Diyanet’ten yeni rekor : 4 ayda 3.8 milyar harcama

Genel & Güncel Konular

Diyanet’ten yeni rekor : 4 ayda 3.8 milyar harcama

İletigönderen İlteriş Kağan » Sal May 19, 2020 18:51

Kurumların 4 ayda bütçeden yaptıkları harcamalar netleşti. Diyanet İşleri Başkanlığı 4 ayda yaptığı 3.8 milyar liralık harcama ile 7 bakanlığı geride bıraktı.

Cumhurbaşkanlığı’nın 4 aylık harcaması 875.1 milyon lira oldu. En fazla harcamayı ise bütçeden en fazla payı alan Hazine ve Maliye Bakanlığı yaptı.

Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın verilerine göre, Cumhurbaşkanlığı’nın nisan ayı harcaması 120.9 milyon lira oldu. Cumhurbaşkanlığı’nın bütçe başlangıç ödeneği 3.1 milyar liraydı. Sonrasında aktarmalarla 3.5 milyar liraya çıkarıldı.

Cumhurbaşkanlığı’nın 4 aylık harcama toplamı da 875.1 milyon lira oldu. Cumhuriyet'ten Mustafa Çakır'ın haberine göre, Diyanet İşleri Başkanlığı nisan ayında 911.4 milyon lira harcama yaptı. 11.5 milyar lira olan ödenek toplamından 4 ayda 3.8 milyar lira kullanan Diyanet 4 aylık harcaması ile toplam 7 bakanlığı geçti.

Diyanet’in harcaması ile geride bıraktığı bakanlıklar şöyle: İçişleri, Dışişleri, Enerji ve Tabii Kaynaklar, Kültür ve Turizm, Sanayi ve Teknoloji, Çevre ve Şehircilik ile Ticaret Bakanlığı.

ZİRVEDE HAZİNE VE MALİYE BAKANLIĞI VAR
Bütçeden her yıl en fazla pay Hazine ve Maliye Bakanlığı’na ayrılıyor. 4 ayda en fazla harcama da Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yapıldı.

Bakanlığın nisan ayı harcaması 47.3 milyar liraya çıktı. Bütçeden 468.8 milyar lira ile en fazla payı alan Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın 4 aylık harcamalarının toplamı 165 milyar lira oldu. Bakanlık bütçesinden ihtiyaç halinde diğer kurumlara aktarma yapabiliyor.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın 4 aylık harcama toplamı 42.6 milyar lira oldu. Sağlık Bakanlığı 60.3 milyar lira olan ödenek toplamından 4 ayda 19 milyar lira harcama yaptı. Adalet Bakanlığı 4 ayda 7.6 milyar lira, Milli Savunma Bakanlığı da 16.7 milyar lira harcama yaptı.
Kullanıcı küçük betizi
İlteriş Kağan
Üye
Üye
 
İletiler: 237
Kayıt: Cmt Şub 08, 2020 18:53

Re: Diyanet’ten yeni rekor : 4 ayda 3.8 milyar harcama

İletigönderen Gönül Pınar Atacı » Sal May 19, 2020 20:33

Devlet bütçesinin ve kamu maliyesinin eski ve yeni BOP'cular ve cihat ve şeriat hayranları tarafından yağmalandığını belgeleyen, kanıtlayan ve gösteren somut belgeler, göstergeler, veriler ve bilgiler. Çok değerli yazarı sevgili İlteriş KAĞAN'a en yürekten tebrikler ve teşekkürler, selamlar ve en iyi dilekler, mutlu bayramlar ve konuyla ilgili özel bir ithaf :

ÜLKE VE DÜNYA TARİHİNDE BİR EN İLK

Korona'ya karşı savaş için para yok diyerek halktan para dilenen BOP'cular,
Yüzlerce milyar lirayı yobaz ajanları, sarayları ve uşakları için harcıyorlar.
Böyle bir ihanet ve melanet. ülke ve dünya tarhinde görülmüş bir en ilktir.
Bu ilki yapan ve yaptıran açık ve gizli,özel ve tüzel,eski ve yeni bir kliktir.

Tüyü bitmedik yetim hakkı yiyen bu klik,ergeç ama kesin sorgulanacaktır
Ve önce kaynar katran kazanına, sonra da cehennemin dibine tıkılacaktır.
İşte tam o zaman barış, özgürlük, huzur, güven tüm yurda tekrar gelecek
Ve yediden yetmişe herkes iş ve aş,genlik ve gönenç türküleri söyleyecek.

Gönül Pınar Atacı, 19.Mayış.2020
Kullanıcı küçük betizi
Gönül Pınar Atacı
Üye
Üye
 
İletiler: 744
Kayıt: Sal Ara 01, 2015 9:02


Şu dizine dön: Genel - Güncel Konular

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x