullanıcı küçük betizi
jakoben
Üye
Üye

İletiler: 10

İletigönderen 1652 » Cum May 21, 2010 2:10

internette ve televizyonda ve gazetelerde onlarca saçma-sapan yorum içinde okuduğum en elle tutulur yorumu jakoben yaptı.

Teşekkürler,çok güzel ve özet halinde vermişsin olanı biteni.

Milli hükümet bu kadrolarla zor ve bu kavramın içinin dolması gerekir.

Örneğin biz nasıl bir ekonomide olacağız milli hükümetler ile?
Kullanıcı küçük betizi
1652
Üye
Üye

İletigönderen Başkomutan » Cum May 21, 2010 2:30

Yorumların hiç birine katılmıyorum...

Sayfa 1 Yeniçağ haberi

...Yarınki yazımızda CHP’deki operasyonun perde arkasını ve “Sinsice iş çevirenler” ile ilgili değerlendirmeleri birinci ağızdan nakledeceğim. Sakın kaçırmayın.

Yavuz Selim DEMİRAĞ
20/05/2010

tarafımdan eklenir...

Özel mesaja cevap var içi dolu olsun...
"Lakin bir lafa bakarım lafmı diye, bir de söyleyene bakarım adam mı diye...
Mevlânâ
Cebren ve hile ile aziz vatanın bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir.Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler!

Türk milletinin büyük millet olduğunu bütün medeni alem, az zamanda, bir kere daha tanıyacaktır

Beni hatırlayınız
Kullanıcı küçük betizi
Başkomutan
Genel Yetkili
Genel Yetkili

İletigönderen Başkomutan » Cum May 21, 2010 19:11

Kılıçdaroğlu Kürt açılımını destekledi

“Neden CHP’ye bu operasyon yapıldı sorusunun cevabı, Kılıçdaroğlu’nun Diyarbakır’da, AKP’nin İmralı’nın taleplerini karşılayan Kürt açılımına destek veren söyleminde saklıdır. Genel Başkan’ın uyarısından sonra o söylemini hemen değiştirdi ama o olay kendi düşüncelerinin ortaya çıkışıdır.

Baykal, uzun yıllardır partide etnik kimliğini öne çıkaran, mezhep kimliğini öne çıkaran insanları etkisiz hale getirmenin mücadelesini verdi. Bu tür politikalara asla izin vermedi. Bu şekilde davrananları büyük ölçüde partisinden tasfiye etmeyi başardı. Ama onlar hep pusuda duruyorlardı. Hep sakladılar kendilerini. Şimdi maskeleri düşüyor.”

YENİÇAĞ

CHP’den Silivri’ye

Komplo kasetin baştan sona kurgu olduğu delilleriyle bilimsel olarak ortaya kondu ama 10 gün sonra... Kimilerine göre tabiat boşluğu kabul etmediği için CHP’deki istifa depreminin ardından Kılıçdaroğlu’nun adaylığı hesapları alt üst etti. Kimilerine göre ise çok önceden kurgulanmış plan dakika dakika yerine getirilirken Baykal ekibinin yapabileceği bir şey yoktu. Bu plan daha çok su kaldırır özdeyişinde olduğu gibi bu hadise üzerine yorumlar, aylar hatta yıllar boyu devam eder.

Açılım planını yerine getirebilmek için en önemli engel olan Deniz Baykal’ı memleketi Antalya sahillerine gönderemeyenler halen diken üzerinde. Cumartesi(bugün) günü atlatılmış olsa da parti yönetim organlarının belirleneceği Pazar(yarın) günü için kabus devam ediyor. Örgüte hakim sanılan Önder Sav’ın Baykal’a sırtından sapladığı hançer kongre sandığında kendi yüreğinden çıkabilir. Tabii Kılıçdaroğlu verdiği ilk sözü yerine getirip çarşaf liste çıkarırsa.
Sayın Baykal’ın yıllardır kol kanat gerip koruduğu Önder Sav ve politbürosuna zaten bileyli olan delege listede korkunç kesikler atmaya kararlı. Bu yöntem Sav’a haddini bildirmekten ziyade silinmek istenen Baykal’ın mührünün göstergesi, partilinin intikamı olacaktır.

Kırgınlığını açıkça ifade etmekten çekinmeyen Deniz Baykal’ın bundan sonra ne yapacağı başkent kulislerinde dedikodu olarak yayılsa da, işin gerçeği kongreye asla müdahil olmayacağı yönünde.

“Eleştirileri başım üstüne” diyerek parti tabanının öfkesini yatıştırmaya gayret eden Kılıçdaroğlu’na gelince. Sözlerini tutamayacağı daha kongre öncesinden belli olmaya başladı bile. Televizyon programlarında ve gazetelere verdiği demeçte kongre öncesi Sayın Baykal ile görüşeceğim beyanı şu saate kadar havada kalmış görünüyor. Nezaketini bildiğimiz Kılıçdaroğlu’nu kongre gününe kadar Baykal’dan uzak tutan sebep karizmayı çizdirmemesi mi yoksa emanetçi pozisyonuna girmemesi mi?

Bana göre asıl sebep Sayın Baykal’ın “Partiyi Atatürk’ün çizgisinden sakın saptırma” uyarısından çekiniyor ve Baykal karşıtlarına mesaj gönderirken liste oluşumuna gölge düşmesini istemiyor. Daha ötesi Kılıçdaroğlu’nun arkasındaki güçler tıpkı Deniz Baykal’ın Salı günü TBMM grubunda yapacağı çok önemli konuşmayı aday ilanı ile engelledikleri gibi Kemal Bey’in Baykal’ı ziyaretinin de önünü kesiyorlar.

Hafızası son derece sağlam olan Baykal bütün bunları unutup bir kenara çekilir mi? Bir süre gelişmeleri izledikten sonra başta referandum süreci olmak üzere CHP’nin mitinglerine katılmaktan geri durmayacaktır. Tıpkı istifasının arkasından dönen dolaplardan rahatsızlığını ifade ettiği gibi yeni yönetimin yapabileceği hataları kamuoyu önünde açıkça eleştirerek uyarıda bulunacak, dahası parti tabanını bilgilendirerek örgüte sahip çıkmalarını sağlayacaktır.

Evet ok yaydan çıkmıştır. Gazi’nin 6 okunun kaçının sadakta unutulduğu ya da kırıldığını zaman gösterecek. Biz bu sütunlardan endişelerimizi ve temennilerimizi dile getirerek uyarı görevimizi yapmış olacağız. Gelelim bunca yoğun gündemde unutulup giden Silivri duruşmalarına. Bakalım Kılıçdaroğlu açık yüreklilikle “Ben bu davanın avukatıyım” diyebilecek mi? Sayın Baykal’ın duruşmaları takip etmekle görevlendirdiği CHP heyeti 1., 2. ayrımı yapmadan Silivri’deki mahkemede yerini alacak mı?

Söz Silivri’den açılmışken uzun süredir planladığım Silivri ziyaretini gerçekleştirdim. Çifte standardın en bariz olduğu duruşmayı izliyorum. Kemal Kerinçsiz, Veli Küçük, Mehmet Zekeriya Öztürk ve Doğu Perinçek ile arkadaşlarının savunma ve tahliye taleplerini dinleyeceğim. Çoğu kişinin Guantanamo benezetmesi yaptığı Silivri’deki izlenimlerimizi paylaşmak üzere ülkü ile kalın.

22 Mayıs 2010 Yavuz Selim DEMİRAĞ

Beni hatırlayınız
Kullanıcı küçük betizi
Başkomutan
Genel Yetkili
Genel Yetkili

İletigönderen Çetin Taş » Cum May 21, 2010 20:43

1652.
CHP'nin son 10-15 senede milliyetçi hangi refleksi gösterdiğini sorarken sanırım ortalığı karıştırmak, tartışma platformunu germek amacın yoktur? Çünkü çok mantıksız bir soru.
Hatırlatayım....
-Madem 10-15 sene demişsin ben de sana hatırlatayım. Baykal CHP-SHP birleşmesinin hemen ardından partide ne kadar ETNİKÇİ-MOZAİKÇİ-KÜRTÇÜ-LİBOŞ var ise partiden uzaklaştırdı. Bu MİLLİ bir tavır değil midir?
-1 Mart tezkeresinin reddedilmesinin en önemli sebebi CHP'nin yaptığı tarihi muhalefet ve Baykal'ın oylamadan hemen önce TBMM kürsüsünde özellikle AKPli milletvekillerine dönerek yaptığı tarihi konuşmadır. 1 Mart Tezkeresine karşı olmak MİLLİ bir tavır değilmidir.
-Irak 'a Türk askerinin girerek, teröristlerin tamamını etkisiz hale getirene kadar çıkmaması gerektiğini hem CHP grup başkanları, hem CHP sözcüsü ve hem de Baykal defalarca dile getird. Oysa ki iktidar asker gönderme tezkeresini bile aylarca bekledikten sonra çıkarttı. Teröristin cezasını vermek gerektiğini ve bunun için de Irak'ta da olsa tepelerine binmek gerektiğini söyleyen CHP'nin bu tavrı MİLLİ değil midir?
-İktidar güç bela operasyon yapan askere Amerika'nın DÖNSÜNLER emri ile geri dönme emri verdi. Bu olan bitenin yanlış olduğunu, Türkiye'nin çıkarlarını Amerika'ya rağmen savunma kararlılığı göstermesi gerektiğini Baykal defalarca anlattı o zaman. Bu MİLLİ bir tavır değil midir?
-Hem ÇUVAL OLAYI'ndan ve hem de Dağlıca rezilliğinden sonra CHP ve Baykal defalarca GEREĞİNİN YAPILMASI konusunda çağrıda bulunmadı mı? Bu MİLLİ tavır değil midir?
-Kıbrıs'ta hem Talat'ın cumhurbaşkanı seçildiği zaman ve hem de geçen aylarda kaybettiği zaman CHP'nin sağ bir parti olmasına rağmen KKTC'deki Derviş Eroğlu'nun partisini açıkça desteklemedi mi? MİLLİ ÜLKÜ de bu kadar net birleşilen bu durum MİLLİ bir tavır değil midir?
-Tüm çalıp çırpmalara, adı özelleştirme olan hırsızlıklara muhalefet eden CHP bütün o muhalefetleri MİLLİ tavır değil midir?

Haksızlık etmemek gerekir diye düşünüyorum 1652.....

Başkomutan, bu kadar insanın yazdığı her şeye karşın, bu kadar kolaylıkla hiç bir şeye katılmadığını söyleyerek kestirip atabiliyorsun madem, zor bir şey değil söylemek, ben de senin yazdıklarına katılmıyorum.
Kullanıcı küçük betizi
Çetin Taş
Üye
Üye

İletigönderen Başkomutan » Cum May 21, 2010 21:01

Çetin Taş seni Zerecinin Yeniçağ konusunda sana katılıyorum açıklaması rahatsız etmeli benim hiç birinize katılmıyorum sözü değil...

Bitmiştir..

Beni hatırlayınız
Kullanıcı küçük betizi
Başkomutan
Genel Yetkili
Genel Yetkili

İletigönderen Çetin Taş » Cum May 21, 2010 21:12

Beni ne Zereci(kastettiğin 1652 mi?adamı tanımam, önceden yazdıkları ile ilgili teferruatlı bir bilgim de yok ama yazdıklarıma katılmışsa da katılmıştır, niye rahatsız olayım?),ne Yeniçağ, ne de başkası ilgilendirmez.
Hiç birisi babamın oğlu değil.
Böyle sanal ortamda Kurtlar Vadisi karakterleri gibi konuşup, sözüm ona racon keserek ego tatmin etmekle,bitmiştir demekle olmuyor o iş?
Ne bitmiştir?
Ne diyorsun sen?
Nasıl bir tarz bu?
Kime özeniyorsun, kimi taklit ediyorsun?
Yöneticiysen yönetici gibi davran, çocuksan git parkta salıncakta sallan.
Kullanıcı küçük betizi
Çetin Taş
Üye
Üye

İletigönderen Başkomutan » Cum May 21, 2010 21:47

Çetin Taş yazdı:Beni ne Zereci(kastettiğin 1652 mi?adamı tanımam, önceden yazdıkları ile ilgili teferruatlı bir bilgim de yok ama yazdıklarıma katılmışsa da katılmıştır, niye rahatsız olayım?),ne Yeniçağ, ne de başkası ilgilendirmez.

Çetin Taş seni hiç bir şey ilgilendirmiyorsa benim yazdıklarınıza katılmamam neden ilgilendiriyor? Görüşüne katılan ilgilendirmiyor görüşüne katılmayan niye ilgilendiriyor cevap yazıyorsun...Benim görüşüme katılmazmış.Ben görüşümü senin verdiğin istifa haberinin altına verdim... Hem sen niye üstüne alınıyorsun? Görüşüne katılma zorunluluğu mu var?
Benim bu konuda görüşüm Deniz Baykal ile ilgili eklediğim köşe yazısı ve haberlerle ortadadır

Çetin Taş yazdı:Böyle sanal ortamda Kurtlar Vadisi karakterleri gibi konuşup, sözüm ona racon keserek ego tatmin etmekle,bitmiştir demekle olmuyor o iş?

Yok!..Dizi karakterleri gibi konuşma yeteneğim yok. Sen yapıyorsun o işi baksana racon macon...

Nasıl oluyor o iş? Haber ekleyene saldırmakla mı oluyor o iş? Biri der kopyala yapıştır neden yapıyor kendi görüşünü yaz biri der bu kadar insanın görüşüne katılmıyorsun...
Bu kadar İNSAN MI? O kadar insana katılmak zorunda mıyım?
BEN YÜZDE 47'nin GÖRÜŞÜNE ya da senin yazdığına ya da Zereciye katılmak zorunda mıyım?

Çetin Taş yazdı:Ne bitmiştir?
Ne diyorsun sen?
Nasıl bir tarz bu?

Türkçe yazdım anlaman lazımdı.
Emin ol güzel bir tarz bu.

Çetin Taş yazdı:Kime özeniyorsun, kimi taklit ediyorsun?
Yöneticiysen yönetici gibi davran, çocuksan git parkta salıncakta sallan.

Kendimi taklit ediyorum hesap vermek zorunda mıyım?.
O dediğini sen yap yakışır...

Bundan sonra kişisel saldırılara cevap yok.O kadar!..
Buna meraklı olsam haber sitelerine daha çok uğrarım.

"Lakin bir lafa bakarım lafmı diye, bir de söyleyene bakarım adam mı diye...
Mevlânâ

Beni hatırlayınız
Kullanıcı küçük betizi
Başkomutan
Genel Yetkili
Genel Yetkili

İletigönderen Çetin Taş » Cum May 21, 2010 21:51

Kendin ol Başkomutan, kimselere özenme.
Kullanıcı küçük betizi
Çetin Taş
Üye
Üye

İletigönderen Başkomutan » Cmt May 22, 2010 1:54

Baykal olayı rövanş ve İran 1 Mart'ıdır!..

İş bu defa şansa bırakılmıyor!.. Baykal operasyonu ile hem 1 Mart'ın hesabı görülüyor, hem İran 1 Mart'ı garanti altına alınıyor.

Ülkemizde siyasilerin her anlamdaki «ihaneti» sorgulanacaksa, Baykal herhalde en son başlanacak isimlerden birisidir. Bu tespiti yaptıktan sonra, olaya biraz daha tepeden ve geniş çerçeveden bakmak istiyorum.

CHP Lideri, Anayasa paketindeki siyasi partilerin kapatılmasını önleyen madde reddedildiğinde, yargıyla ilgili diğer düzenlemeler için de AKP milletvekillerine, «yeni bir 1 Mart şahlanışı» çağrısı yaptı. İşte bence işin sırrı burada.

Ahmet Takan daha önce 1 Mart'ın perde arkasında neler döndüğünü, hangi yabancı liderlerden ne telefonları geldiğini, kimlerin içeriye başka, ABD'ye, AB'ye başka oynadığını yazdı. Şunu eklemekle yetineyim. 1 Mart tezkeresinin altında imzası olan dönemin Başbakanı Abdullah Gül, «Ne yapacağız?» diye sormaya gelen milletvekillerine açıktan, «Altında imzam olmasa ret verirdim» işaretiyle işi halletti. Erdoğan, 1 Mart'ın çıkmasını samimiyetle istemesine rağmen o sonucu Gül ve AKP içindeki «Kürt kökenli» milletvekilleri belirledi. Ancak tüm fatura, gayet planlı-programlı bir şekilde CHP ile TSK'ya çıkarıldı. TSK'nın başına o çuval geçirildi!..

İktidar yandaşlarının, bugün Anayasa değişikliğiyle yargının hallini kastederek, «bir eşik daha geçildi» diye böbürlenmesi bundan. Birinci eşik TSK idi. Süleymaniye çuvalından sonra arkası çorap söküğü gibi getirildi ve «şamar oğlanına» çevrilen TSK susturuldu!..

Baykal'ın her fırsatta 1 Mart'ı hatırlatması birilerini çıldırtmıyor muydu? Er-geç bunun intikamı alınmayacak mıydı?

Baykal'ın, Mustafa Sarıgül'ün aday olduğu 2005'teki olağanüstü kurultayda, «1 Mart tezkeresinin ardından medya, CHP'ye karşı bir haçlı seferi başlattı» benzetmesini ve «Bunlar, CHP'yi sevdikleri, başarılı olmasını istedikleri için değil, CHP yönetimini kendi işlerine geldiği gibi değiştirmek için bu kampanyayı yürütmektedir» demesini hatırlıyorum da... Bugün iktidarın yeniden dizayn ettiği özellikle Aydın Doğan grubu gazetelerinin, «öperken-ısırma» misyonuna hiç ama hiç şaşırmıyorum!..

Anayasa'nın reddedilen o maddesi ve Baykal'ın «1 Mart şahlanışı» benzetmesine dönüp, bir öngörüde bulunayım; Evet Baykal'ın benzetmesi doğruydu, ama ters açıdan... Bence o madde aynen 1 Mart tezkeresi gibi büyük ve usta bir oyunla bizzat AKP tarafından hallettirildi. İster tepelerden bir yerlerden gelen, «Bu madde geçerse, paketin iptali kesin» haberi etkili oldu deyin, ister AKP içindeki muhalifleri ablukaya alıp, biata zorlayarak, diğer riskli maddelerin garantisi sağlandı deyin... Kontrollü bir krizle, o sonuç alındı. Ve bence ret verenler, piyasaya ismi sürülen muhalifler değil, aynen 1 Mart'taki gibi «Kürt kökenli» ve Gül'e yakın bazı isimler oldu.

Zaten Gül ve Erdoğan'ın açıklamaları, bir taşla kaç kuş vurulduğunu gösteriyor. Ortada böylesine hayati ve satır satır incelenmesi gereken bir paket var, Gül peşinen, «Fazla bekletmeyeceğim» diyor. Erdoğan, siyasi güç gösterisinin ötesinde, Anayasa Mahkemesi'nden iptal gelmeyeceğinden öylesine emin ki, referandum kampanyasını başlatıyor. Yetmiyor, 8. maddenin reddiyle, CHP'nin olası «AKP'de milletvekillerine baskı yapıldı» itirazı bir kalemde siliniyor, hatta «demokrasi» dersi veriliyor vs. vs...

Bu paketi ABD-AB'nin istediğini de biliyoruz. Hal böyleyken, Baykal'ın 1 Mart benzetmesi, farkında veya değil adamların, «damarına damarına basma» olmadı mı?

Bir adım ötesine geçiyorum. Emperyalizmin İran planı kapımızın önünde. Biz cambazlara bakarken, ülkemiz üzerinde aynen Irak operasyonu öncesi yürütülen operasyon yürütülüyor. Ama bir farkla; İş bu defa şansa bırakılmıyor!.. Baykal operasyonu ile hem 1 Mart'ın hesabı görülüyor, hem İran 1 Mart'ı garanti altına alınıyor.

Baykal'ın 5-6 yıldır, T.C.'nin, 2. Cumhuriyete dönüştürülmesini nasıl engellediğini, daha doğrusu birilerinin planlarını nasıl geciktirdiğini yazarsak, koca bir liste çıkar. Ama şimdi Baykal'a video operasyonun, İsrail'in AKP'yi gönderme planı olduğu öne sürülüyor ya, bu konuda birkaç kelam edeyim.

Efendim, İsrail CHP'nin iktidara gelmesini istiyormuş, ama Baykal'la bu olmazmış. O yüzden Baykal gönderilecek, onun yerine CHP'yi iktidara taşıyacak bir isim oturtulacak, böylece Türkiye AKP'den kurtulacakmış!..

1-Baykal'ın mayınlı arazinin İsrail'e verilmemesi için yaptığı mücadele, sadece iktidarın değil, İsrail'in de canını çok yaktı. O yüzden İsrail bu oyunda varsa, ancak CHP'nin iktidara gelmesi için değil, Baykal'dan intikam almak için vardır.

2-AKP ile İsrail'in arasının bozuk olduğuna inanan var mı? Sözde «bozuk» lukları, hele de son senaryonun sadece AKP'yi daha da güçlendirmeye yarayacağını anlamamak için herhalde aptal olmak lâzım.

3-CHP'liler kusura bakmasın, bence CHP demek, Baykal demektir. Baykal gittiği gün CHP biter, bitirilir, liğme liğme dökülür. Çok iyi niyetlerle dahi bu havuçlara kanıp, emperyalizme maşalık yapan/yapacak CHP'li varsa, yazıklar olsun!..

Yeniden depreştirilen CHP-Sarıgül kavgasına da bakalım... İktidarın «kalkışma» saydığı Cumhuriyet mitinglerini hatırlayın. Halk sağ ve sol partilere «birleşin» çağrısı yaptı. Sözüm ona DYP ve ANAP birleşme görüşmesine başladı. Araya «rufailer» girdi, o iş yattı. Merkez sağ böyle çökertildi ve yüzde 15 oy AKP'ye aktı.

Baykal «hizipçi» ya, benzer anlaşmazlık CHP-DSP görüşmelerinde mukadderdi. Ama Baykal oyuna gelmedi, DSP ne istiyorsa kabul etti. Böylece «Görüyorsunuz, bunlar Türkiye'yi değil, kendilerini düşünüyorlar» soslu kampanyalarla, seçmenin küstürülüp, «solun temizlenmesi» ve AKP'nin alternatifsiz olduğunun gösterilmesi planları suya düştü.

Kusura bakmasınlar ama bence CHP yöneticileri, video şokuyla büyük bir oyuna getirildiler, 2007'de yarım kalan planın tamamlanmasının önünü açtılar. Sarıgül'lü e-mail mesajının, anlamı o kadar açık ki; «Bu solcular adam olmaz. Bak nasıl da birbirlerine düşmanlar...» kanaatinin doğması, yani «solda toptan temizlik» ten başka bir işe yarar mı?

Son söz; Cumhuriyetle beraber, Cumhuriyeti kuran partiyi de gömmek istiyorlar. «İstifa» bombardımanı altındaki Baykal ve CHP bir bunu düşünsün... Bir de Milli Mücadeleyi yürüten Mustafa Kemal için Şeyhülislamın «ölüm fetvası» verdiğini, İngilizlerin tutuklanması kararı aldığını, adının Malta sürgünleri listesinin 1 numarasına konduğunu hatırlasın!..

heddam.com
Müyesser YILDIZ

Beni hatırlayınız
Kullanıcı küçük betizi
Başkomutan
Genel Yetkili
Genel Yetkili

ÖncekiSonraki

Şu dizine dön: Genel - Güncel Konular

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 7 konuk

x