Dikkat gerektiren bir soru !!!

Forumda gereksiz, yanlışlıkla açılmış veya kilitlenmiş başlıklar buraya taşınır.

Dikkat gerektiren bir soru !!!

İletigönderen m.z.a » Pzt Şub 26, 2007 17:13

İngiltere Kralının John ve Jack adında 2 oğlu var ve kral ölmek üzeredir. Kral Tahtını 2 oğlundan birine bırakmak istiyor fakat iki oğluda birbirinden zeki. Kral cağırıyor 2 oğlunuda yanına ve diyor ki; İkinizde birbirinizden zekisiniz fakat taht sadece birinizin olabilir. Bunun tek şarti ise ikinizden birinin diğerini kandırmasıdır. Tahtıda kandırana bırakacağım der.

Kardeşlere baya uğraşırlar fakat birbirlerini kandirmayi başaramazlar. Bu arada John'un aklına şeytanca bir plan gelir. Ve uygulamaya baslar. John tanınmaz bir hale gelmek icin estetik ameliyatla yüzünü değistirir ve ses telleri ile oynatıp sesini de değiştirir. Ve birgun Jack arabasi ile giderken John Jack'in arabasının önüne atar kendisini ve yaralanır. Jack, Johnun kardeşi olduğunu bilmeksizin hastaneye götürür. Ve ayılıncaya kadar yanında bekler. Ve aralarında iyi bir dostluk başlar. John masrafları kendisinin ödemesi gerektiğini kusurun kendinde olduğunu söyler. Fakat Jack bunu kabul etmez. John bütün hünerlerini kullanıp Jakc'i ikna eder. Ve Jakc'e derki "üzerimde para yok al şu anahtarı falanca yerde Londra diye bir apartmanın 4. katinda 8 no'lu dairede oturuyorum oraya git kapıyı aç karşındaki odaya gir tam karşına bir kitaplık çıkacak o kitaplıkta kocaman kırmızı renkte kalın bir kitap var o kitabın 7. ve 8. sayfaları arasında 1000 Sterlin para olacak onu al ve hastane masraflarını öde" der. Jack herşeyden habersiz verilen adrese gider 4. kata çıkar ve tam kapıyı açacağı sırada Jeton düşer ve bu kişinin John olduğunu anlar.

Sorumuz: Jack nasıl anlamıştır?

Not: Evi önceden bilmiyordu. Herhangi bir sekilde benzetmeden veyahut sesten anlamamıştır.
Resim

Hep gözyaşı mı düşer gülün payına ?

Düş'tün sen... Düşündüm, düşürdüm !

Resim
Kullanıcı küçük betizi
m.z.a
Üye
Üye

İletiler: 53

İletigönderen Ram » Pzt Şub 26, 2007 17:52

m.z.a, acaba gönderdiği adreste "kandırıldın" ya da "Estetik Cerrahi" mi yazıyormuş¿? Resim
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Fakat ihtimâl, bazı kafalar kesilecektir!
Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!

İletiler: 8167

İletigönderen HayaLet » Pzt Şub 26, 2007 18:37

Kitabın içinde Ben John mu yazıyor yoksa.. :|
Kullanıcı küçük betizi
HayaLet
Üye
Üye

İletiler: 969

İletigönderen m.z.a » Pzt Şub 26, 2007 19:12

Ram, hayır... kandırıldığının kendi farkına varıyor, yani kandırılmıyo aslında... :D :) :twisted:

BaglaYa, eve girtmeden, kapının önünde anlamış ama... :roll:
Resim

Hep gözyaşı mı düşer gülün payına ?

Düş'tün sen... Düşündüm, düşürdüm !

Resim
Kullanıcı küçük betizi
m.z.a
Üye
Üye

İletiler: 53

İletigönderen Panzehir » Çrş Şub 28, 2007 0:15

Soruyu beğendim.

Gün gelir devran döner
Adımıza türküler söylenir bu şehirde!..
...
Kullanıcı küçük betizi
Panzehir
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiler: 3483

İletigönderen Efe » Çrş Şub 28, 2007 0:20

Bir kitapta 7. ve 8. sayfa tek sayfadır iki sayfa değildir yani arasında bir şey olması olanaksızdır

damnant quod non intelligunt...
Kullanıcı küçük betizi
Efe
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiler: 1508

İletigönderen Ram » Çrş Şub 28, 2007 0:31

Ömer Baba'nın, Ali ve Hikmet adında 2 oğlu var, ve Ömer Baba ölmek üzeredir. Ömer Baba, dükkânını iki oğlundan birine bırakmak istiyor. Fakat iki oğluda birbirinden zeki. Ömer Baba, cağırıyor iki oğlunuda yanına, ve diyor ki; "ikinizde birbirinizden zekisiniz. Fakat dükkân sadece birinizin olabilir. Bunun tek şartı ise, ikinizden birinin, diğerini kandırmasıdır. Dükkânıda, kandırana bırakacağım."

Kardeşlere baya uğraşırlar, fakat birbirlerini kandırmayı başaramazlar. Bu arada, Ali'nin aklına şeytanca bir plan gelir, ve uygulamaya başlar. Ali, tanınmaz bir hale gelmek icin, estetik ameliyatla yüzünü değistirir ve ses telleri ile oynatıp sesini de değiştirir. Polat adını almıştır artık Ali. Ve bir gün, Hikmet arabası ile giderken, arabasının önüne atar kendisini Polat ve yaralanır. Hikmet, Polat'ın kardeşi Ali olduğunu bilmeksizin hastaneye götürür. Ayılıncaya kadar da yanında bekler. Aralarında iyi bir dostluk başlar. Polat, masrafları kendisinin ödemesi gerektiğini, kusurun kendinde olduğunu söyler. Fakat Hikmet, bunu kabûl etmez. Bunun üzerine Polat, bütün hünerlerini kullanıp Hikmet'i ikna eder. Hikmet'e derki; "üzerimde para yok. Al şu anahtarı, kız kulesinin orada, Pana Film binası var. Binanın 4. katında, 8 no'lu dairede oturuyorum. Oraya git, kapıyı aç, karşındaki odaya gir. Tam karşına bir kitaplık çıkacak. O kitaplıkta kocaman, kırmızı renkte kalın bir kitap var. O kitabın 7. ve 8. sayfaları arasında 1000 YTL para olacak. Onu al ve hastane masraflarını öde."

Hikmet herşeyden habersiz, verilen adrese gider. 4. kata çıkar ve tam kapıyı açacağı sırada Polat'ın, aslında Ali olduğunu anlar.

Sorumuz: Hikmet, nasıl anlamıştır?

Hitmet Cevap: Bir dakika yahu, 7. ve 8. sayfa zaten aynıdır. Ulan Ali... :mad: :twisted:
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!

İletigönderen Panzehir » Çrş Şub 28, 2007 0:33

Ama cevabı beğenmedim. :)

Gün gelir devran döner
...
Kullanıcı küçük betizi
Panzehir
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletigönderen Ram » Çrş Şub 28, 2007 0:35

EfE, hocam ne zaman yazdın yahu. :|

Panzehir, ben de beğenmedim, şimdi hiç beğenmiyorum. :)

Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!

İletigönderen Berco » Çrş Şub 28, 2007 0:39

EfE yazdı:Bir kitapta 7. ve 8. sayfa tek sayfadır iki sayfa değildir yani arasında bir şey olması olanaksızdır

Burdan hastane de yatan adamın John olduğuna nasıl ulaşıyoruz? :)
Kullanıcı küçük betizi
Berco
Üye
Üye

İletiler: 166

İletigönderen Hasta » Çrş Şub 28, 2007 0:41

Berco yazdı:
EfE yazdı:Bir kitapta 7. ve 8. sayfa tek sayfadır iki sayfa değildir yani arasında bir şey olması olanaksızdır

Burdan hastane de yatan adamın John olduğuna nasıl ulaşıyoruz? :)
Bu şekilde kandırıldığını anlıyo Jack...Kim kandıracak peki?...Olabilir yani
Kullanıcı küçük betizi
Hasta
Satılmıştır

İletiler: 1

İletigönderen Berco » Çrş Şub 28, 2007 0:44

nurdi, Bir kere neden 7 ile 8 arasına konamasın?

Kitabı açtığınıza 7 sol yaprak olsun,8 sağ yaprak olacak,böylece arasına da para konabilir.

Burada düşünülen mantık sadece 7.sayfanın sağ yaprak olması üzerinden oluyor.

Hadi diyelim bunların hepsi yanlış,adam o haliyle bir sayfa şaşırmış olamaz mı?
Kullanıcı küçük betizi
Berco
Üye
Üye

İletiler: 166

İletigönderen Ram » Çrş Şub 28, 2007 0:46

Berco, çok zekilermiş evlâtlar. Kandırıldığını anlayınca, direk suçu ortada olmayan kardeşinde bulmuş. Nitekim, bunu ancak kardeşinin yapabileceğini anlayınca, kardeşinin hastahanedeki adam olduğunu anlamış. Sinema işte...

m.z.a, bu soru, bu cevapla uyuşmuyor Postacı. :twisted:

Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!

İletigönderen Hasta » Çrş Şub 28, 2007 0:46

Berco, 1.sayfa her zaman sağdadır...
Kullanıcı küçük betizi
Hasta
Satılmıştır

İletiler: 1

İletigönderen Panzehir » Çrş Şub 28, 2007 0:49

nurdi yazdı:Berco, 1.sayfa her zaman sağdadır...

Yani.

Gün gelir devran döner
...
Kullanıcı küçük betizi
Panzehir
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

Sonraki

Şu dizine dön: Güncel Meydan Çöp Tenekesi

Kİmler çevrİmİçİ