CHP İzmir... CHP Türkiye...

CHP İzmir... CHP Türkiye...

İletigönderen supermanizm » Sal Şub 02, 2010 13:03

Başlıkta İzmir’İ özellikle vurgulamak istedim.
Çünkü malum İzmir’in iktidarını elinde bulunduran CHP’de kongre süreci yaşanıyor.
Ama ne kongre.
Her biri birbirinden farklı her biri çok daha sancılı.
Hadi bu geçti bir sonraki daha medenice geçsin diyorsunuz ama ne mümkün.
Buca’sı, Bornova’sı, Çiğli’si…
Koltuk kapma yarışı öylesine işlemiş ki içlere hani Allah korusun ölüme sebebiyet verilmediği için şükretmek gerekiyor yüzlerce.
Sen, ben kavgası almış başını gidiyor.
Ne Büyükşehir Belediye Başkanı dinliyor bu kavga müptelaları ne de kendilerine genel iktidar yolunu açacak olan Genel Başkanlarını.
Varsa yoksa hatta can pahasına koltuk.
Benim olsun da sonu ne olursa olsun!
Üç büyükler arasında iktidarın elde tutulduğu tek kent olan İzmir, egoların sınır tanımadığı, hiziplerin alenen sergilendiği, kişisel çıkarların her şeyin üstünde tutulduğu bir süreci ibretle izliyor.
Ve tüm bunlar ülkenin ana muhalefet partisinin tabanında yaşanan mücadelenin ne kadar sığ bir yapıda olduğunu açıkça ortaya koyuyor.
Peki daha üst kademelerde neler yaşanıyor.
Partinin Grup Başkan Vekili Kemal Kılıçdaroğlu, adeta tabanında yaşanan bu menfaat kavgalarına yanıt verir nitelikte çıkıp haykırıyor:
“Sol sokağı göremedi.”
Ve devam ediyor.
“ Oturduk, sıcak evlerimizde gazete okuduk. Altındağ’da bir aileye misafir olduk mu, onları misafir ettik mi? Rahata alıştık, tatillere gidiyoruz.”
Kılıçdaroğlu CHP’nin dışında bir solun kalmadığına vurgu yapıp bundan sonraki hedefin sağ oyları almak olduğunu ifade ediyor.
“Yüzde 70 civarındaki sağ oylara talibiz” diyor.
Doğru da söylüyor.
Ancak bunu mevcut parti tabanı ile gerçekleştirmek mümkün görünmüyor.
Taban öylesine ben merkezci ve hizip dolu ki açıkçası millete ayıracak vakti yok.
Olsa bile hem anlayışı hem de söylem bakımından Genel Başkanına çok ama çok uzak.
Şöyle ifade etmek anlaşılması bakımından daha iyi olacak sanırım.
Sayın Deniz Baykal A dese tabanı Z diyor.
B bile demiyor.
Sonra da iş maalesef sadece Baykal ile yanındaki birkaç aklı selim insana kalıyor.
Şu bir gerçek ki bu partiyi Ankara değil tabanı frenliyor.
İktidara giden yol sağa eğilmekle birlikte parti tabanını da başlı başına eğitmekten geçiyor.

http://www.tuncayylmz.blogspot.com
Kullanıcı küçük betizi
supermanizm
GM Yazarları
GM Yazarları

İletiler: 39

Şu dizine dön: supermanizm

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x