CHP'yi kim kapatacak? - Arslan BULUT

CHP'yi kim kapatacak? - Arslan BULUT

İletigönderen Oğuz Kağan » Pzr Şub 28, 2010 2:19

CHP'yi kim kapatacak?

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, hakkında verilen gensoru üzerinde konuşurken, özellikle CHP sıralarına dönerek, “Meclis olarak böyle bir ciddi konuda insaflı olalım. Buna engel oluyorsunuz. Şu anda AK Parti bunu çözüyor diye rahatsız oluyorsunuz. Türkiye’de kardeşlik kurulacak ve sizler gelecekte yargılanacaksınız. Terörün çözülmesinde katkı sağlamadığınız gibi buna engel oldunuz diye yakında çağ dışı statükonun temsilcisi olan görüşleriniz rafa kalkacak. Yakında öyle bir parti ve görüş olmayacak” dedi.

Ne demek şimdi bu?

CHP’yi nasıl yargılayacaklar? Anayasa Mahkemesi’nin üye yapısını değiştirdikten sonra mı?
Belirli bir dönemden sonra CHP diye bir parti olmayacak mı? CHP’nin görüşleri de olmayacak mı?

Peki ne olacak?

Tek parti dönemi mi başlayacak?

* * *
Bir başka örtülü mesajı da Tayyip Erdoğan verdi ve şöyle dedi:
“Kurumlar kendi içinde adeta bir temizliğe tabi tutuluyorsa bundan kimsenin rahatsız olmaması lazım ve bunun gerçekleştirilmesi lâzım.”

Mesela TSK, kendi içinde temizlik mi yapıyor? Herhalde Tayyip Erdoğan ve İlker Başbuğ, bu sorunun cevabını bizden iyi biliyordur. Ben sadece meselenin bu yönüne dikkat çekmek istedim. Bu konuda kamuoyunu aydınlatmaları gerekir.

Erdoğan devam ediyor:
“Şu anda yargı istediği şekilde yürütmeye müdahale edebiliyor. Ama bakıyorsunuz ki bir taraftan da parlamentonun yüzde 65’ine sahip bir siyasi parti veya en küçüğü fark etmez, bir siyasi partinin kapatılması noktasında iki dudak arasından çıkacak bir sesle bu, bu ülkede konuşulabiliyor. Bunu kabullenmek mümkün mü? İşte bunu biz milletimize giderek çözmek istiyoruz ve milletimizle de bunun çözüleceğine inanıyoruz.

Yargı reformu aynı şekilde. Yargıya sorarsanız yargı diyor ki ’her şeyi biz yapacağız.’ Ben de diyorum ki nasıl ki yargı kendi içinde herhangi bir mensubunun yargılanmasına başkanlar kurulundan müsaade ediyorsa bırakın da siyasetçinin yargılanmasına da parlamento müsaade etsin. Bir siyasi partinin kapatılıp kapatılmaması için müsaadeyi parlamento versin.”

Peki parlamentoda güçlü bir grubu bulunan siyasi parti kendisinin kapatılmasını engellemez mi? Bir davada hem sanık, hem hakim olunur mu?

Ayrıca yargı mensuplarının yargılanması ile bir siyasi parti hakkındaki kapatma davası kıyaslanamaz. Birinde gerçek kişi, diğerinde tüzel kişi vardır. Yargı mensubu yargılanırken kendisi oy kullanmıyor ki!

* * *
Demek ki başta Tayyip Erdoğan ve Beşir Atalay olmak üzere siyasi iktidar mensuplarının bu açıklananların daha ötesinde gizli bir gündemi var. Erdoğan’ın köşe yazarlarını hedef almasının arkasında da ortaya atacakları bu garip düşüncelerin tartışılmamasını sağlamak hedefi yatıyor.

Demokrasinin tamamen rafa kaldırılması demek olan bu düşünceler yasa haline dönüştürülebilir mi?

Siyasetin diğer unsurları ve basın seyrederse elbette dönüştürülür.

Fakat bu düşünceler şimdilik bir balondan ibaret gibi duruyor!

Hani Kapadokya Platformu üyeleri, Göreme’de havalandırdıkları balondan, “Parola: Adam gibi adam, İşareti: Başbakan, Yürekli adam, sonuna kadar seninleyiz” yazılı dev pankart açması gibi.

Elbette, Erdoğan hakkında bir nöbet çizelgesinde kullanılan ifade çok çirkindir ama uygulanmak istediği siyaset, Türkiye’yi tam bir diktatörlüğe götürür.


Arslan BULUT, 28 Şubat 2010
Namık KEMAL:
"Vatanın bağrına düşman dayamış hançerini,
Yok mudur kurtaracak bahtı kara maderini?"


Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK:
"Vatanın bağrına düşman dayasın hançerini,
Bulunur kurtaracak bahtı kara maderini."http://www.guncelmeydan.com/pano/tayyip-erdogan-a-gonderilen-cfr-muhtirasi-kuresel-ihale-t18169.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/abd-disisleri-abdullah-gul-u-biz-yetistirdik-t23656.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/dun-malta-surgunleri-vahdettin-bugun-ergenekon-tayyip-t18151.html

KAÇAMAYACAKSINIZ!
Kullanıcı küçük betizi
Oğuz Kağan
Genel Yetkili
Genel Yetkili
 
İletiler: 11955
Kayıt: Sal Oca 27, 2009 23:04
Konum: Ya İstiklâl, Ya Ölüm!

Re: CHP'yi kim kapatacak? - Arslan BULUT

İletigönderen Türk-Kan » Pzr Şub 28, 2010 2:32

Binlerce yıllık koca Türk Silahlı Kuvvetleri'ni kapattılar, gayrı CHP mi kalır kapanmadık? Ordusuna sahip çıkan iki kadın çıkar, onu da protesto eder, biter.
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye
 
İletiler: 6735
Kayıt: Pzt Şub 19, 2007 20:56

Re: CHP'yi kim kapatacak? - Arslan BULUT

İletigönderen Deli Haydar » Pzr Şub 28, 2010 4:51

Arslan Bulut yazdı:İçişleri Bakanı Beşir Atalay, hakkında verilen gensoru üzerinde konuşurken, özellikle CHP sıralarına dönerek, “Meclis olarak böyle bir ciddi konuda insaflı olalım. Buna engel oluyorsunuz. Şu anda AK Parti bunu çözüyor diye rahatsız oluyorsunuz. Türkiye’de kardeşlik kurulacak ve sizler gelecekte yargılanacaksınız. Terörün çözülmesinde katkı sağlamadığınız gibi buna engel oldunuz diye yakında çağ dışı statükonun temsilcisi olan görüşleriniz rafa kalkacak. Yakında öyle bir parti ve görüş olmayacak” dedi.

Nefes filminde, savaş ile terör kavramlarını karıştıran yüzbaşının, gecenin köründe asteğmenini uyandırıp, ileride yargılanacağını itiraf etmesi de boşuna değildi demek! Ne kadar gerçekçi bir film olduğunu baştan anlamalıydık...

Yakın zamanda var olmayacağı ile kesin bir yargı ile bildirilen asıl nokta, partiden ziyade çağdışı statükonun görüşüdür. Başlama vuruşu 1923'te yapılan bu görüş, artık uzatmaların içindedir. Koskoca İçişleri Bakanımız söylüyor bunları! Bir bildiği vardır herhalde...

Bu süregelen görüş özellikle 1950'de, Adnan Menderes ile çağa uydurulmaya çalışılmıştır. Öyle ki, 1960'ta yenen ilk balyoza kadar, ilk işi ezan dilini çağa uydurmak olan rahmetli Menderes'in, kitle iletişim araçları üzerindeki çağdaş ve özgürlükçü tutumu, çağını aşan tahkikat anlayışı ve din-siyaset-odun-hilafet üzerine kurulu democrat yönetimi ile bugünkü sevgili başbakanımızın uygulamaları, duygu ve düşünceleri arasında en ufak bir ayrım bulunmamaktadır. Bu kavga-kıyamet de zaten, sonlarının benzememesi uğruna kopartılmaktadır.

Arslan Bulut yazdı:Erdoğan devam ediyor:
“Şu anda yargı istediği şekilde yürütmeye müdahale edebiliyor. Ama bakıyorsunuz ki bir taraftan da parlamentonun yüzde 65’ine sahip bir siyasi parti veya en küçüğü fark etmez, bir siyasi partinin kapatılması noktasında iki dudak arasından çıkacak bir sesle bu, bu ülkede konuşulabiliyor. Bunu kabullenmek mümkün mü? İşte bunu biz milletimize giderek çözmek istiyoruz ve milletimizle de bunun çözüleceğine inanıyoruz.

Yargı reformu aynı şekilde. Yargıya sorarsanız yargı diyor ki ’her şeyi biz yapacağız.’ Ben de diyorum ki nasıl ki yargı kendi içinde herhangi bir mensubunun yargılanmasına başkanlar kurulundan müsaade ediyorsa bırakın da siyasetçinin yargılanmasına da parlamento müsaade etsin. Bir siyasi partinin kapatılıp kapatılmaması için müsaadeyi parlamento versin.

Parlamento isterse bırakın parti kapatmayı, hilafeti bile geri getirebilir değil mi sevgili başbakanımız? Halifesiz saltanatın da tadı yok vallahi!
Feragat-ı nefs.
İstihkar-ı hayat.
Kullanıcı küçük betizi
Deli Haydar
Meydan Delisi
Meydan Delisi
 
İletiler: 714
Kayıt: Çrş Eki 14, 2009 11:21


Şu dizine dön: Arslan BULUT

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 8 konuk

x