Dış ve iç ajanların bankacılık dansı! - Türkiye İş Bankası'nın ibretlik örneği!

Dış ve iç ajanların bankacılık dansı! - Türkiye İş Bankası'nın ibretlik örneği!

İletigönderen Erkan Güçiz » Prş Şub 26, 2015 0:58

STRATFOR’un Meredith Freedman’ı Meltem Karateke yazışmaları

Bakın kimler kimlerle Türkiye İş Bankası ve diğer bazı kurumlarla Pentagon danışmanı STRATFOR arasında Türkiye adına ilişki sağlıyor!

WikiSızıntılarda, “The Global Intelligence Files” başlığı altında ortaya dökülen e-posta iletilerinden biri de GÖLGE CIA, STRATFOR, İletişim Bölümü Genel Başkanı Meredith Friedman ile Türkiye’de “IMI Conferences” sahibi Meltem Karateke arasındaki yazışmalar.
________________________________________
17 Mayıs 2010, Gönderen: Meredith Friedman -- Alıcı: Meltem Karateke

George, geçen geldiğimizde birlikte yemek yediğimiz Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Bay Ersin Özince’yi ziyaret etmeyi, son 12 ayda olanları karşılaştıracakları bir görüşmeyi çok istiyor, bundan gururlanacağını söylüyor.

Henüz Çağlan ile bağlantı kurmadım fakat yapacağım; sen Bay Özince ile 1 veya 2 Haziran için bir görüşme ayarlayabilir misin? Eğer Ankara’ya gidersek 3 Haziran olacak, umuyorum kısa zamanda kesinleşecek tarih.

________________________________________
18 Mayıs 2010, Gönderen: Meltem Karateke -- Alıcı: Meredith Friedman

İş Bankası görüşmesi tamam. 2 Haziran Çarşamba, İş Bankası’nın İş Kule binasında 12 ile 1.30 arasında yemekli toplantınız var. Ben sizi oraya, Bay Ersin Özince, Bay İlhami Koç (İşYatırım CEO),ve Bay Özcan Türkakın (İşBank Genel Müdür yardımcısı ve İşYatırım Genel Müdürü) ile birlikte götüreceğim.
________________________________________
18 Mayıs 2010, Gönderen: Meredith Friedman -- Alıcı: Meltem Karateke

Bay Özince, Bay Koç ve Bay Türkakın ile toplantılar ayarladığın için çok teşekkür ederim. Bay Özince ve Bay Koç ile tekrar görüşmemiz iyi olacak; Bay Türkakın ile tanışmaktan da memnun olacağız.

Dışişleri Bakanı ile görüşmek için Ankara’ya gidersek havaalanından ulaşım için arabaya ihtiyacımız olacak fakat tarihler henüz kesinleşmedi.

Ayrıca, Hürriyet ve Sabah kontakları ile 1 Haziran’da buluşmayı organize ediyoruz.

________________________________________
24 Mayıs 2010, Gönderen: Meredith Friedman -- Alıcı: Meltem Karateke

Kısa bir güncelleme. Bir konferans için Katar’dayız; Türk Başbakanı’nın danışmanı İbrahim Kalın da buradaymış, onunla buluştuk. Sayın Kalın’ın, İstanbul Belediye Başkanı yoluyla tertipleyeceği halka açık bir konferans için 2 Haziran’da İstanbul’da olacağız; gündemimizi birkaç gün içinde sana göndereceğim. Konferans 2 Haziran akşamı olacak, 3 Haziran’da Dışişleri Bakanı ve belki de Cumhurbaşkanı ile toplantı için Ankara’ya gidiyoruz.
Senin ayrıca taşıt ayarlamana gerek kalmadı. Sayın Kalın bizim İstanbul ve Ankara’da havaalanından alınmamız dâhil tüm ulaşımlarımızı sağlayacağını söyledi. Özür dilerim, bir tersliğe sebep olduysa bu; bizim ulaşımımızı sağlayacağını aklımdan bile geçirmiyordum. 2 Haziran İş Bankası toplantısına sen de bizimle aynı arabada olursun.

________________________________________
25 Mayıs 2010, Gönderen: Meredith Friedman -- Alıcı: Meltem Karateke

Meltem; bizim için İş Bankası ile bu görüşmeyi ayarladığın için çok teşekkür ederiz. Bu bizim için, geçen yıl senin George’dan İş Bankası Yıllık Raporuna bir yazı vermesini istemenle başlayan ve bu 2 Haziran toplantısına kadar süren önemli bir ilişki.
Tabii ki hizmetlerinin ve verdiğin zamanın karşılığını ödeyeceğiz; fatura gönderirsen şirketten senin banka hesabına transfer ettiririz. Lütfen İş Bankası görüşmesini ayarlama ücretinin ne olduğunu bildir.

Bugün Doha’dan Kuveyt’e, yarında da ABD’ye gidiyoruz; Perşembe, Cuma evde olacağım. Umarım, o güne kadar, Başbakanlıkta görevli Sayın İbrahim Kalın ile görüşmemizin yer ve tarihi belirlenmiş olur.

________________________________________
31 Mayıs 2010, Gönderen: Meredith Friedman -- Alıcı: Meltem Karateke

2 Haziran’da 3 toplantımız var:
12:00-13:30 İş Bankası öğle yemeği toplantısı
14:30 veya 15:00 Sabah’ta

________________________________________

Kaynak:http://search.wikileaks.org/gifiles/?viewemailid=276457
Diğer bağlantılar:
https://www.stratfor.com/
http://english.al-akhbar.com/node/4591
http://www.imiconferences.com.tr/
Uluslar, egemenliklerini geçici bile olsa, bırakacağı meclislere dahi gereğinden fazla inanmamalı ve güvenmemelidir. Çünkü meclisler bile despotluk yapabilir ve bu despotluk bireysel despotluktan daha tehlikeli olabilir. Meclislerin öyle kararları olabilir ki, bu kararlar ulusun yaşamına giderilmesi olanaklı olmayan zararlar verebilir.
Gazi Mustafa Kemâl Atatürk

Erkan Güçiz

Facebook - TC ERKAN GÜÇİZ
Kullanıcı küçük betizi
Erkan Güçiz
Genel Yetkili
Genel Yetkili
 
İletiler: 421
Kayıt: Çrş Eyl 29, 2010 5:18

Şu dizine dön: Erkan GÜÇİZ

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x