Çok Sessiz Gelmeyiniz, Ödümüz Patlıyor / Mehmet UYSAL

Çok Sessiz Gelmeyiniz, Ödümüz Patlıyor / Mehmet UYSAL

İletigönderen anter79 » Pzr Eyl 09, 2012 20:54

ÇOK SESSİZ GELMEYİNİZ ÖDÜMÜZ PATLIYOR!

Geçtiğimiz Mayıs ayı içerisinde sessizce Kilis’e gelen ABD Senatosunun ikinci ismi demokrat partili senatör Dick Durbin ve beraberindeki heyetin Arap kardeşleriyle olan münasebetlerinin ve kardeşlerinin derdiyle dertlenen bir ortamda geçirmiş olduğu ziyaretten edindiği izlenimleri Obama yönetimine aktardığını “Bükemediğimiz Eli Öperiz” yazımızda dile getirmiştik. 1 Eylül 2012 tarihinde, yine sessiz bir biçimde, ABD Senatosu Dış İlişkiler Komitesi üyesi ABD'li Demokrat Senatör Bob Corker ve beraberindeki heyet ile beraber, “kutsal topraklar konteynır kente” geldi. 2012 Mart ayında Demokrat Virginia Senatörü Jim Webb'le ortak bir karar tasarısı sunan bu yakışıklı Yankee, ABD Başkanı Obama'dan “Suriye'deki muhalif grupların askeri kapasiteleri hakkında bazı bölümleri açık olması kaydıyla çok ayrıntılı gizli bir rapor” istemişti.

“Yenilen güreşçi güreşe doymazmış” atasözümüz gereğince “Allah insanları yaratılış itibariyle hırslı ve düşkün olarak yaratmıştır. Amacına ulaşmak isteyen bir kişi başarısız olursa onu tekrar deneyecek, daha hırslı biri ise sürekli deneyerek sonuca ulaşana kadar uğraş gösterecektir. Ama nafile. Kaybetmeye bir başladığınız zaman alışkanlık yapar, bizden söylemesi.”

Obama’nın emriyle mayınlı konteynır kent alanından rapor geçmek için ABD Senatosu Dış İlişkiler Komitesi üyesi, Senatör Bob Corker, Kilis konteynır kentte ikamet eden Suriyeli sığınmacılar ve sözde muhalefet grupları ile bir toplantı gerçekleştirmiş ve kendi sitesinden öğrendiğimiz kadar şu açıklamayı yapmış:

“Ben sadece Türkiye ve Suriye arasındaki mayınlı sahaya kurulmuş olan bu güzide ve herkesin gözbebeği olan konteynır kenti ziyaret ederek, Suriye muhalefetini ve mültecileri temsil eden çeşitli gruplar ile bir araya geldim. Suriye'de sıradan vatandaşlardan, her gün olup biten hikâyelerini işittikçe, Suriye rejiminin Amerikan duyarlılıklarına meydan okuduğunu görüyorum. Türk hükümetinin kamplardaki olağanüstü insani çalışmalarına ilk elden şahit olduğunu söylerken, ABD ile Türkiye arasında Suriye üzerine yapılan görüşmelerin önemli sonuçları” olacağını sözlerine eklemeyi ihmal etmiyor.

Gördünüz mü timsah gözyaşlarını? Ver gazı gitsin. Gazlamaya devam edin bakalım. Bizim olan, ilköğretim okulunda söylediğimiz bir şarkımız var, “Yağmur yağıyor, seller akıyor, Arap kızı camdan bakıyor” diye.

Hey BOP, köprünün altından çok sular aktı, seller oldu geçti, kutsal mekan konteynır kentin camlarından Suriye’ye bakarken, rüyanızda BOP mu gördünüz kuzum? ABD ve müttefiklerinize mayınlı sahanın içinde dolaştığınızı size kaç sefer tekrarlayacağız? Mayınlı sahanın koordinatları bizim elimizde, mücahitler sizi bir menzile vardırmazlar. Bizden size tavsiye, siz siz olun bir daha Arap aklıyla yola çıkmayın. Dimyat’a pirince giderken evdeki bulgurdan da olursunuz. Demedi demeyin.

HÂLÂ SESSİZCE GİDİP GELİYORSUNUZ, YOK MU BİR İCRAAT? MERAKTAN ÇATLATMAYIN BE KIZ. ÇOK SESSİZ GELİP GİTMEYİNİZ. ÖDÜMÜZ BOP’A KARIŞIYOR. O NURANİ YÜZÜNÜZÜ HEP MÜCAHİT KARDEŞLERİMİZE GÖSTERMEYİNİZ. BİRAZ DA BİZE GÖSTERİN Kİ, CANINIZ CEHENNEME DİYELİM BE GARİ.

Mehmet UYSAL, 9 Eylül 2012
Kullanıcı küçük betizi
anter79
Üye
Üye
 
İletiler: 20
Kayıt: Çrş May 09, 2012 12:42

Şu dizine dön: Mehmet UYSAL

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x