dindar neslin dindar papa'sı

dindar neslin dindar papa'sı

İletigönderen ismailşanal » Pzr Kas 30, 2014 7:15

Horoz dövüşü devam ediyor, Gülen ile Erdoğan arasında cereyan eden tahakküm savaşı yeni bir boyut kazandı.
Küresel terörizmin manevi lideri Papa, batının tüm öğretilerini harfiyyen yerine getiren bu iki muhafazakar demokrattan hangisini daha çok seviyor? Biri büyük ortadoğu projesi eşbaşkanı, biri dinlerarası diyalog halifesi...
Hayatlarını emperyalizme hizmet etmeye adamış bu iki isim arasında tercih yapmak elbette çok zor.
Yıllardır süregelen bu tatlı rekabet son zamanlarda yerini hırçınlığa bıraksa da Siyonizme biat noktasında iki tarafın sarsılmaz sadakati birçok aşka ilham olacaktır.
Türkiye'de dindar insanların büyük çoğunluğunu narkozlayıp İslam'ın yanlış dediği herşeyi havuz medyaları ve sivil sömürge kuruluşlarıyla meşrulaştıran bu iki zümre de muhafazakar.
Oysa muhafazakarlık ortaçağ zihniyetidir ve hristiyanlığa ait bir kavramdır.
İslam iyilikleri emredip kötülükleri nehyettiği için topluma sırt çevirip kendini muhafaza etmeyi değil topluma kucak açıp istisnasız herkese tebliğ etmeyi farz kılmıştır.
Başta Türkiye olmak üzere birçok müslüman ülkede İslam, kaynağından okumak yerine ekseriyetle kulaktan kulağa dinlemek tercih edildiği için şekilden ibarettir.
İslam'ın yegane emri şekil değil şuurdur.Farklı coğrafyalarda yaşayan müslüman halklar kültürel olarak birbirine çok uzak olabilir.Küpe takan bir delikanlının Türkiye'de bir camide namaz kılmasından huzursuz olan birileri çıkabildiği gibi Afrika'da kravatla namaz kılan birileri de yadırganabilir.
Gerçek olan şu ki Allah herkesin kalbine bakar ve kula soracağı en önemli sual de muhtemelen hükümetin işlediği zulümlere karşı ne yaptığına dair olacaktır.
Politize ettiğimi düşünüyorsanız, Kuran'ı açıp istisnasız tüm peygamberlerin son nefeslerine kadar zalim hükümdarlarla mücadele ettiğini görebilirsiniz.
Kuran'ın bahsettiği zulüm organizasyonlarını güncellediğimizde karşımıza Nato, Avrupa Birliği, Birleşmiş Milletler gibi kuruluşlar çıkıyor.
1986 yılında bir gazeteci Şimon Perez'e Kuran-ı Kerim sizin devletinizin yıkılacağından haber veriyor şeklinde hatırlatmada bulununca Perez cevabı yapıştırıyor:
"Kuran'ın bahsettiği müslümanlar gelsin, bakarız"
İsrail devlet başkanı şuur seviyemizi gözler önüne seriyor.
"Kahrolsun İsrail" diye bağırmaktan sesi kısılırken dış politikası Arz-ı Mevud (Büyük İsrail) yörüngesinde seyreden tutarsızlık abidesi bir ülkeyiz.
Aklıma gelmişken söyleyeyim,
Tüm benliklerini rant deryasında yüzdürenler
Haydarpaşa Gar'ını yaktılar
Galatarasay Üniversitesini yaktılar
Marmaris'i yaktılar
Gökova'yı yaktılar
Ranta doymadılar Ortadoğu halklarını yaktılar
Gazze'ye periyodik olarak ölüm yağdırılırken Erdoğan ağabeyinin koltuk altında sanatçı müsveddeleriyle poz veren Filistin kukla lideri Mahmud Abbas niye yoktu Papa hazretlerini karşılama komitesinde?
Rock yıldızına aşık liseli kız edasıyla Akp kongresinde Erdoğan hayranlığını haykıran Mursi de Papa'yı karşılamaya gelmedi çünkü bir buçuk yıl önce hapishanede çürümeye terk edildi.
Peki kefene sarılıp sahneye fırlayan milyonlarca gencin sosyalleşme ağı rabia pazarlama ne oldu?
Hatırlayacağınız üzere iktidara destek veren gayrimilli irade mensubu sivil toplum kuruluşlarını kıskananlar olmuştu. 97 stk koro halinde hüloğğ çığlığı atarken sonradan katılan merkez sağ alimler birliği de AkPapa'yı karşılamaya gelmeyerek büyük bir ayıba imza attılar.
Yıllardır gözlemlediğim merkez sağ alimlerinin kompozisyon taslağını şu şekilde özetleyebilirim;
muhakeme yetisi kazanmamış ilköğretim çağındaki çocuklara klasik anti-kemalist sloganlarla girizgah yapıldıktan sonra gelişme bölümünün muhteviyatında lise ve üniversite yıllarına hitap eden evlilik temalı romantizm şırınga ediliyor.Ayakları yerden kesilen romantik islamcılar kimlik bunalımı yaşarken de aşırı dozda akp propagandasıyla program son buluyor.
Kullanıma hazır hale gelen robotumuz ömrünün sonuna kadar statükoyu savunan bir kamu personeline dönüşüyor.
Psikiyatrik ve biyolojik hastalıkları incelediğimde bir kanıya ulaştım,
İnsanlar bedensel hareketlilik azaldıkça obez, zihinsel hareketlilik azaldıkça ampul oluyor.
Sağlığa değinmişken Erdoğan'ın sigarayı neden yasakladığını da açıklayayım.
Çünkü Erdoğan kendisi kadar yaygın ve zehirli olan herşeyi kıskanıyor.
Bu kadar saldırgan ve zalim bir hırsızlık şebekesini çılgınlar gibi destekleyen kanaat önderi ilahiyatçı, fıkıh ve hadis alimi hocalar keşke bu kadar ucuz olmasa...
Değer mi üç beş gayrimenkul bağışlıyor diye katliamlara, tecavüzlere göz yummanıza?
Chirac'ın sizden bahsederken kullandığı "Hepimiz Bizans'ın çocuklarıyız" sözü onurunuza dokunmuyorsa size sözüm şudur;
Zillet size ananızın AK sütü gibi helal !
Size Kuran'ın sözü de şudur;
Kasas suresi 81. ayet
Nihayet biz, onu da sarayını da yerin dibine geçirdik. Allah'a karşı ona yardım edebilecek yandaşları da yoktu; o, kendini kurtarabilecek kimselerden de değildi.
Kullanıcı küçük betizi
ismailşanal
Üye
Üye
 
İletiler: 13
Kayıt: Çrş Tem 04, 2012 13:16

Şu dizine dön: Sizin Makaleleriniz

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x