Doğu Perinçek'in Sırrı Sakık'la İşi Ne?

Türkiye ve dünya gündemindeki gelişmeler hakkındaki fikirleriniz, yayınladığımız izlencelerin bölümleri hakkındaki düşüncelerinizi paylaşabileceğiniz alan.

Re: Doğu Perinçek'in Sırrı Sakık'la İşi Ne?

İletigönderen Erhan Sandıkçı » Cum Tem 22, 2011 11:04

Güncel Meydan'ı iki yıldır takip ediyorum ve 5 aydır buraya üyeyim. Yaklaşık 10-15 konu açtım, yüzlerce konuyu inceledim. ''bırakın tartışmayalım, gereksiz tartışma'' diyenleri ilk defa gördüm.
Mustafa recep bey bu başlığı lüzumsuz, bu tartışmayı da lüzumsuz görmüş...
Yok yahu, ben ne büyük hata yapmışım ya! Niye böyle bir resmi görünce ''Acaba nedir altındaki neden'' diye düşünüp, en güvenilir, en kaliteli sanal ağ sayfası olan Güncel Meydan'a taşımışım meseleyi.. Büyük yanlış yapmışım... ''olsun olsun Perinçek yurt severdir'' deyip geçeçektim.. Hani ''tayyipin eşbaşkanı olduğu bop Türkiye'yi bölme projesidir'' dediğimize ''olsun olsun tayip eyi adam müslüman adam'' diyen AKP'li gibi... Gerçekten çok lüzumsuz (''luzümsüz'' değil) bir iş yapmışım...
Hatta kendimi konu hakkında bir şey söylemekten aciz hissettiğim zaman, konudan bağımsız, karşıdakini yermeliydim.

Mesela Mustafa recep Bey'in ''Sakarya HEPAR Haddini Aşmasın!'' başlıklı yazısında açık açık Kürdistan kurulmalı diyen Yılmaz Güney ve bölücü Ahmet Kaya'yı bol bol övdüğünü, hatta övgülerin daha meşru bir zemine oturması için ''ister görüşlerini beğenirsiniz ister beğenmezsiniz'' gibi yumuşatıcı ve güya ''normalleştirici'' cümleler kurduğunu yazmalıydım..

Evet evet bunu yapmalıydım!

Ulusal Kanal ve Aydınlık Pkk'ya TERÖR ÖRGÜTÜ demezken, bebek katili'ne TEÖRİST demezken, ''PKK lideri abdullah öcalan'' diyerek sanki pkk yasal, terörle ilgisi olmayan bir dernek bir partiymiş gibi haberi sunarken tüm bu gerçeklikleri söyleyene ''İFTİRACI'' demeliydim...

Kesinlikle...
İki Mustafa Kemâl vardır: Biri ben, et ve kemik, geçici Mustafa Kemâl... İkinci Mustafa Kemâl, onu “ben” kelimesiyle ifade edemem; o, ben değil, bizdir! O, memleketin her köşesinde yeni fikir, yeni hayat ve büyük ülkü için uğraşan aydın ve savaşçı bir topluluktur. Ben, onların rüyasını temsil ediyorum. Benim teşebbüslerim, onların özlemini çektikleri şeyleri tatmin içindir. O Mustafa Kemâl sizsiniz, hepinizsiniz. Geçici olmayan, yaşaması ve başarılı olması gereken Mustafa Kemâl odur!
Kullanıcı küçük betizi
Erhan Sandıkçı
GM Yazarları
GM Yazarları

İletiler: 142

İletigönderen Feyyaz KOÇGAZİ » Cum Tem 22, 2011 11:40

Arkadaşlar siz bu yazışmalarla uğraşırken dışarıdan haberiniz olmadı galiba.. 13 şehit verdik, birde özerklik ilan ettiler. Hepimizin başı sağolsun özerklihte hayırlı olsun..
Kullanıcı küçük betizi
Feyyaz KOÇGAZİ
Üye
Üye

İletiler: 1

İletigönderen holosko.cihan » Cum Tem 22, 2011 16:41

Son kez yazıyorum.
Eğer Aydınlık'ın ya da Ulusal Kanal muhabirlerinin, sunucularının ya da heberlerinin Pkk'ya terör örgütü dediğini gördüyseniz bunu ispatlarsınız. İspatlayamazsanız kimseyi iftiracılıkla suçlamayın.(Tepkim İrfan Beye değildir)
"Biz doğrudan doğruya millet severiz ve Türk milliyetçisiyiz. Cumhuriyetimizin dayanağı Türk topluluğudur."
Mustafa Kemal Atatürk
Gazi Paşa Atatürk
Büyük Önder Atatürk
Başbuğ Atatürk
Kullanıcı küçük betizi
holosko.cihan
Üye
Üye

İletiler: 27

İletigönderen İrfan Tuna » Cum Tem 22, 2011 17:14

CUDİ'YE KARADAN VE HAVADAN OPERASYON

Türk Silahlı Kuvvetleri, PKK terör örgütüne karşı operasyonlarını sürdürüyor. Bir grup teröristin Şırnak'ta Cudi Dağı'nda bulunduğu istihbaratının alınması üzerine bölgede operasyon başlatıldı. Tunceli'de de dün başlatılan hava ve kara harekatı devam ediyor.

Bir grup teröristin Cudi Dağı'nda bulunduğu istihbaratı alınması üzerine bölgede operasyon başlatıldı.

Özel eğitimli komandolar karadan Cudi Dağı'nı abluka altına alırken, havadan da kobra, süper kobra ve skorsky helikopterleri keşif uçuşları yapıyor.

Helikopterlerden, teröristlerin barınabileceği mağaralara ateş açılıyor.

Şırnak'ın Cizre ilçesindeki Tank Taburu'ndan da bölgedeki stratejik noktalara sevkiyat yapılıyor. Tanklar, Cudi Dağı'nın eteklerine ve Şırnak'ın Silopi ilçesindeki Kuzey Irak sınırına naklediliyor.

Şırnak'taki Cizre ve Uludere yollarında ise, güvenlik önlemleri en üst seviyeye çıkarıldı. Daha önce boş olan mevzilere askerler yerleştirildi.

Tunceli'nin Hozat ilçesi mevkinde dün başlatılan hava ve kara harekatı da devam ediyor. Havaların soğuması ile birlikte dağların altında saklanan teröristlere karşı Malatya'dan gelen kobra helikopterlerin hava desteği ile operasyonu bugün de devam etti.

Kobra destekli hava harekatı sonrası komandoların, karadan harekete geçerek operasyonu sürdürdükleri kaydedildi. Bu operasyonlar kapsamında 3- 4 grup halinde farklı mevkilerde saklanan teröristlerin de kendi aralarında telsiz ile haberleşmelerini kestikleri belirtildi.

Ulusal Kanal
Uyanacağız, uyandıracağız... Bilinçleneceğiz, bilinçlendireceğiz... Ne ülkemizin , ne de bölgemizin zenginliklerini küresel haramilere ve onların uşaklarına yağmalatmayacağız, soydurtmayacağız... ENİNDE SONUNDA ALİ KEMALLER DEĞİL, MUSTAFA KEMALLER KAZANACAK...
Kullanıcı küçük betizi
İrfan Tuna
Üye
Üye

İletiler: 1059

İletigönderen Mustafa Recep » Cmt Tem 23, 2011 10:51

ifran ağbi cevap vermeye dahi gerek yok aslında ama yani aydınlık olsun ulusal kanal olsun bu kurumlarda bir çok arkadaşım çalışmakta, istanbul'da yaşamayı göze alırsam bende bu kadroya dahil olacağım, bu arkadaşlarıma siz pkk'ya neden terörö örgütü demiyorsunuz diye sorsanız bilmem ellerinden sizi çevik kuvvet alabilir mi? mehmet ali güller'in makalelerini düzenli okuyan birisi dahi pkk konusunda aydınlık ve ulusal kanal'ın ne düşündüğünü gayet iyi bilebilir.
çok değerli güncel meydan yöneticisi arkadaşlarımdan çok çok özür dileyerek, şu dangalakça söylemleri dile getiren akılını peynir ekmekle yemiş zihniyetlere söylüyorum dün ip'deydim sitemizde yer alan bu tartışmayı dile getirdim tepkileri affedersiniz bir taraflarıyla gülmek oldu, bilmem anlatabildim mi?
ben bu konunun böyle uzun uzadıya tartışılmasını gereksiz buluyorum sevgili lüzumsuz işler bakanı arkadaşım ve başlığa ilk verdiğim cevapta da dile getirmiştim demiştim ki gayet açık olarak silivriye bir mektup yazıp sorun 'sizi tatmin eder, etmez orası ayrı ama sorun' sonra hem bu başlığı açın hemde altına konunun muhatabı olan kişinin size göndereceği açıklamasını koyun o zaman tartışalım, mesele ben çok sayın genelkurmay başkanımızın süleymaniye'de 11 askerimizin başına çuval geçirilmesi emrini veren abd generaliyle olan fotoğrafını daha tartışmağa değer bulmaktayım ve genelkurmay başkanlığına bu fotoğraf ve ziyaret nedeniyle göndermiş olduğum mektuplara hala cevap alamamış bulunmaktayım oysaki size doğu bey hiç tereddüt etmeden cevap yazacaktır bizde kaçak dövüşmek olmaz.
konuyu saptırtarak benim hepar'ın dangalakça söylemlerine karşı yazmış olduğum makaleden alıntı yaparak kendinizce yorumlar katmanıza ise ne demeli bilinmez hepar'ın hali ortada makalemin yayımlandığı gazetesakarya.com sitesinde ve daha sonrasında sakarya hepar'ın face book sayfasında yer alan haperlıların sonradan nedense tükürdüklerini yalayarak silecekleri bana ettikleri küfürlerin bir devanı gözüyle mi görmeliyim.

...''Ahmet Kaya kimdir, Yılmaz Güney kimdir bilenler zaten bilir o yüzden bunları yeniden yazmanın bir manası yok ancak kendi açımdan şu tespiti yapmakla yetineceğim. İki sanatçımızda Türkiye Sosyalist hareketinde yer almışlardır, Türkiye Solunun bir dönem takındığı Kürtçü tavırda – doğruluğu yanlışlığı tartışılır- takılıp kalan bu iki sanatçımız ne yazık ki takındıkları muhalif tavırlar yüzünden bir kesim tarafından istenmeyen adam ilan edilmişlerdir. Ahmet Kaya ve Yılmaz Güney’in muhalif ama Kürtçü tavırları onları bir takım yanlış yollara sürüklemiştir. Aslında Ahmet Kaya ve Yılmaz Güney farklı nedenlerle sürgünde vefat etmişlerdir. Fakat o konu bahsi diğer.''...

...''Ahmet Kaya ve Yılmaz Güney doğruları ve yanlışlarıyla bu toprakların yetiştirdiği değerlerdir, isteyen sever istemeyen sevmez. Ancak yasaklı olmaları kabul edilemez.''...

(Mesela Mustafa recep Bey'in ''Sakarya HEPAR Haddini Aşmasın!'' başlıklı yazısında açık açık Kürdistan kurulmalı diyen Yılmaz Güney ve bölücü Ahmet Kaya'yı bol bol övdüğünü, hatta övgülerin daha meşru bir zemine oturması için ''ister görüşlerini beğenirsiniz ister beğenmezsiniz'' gibi yumuşatıcı ve güya ''normalleştirici'' cümleler kurduğunu yazmalıydım..)

evet, yorum sizin kim çarpıtıyor, kim doğrusunu yazıyor. güncel meydan üyesi olması sebebiyle değer vermesem cevap dahi yazmaya gerek duymam.
AMERİKANCI GENERALLER DEĞİL KEMALİST PAŞALAR İSTİYORUZ!
Kullanıcı küçük betizi
Mustafa Recep
Üye
Üye

İletiler: 417

İletigönderen holosko.cihan » Cmt Tem 23, 2011 12:37

Öncelikle sözümü tutamadığım için özür dilerim.
Mustafa Recep isimli terbiyesize yaptığı hakaretleri aynen iade ediyorum.
'Terör örgütü sözü' konusunda ise hala bir kanıt bulamadan(Kanalın genel ağ sitesi değil, Kanalın kendisi diyorum ben.) konuşanlara cevap vermeyeceğim.
Tekrar özür diliyorum. Saygılı olanlardan....
"Biz doğrudan doğruya millet severiz ve Türk milliyetçisiyiz. Cumhuriyetimizin dayanağı Türk topluluğudur."
Mustafa Kemal Atatürk
Gazi Paşa Atatürk
Büyük Önder Atatürk
Başbuğ Atatürk
Kullanıcı küçük betizi
holosko.cihan
Üye
Üye

İletiler: 27

İletigönderen İrfan Tuna » Cmt Tem 23, 2011 13:24

holosko.cihan yazdı:Öncelikle sözümü tutamadığım için özür dilerim.
Mustafa Recep isimli terbiyesize yaptığı hakaretleri aynen iade ediyorum.
'Terör örgütü sözü' konusunda ise hala bir kanıt bulamadan(Kanalın genel ağ sitesi değil, Kanalın kendisi diyorum ben.) konuşanlara cevap vermeyeceğim.
Tekrar özür diliyorum. Saygılı olanlardan....

Sayın Holosko Cihan, bu yersiz, zamansız, boş ve anlamsız tartışmaya ilişkin haklı tepkisini dile getiren Mustafa Recep arkadaşımıza ''terbiyesiz'' demekle siz hakaret etmişsiniz aslında.

Kanalın genel ağ sitesi, aynı zamanda kanalın haber bültenlerinin yazılı metinlerinin yayımlandığı bir sitedir. En büyük kanıt kanalın bizzat kendisidir. Zahmet edp kanalın bir kaç haber bültenini izlerseniz, PKK ile ilgili haberlerde kanalın PKK'ya ''terör örgütü'', PKK üyelerine de ''terörist'' dediğini canlı örnekleriyle görebilirsiniz...
Uyanacağız, uyandıracağız... Bilinçleneceğiz, bilinçlendireceğiz... Ne ülkemizin , ne de bölgemizin zenginliklerini küresel haramilere ve onların uşaklarına yağmalatmayacağız, soydurtmayacağız... ENİNDE SONUNDA ALİ KEMALLER DEĞİL, MUSTAFA KEMALLER KAZANACAK...
Kullanıcı küçük betizi
İrfan Tuna
Üye
Üye

İletiler: 1059

İletigönderen GEZGİN » Cmt Tem 23, 2011 22:57

" Dangalak " ifadesi eğer bir hakaret değil ise Ahmet Kaya ve Yılmaz Güney gibi kürtçüleri bu ülkenin değeri olarak görmek ve söylemekte o kadar dangalakça bir söylem . Dağdaki terorist köpeklerden hiçbir farkları yoktu köpek gibide öldüler .
Kullanıcı küçük betizi
GEZGİN
Üye
Üye

İletiler: 114

İletigönderen Erhan Sandıkçı » Pzr Tem 24, 2011 0:28

Sayın GEZGİN, kesinlikle katılıyorum.
Çirkin hakarete gerekli tepki ve uyarı farklı kanallar aracılığıyla yapılmıştır zaten.
Böyle saygın bir ortamda bu tarz edepsiz yorumlar görmeye alışık değilim bu arada...
İki Mustafa Kemâl vardır: Biri ben, et ve kemik, geçici Mustafa Kemâl... İkinci Mustafa Kemâl, onu “ben” kelimesiyle ifade edemem; o, ben değil, bizdir! O, memleketin her köşesinde yeni fikir, yeni hayat ve büyük ülkü için uğraşan aydın ve savaşçı bir topluluktur. Ben, onların rüyasını temsil ediyorum. Benim teşebbüslerim, onların özlemini çektikleri şeyleri tatmin içindir. O Mustafa Kemâl sizsiniz, hepinizsiniz. Geçici olmayan, yaşaması ve başarılı olması gereken Mustafa Kemâl odur!
Kullanıcı küçük betizi
Erhan Sandıkçı
GM Yazarları
GM Yazarları

İletiler: 142

İletigönderen Mustafa Recep » Pzr Tem 24, 2011 9:29

sanırım dangalak sözünün kelime anlamını bilmeyenler var:

http://www.tdk.gov.tr/TR/Genel/SozBul.a ... e=dangalak

buradan okusunlar, 'dangalakça söylemler' ifadesinin haklılığını ise yazdıklarına tekrar bakarak görebilirler, çeşitli yollarla uyarı vs. denmiş gülsek mi ağlasak mı bizim bu hızlı 'ulusalcılara' ne demeli şimdi!
Kullanıcı küçük betizi
Mustafa Recep
Üye
Üye

İletigönderen GEZGİN » Pzr Tem 24, 2011 11:03

Aklı çalışan insana akılsız demek hakarettir . Tdk ya bak mantığı çalışmıyor ve halk arasında algılanan anlamı aleni hakarettir . Sokakta adama "yavşak" dersen kaç araba sopa atarlar belli değil ama bak Tdk da bit yavrusu diye geçiyor . Konuya hiç girmedim ancak biraz daha temiz uslupla konusursak birbirimizi daha iyi anlarız . Kimse kimsenin hakaretlerini çekmek zorunda değil ki düşünceleri yanlış bile olsa yanlış diye size ya da bir başkasına hakaret etme hakkı doğmaz .
Kullanıcı küçük betizi
GEZGİN
Üye
Üye

İletiler: 114

İletigönderen Mustafa Recep » Pzr Tem 24, 2011 11:28

'iftira' atanlara hakaret edilmesini çok görmemek lazım eğer hakaret varsa,
kimsenin düşüncelerini doğrudur yanlıştır diye kendi akıl süzgecimden geçirip yargılayamam,
bizlerin tepkisi, tam bağımsızlık şiarıyla yayın yapan sitemize ipleri emperyalizmin elinde olan karanlık odakların matbuatından alıntı yapılarak burada cevap hakkı olmayan bir kimseye karşı itham edici yorumlar yapılmasınadır ve en başında doğrusunu dile getirdiğimiz halde bunun yapılmayışı ve at çamuru kim temizlerse temizlesin mantığıyla yürütülen saldırıyadır.
iki sene oluyor yine böyle gereksiz bir tartışma sürüp gidiyor ancak o zaman ki iki kişi arasında olduğundan böyle uzun sürmedi çok sevgili TGB'li bir dostum doğu bey'in internette şu çok ünlü adnan oktar( harun yahya) ile tokalaşırken fotoğrafını bulmuş kaynak belli değil bana e-posta gönderip soruyor açıklamasını yap diye, ben orada mıydım ne bileyim? Bu işte aynı onun gibi o bunu görmüş selam vermiş, göz kırpmış muhabbetleri ilkokulda oynardık 'kim, kiminle, nerede, ne zaman, ne yapıyor' öğretmen oyun kağıtlarını yakalayınca az kaldı disiplinlik oluyorduk. Ne diyelim RTÜK şehit cenazelerini yayınlayan ulusal çizgide yayın yapan kanallara ceza kesmekle meşgul...
Kullanıcı küçük betizi
Mustafa Recep
Üye
Üye

İletigönderen Türk-Kan » Pzr Tem 24, 2011 11:59

Mustafa Recep yazdı:o bunu görmüş selam vermiş, göz kırpmış muhabbetleri ilkokulda oynardık 'kim, kiminle, nerede, ne zaman, ne yapıyor' öğretmen oyun kağıtlarını yakalayınca az kaldı disiplinlik oluyorduk

Demek bu yüzden şu fotoğrafı da bol bol kullanıyor IP! http://img69.imageshack.us/img69/5779/32092377.jpg
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye

İletiler: 6735

İletigönderen Mustafa Recep » Pzr Tem 24, 2011 12:09

Türk-Kan yazdı:
Mustafa Recep yazdı:o bunu görmüş selam vermiş, göz kırpmış muhabbetleri ilkokulda oynardık 'kim, kiminle, nerede, ne zaman, ne yapıyor' öğretmen oyun kağıtlarını yakalayınca az kaldı disiplinlik oluyorduk

Demek bu yüzden şu fotoğrafı da bol bol kullanıyor IP! http://img69.imageshack.us/img69/5779/32092377.jpg

evet yapmıyorlar demiyorum,
birde şu var deniz fenerinden akan paralarla akp'nin kurulduğu iddiası gibi mesela ben demiyorum alman savcıları söylüyor!
acaba sırrı sakık gel doğu gardaşım seni bdp'den bağımsız gösterelim de kurtul şu zindanlardan demiş midir, rakı sofralarında!
Kullanıcı küçük betizi
Mustafa Recep
Üye
Üye

İletigönderen Türk-Kan » Pzr Tem 24, 2011 12:13

Mustafa Recep yazdı:acaba sırrı sakık gel doğu gardaşım seni bdp'den bağımsız gösterelim de kurtul şu zindanlardan demiş midir, rakı sofralarında!

Bilemem. Müneccim değilim. Başlığı açan arkadaş da onu soruyor zaten, "ne işi var" diye. Hakarete varan yorumlar yerine işin aslını bilmeyenler yorum yazmayabilir mesela.
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye

İletiler: 6735

ÖncekiSonraki

Şu dizine dön: Tartışma ve Fikir Meydanı

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 2 konuk

x