Doğu Perinçek'in Sırrı Sakık'la İşi Ne?

Türkiye ve dünya gündemindeki gelişmeler hakkındaki fikirleriniz, yayınladığımız izlencelerin bölümleri hakkındaki düşüncelerinizi paylaşabileceğiniz alan.

Re: Doğu Perinçek'in Sırrı Sakık'la İşi Ne?

İletigönderen Vedat Kılıç » Prş Eyl 22, 2011 23:49

Cihan kardeşim, önemli bir soru sormuşsunuz. Bu soru; insanların değer yarğılarına, anlayışına, yetişme tarzına ve hatta ekonomik durumuna göre degişir; çünkü günümüze dek bir çok kavram henüz nitelik kazanmamıştır, zaten insanların genelinin erdemli olamayışı da bu yüzdendir. Yanlışları-dogruları çözecek olan da dünyadaki malum sınıf çelişkileri olacaktır. Emperyalizm vahşileştikçe-psikolojik operayonları arttırdıkça halk bağımsızlık mücadelesine zorlanırken, bir yandan da bugün için yerine oturamayan kavramlar hak ettiği yerde olacaktır, bu da yüz yılları kapsayan bir süreçtir. Atatürk'ün Gençlik ve Bursa görevlerine and içmiş biri olarak, genel için tartışılır olan sorunuzun cevabını daha kısa bir şekilde vermek isterdim; fakat gel gör ki, yukarıda bahsettiğim nedenlerden dolayı insanlar genelde ön yargılarına kapılmış bir şekilde hareket etmektedirler, bu da bizlere daha geniş izah etme zorluğu çıkarmaktadır. Tayyip-Fettullah gibi din tacirleri halkçı-Atatürkçü olmaz, ama madem ki varsayımlara cevap istiyorsun,şahsi görüşümü belirteyim: eğer bağımsızlık mücadelemize katkısı olacaksa hainleri dahi kullanırım.
Kurtuluşda Atatürk'ün; hainleri-eşkiyaları kullandığını ve en dogrusunu yaptığını da ifade edeyim. saygılar.
Kullanıcı küçük betizi
Vedat Kılıç
Üye
Üye

İletiler: 25

İletigönderen memati » Cum Eyl 23, 2011 11:20

NURİ BABA yazdı:Yorumların genellikle düzeyliliği insanı imrendiriyor...Haddim olmayarak sevgili dostları kutluyorum...Bu konuda bir iki kelam etmek isterdim ama tüm yorumları okuduğum da, bilineni beyan etmiş olacağımdan korktum ama yine de çorbaya bir fiske tuz koymamın da kimseye zararı olmaz sanıyorum...

Bizlerin genellikle yaptığımız bir hata vardır...Ağaçlara bakmaktan ormanı ıskalamak...Fi tarihinde Perinçek'in resmi çekilmiştir veya çekilmemiştir...Pkk nın üst düzeyindekilerle arkadaştır veya değildir...Bence bunun hiç önemi yok...Peki, önemli olan ne ? Önemli olan adı geçen kişilerin bugün ne yaptıkları ve bugün neye kimlere hizmet ettikleridir...

Sayın Perinçek için, bugün Akp nin yalakası, yandaş, liboş, pkk lı veya emperyalizmin savunucusu diyebilir miyiz ? Hayır...Bugün için Perinçek, ödünsüz bir Atatürk Devrimcisi midir, değil midir ? İsterseniz önce buna bakalım...Hepimiz "Tank Sesiyle Uyanmak" kitabını okuduğumuz Hasan Cemal'i "Sol"cu olarak biliriz değil mi ? Ya şimdi ? Perinçek ve Cengiz Çandar, zamanın da Mao'cu değiller miydi ? Ya şimdi ? Çandar, emperyalizmin uşaklığını benimseyerek kendi halkına ihanet ederken, Perinçek Atatürkçülüğü özümsediği için Silivri zulümhanesin de çile çekmektedir...

1965 yılında arkadaşım, sandık başların da TİP'in oylarını sayarken, ben babamın desteklediği Demirel'i benimsiyordum tüm cehaletimle...Ve yıllar sonra işçi sınıfının ideolojisi doğrultusun da yurtseverliği yüreğime gömerken, o arkadaşım, önce Deniz Gezmiş'lerin arkadaşı oldu ve sonra da MİT'e girdi ve şimdi dinci faşizmi savunmayı görev sayıyor...

Bu durumda o arkadaşımı ben "Devrimci" olarak görmeye devam mı etmeliyim ?
Bu anlamda, insanların geçmişte doğru veya yanlışlarını sorgulamadan önce, kendimiz de bir aynaya bakmayı denesek, belki bir kez daha bakmaya utanabilecek neler yapmış olabiliriz değil mi ?...Ne dersiniz ?

Saygılarımla....

guzel bir nokta peki sevgili nuri baba bir insan dusunce denizinde kac limana ugrar kac kere 180 derece tornistan yapar? yani gencliginde, toylugunda cehaletinde bir sekilde dusunuyordur da artik orta yasini alinca bir seyler yerli yerine oturur degil mi? en azindan temel kurulur sonraki revizyonlar talidir, cok degisiklik getirmez.. oyle pkk yaltakcisini kalpakli kuvvaci yapmaz.. esyanin tabiatina aykiri. artik mosturalik orta yasa gelmissin eski toy delikanli degilsin degil mi? hele de siradan bir insan degilsen, aydin geciniyor ondenr rolune soyunorsan.. ee elimizdeki orneklere bakalim mesela dogu bey kendisi masallah atari oyunlarindaki kahramanlar gibi ordan oraya ziplamis durmus hayatinin su anina kadar surekli bir degisim icinde bir insan.. son durak neresi? 80 oncesinde kurt bolgelerinde megafonlarla kurt kardeslerim diye propaganda yapmalardan, 90lara dogru resmen ordu aleyhine yipratma kampanyalarina(yok kimyasal silah kullaniliyor, orman yakiliyor felan) simdi de en has ataturkculuk.. breh breh.. ya yalcin hoca.. o kurdistanli kardeslerine selam ederken de bir tarafinin killari agarmisti.. o yasina gelmis turkiyenin onemli bir aydini sayilan hem de zeki ve uyanik bilinen, tugla kadar kitaplar yazacak kadar dusunceleri kaliplasmis bi kimsenin davranislari ile toy bir delikanlinin aydinlanip dogru yolu bulmasi ayni sey mi? kisaca bir insan onceden azimli, planli, orgutsel olarak pkk'yi (antiemperyalizm su bu hikaye direkt amaci taseronluk ve ataturk cumhuriyetini parcalamak en basindan beri) destekleyip, ugruna calisip sonra da sartlar degisince ben en hasindan kemalistim, en buyuk ataturkcuyum suyum buyum derse millet de ona guler.. bu adamlarin hicbirinin donusumu oyle toy delikanlinin aydinlanmasi felan ile izah edilemez, kartlasmis, oturmus, orgutsellik seviyesinde cereyan etmis, profesyonel calismalar bu sekilde sivanip bize yutturulamaz.. ee o zaman sikisinca bu adamlarin davranislarini iste taktik icabiydi, soyleydi boyleydi, felan diye aciklamaya calismak kaliyor geriye..

hulasa ben size halkin gordugunu soyliyeyim: bunlar yanar doner diyor insanlar.. onun icin oy oranlari haydar bas denilen uckaatci palavracinin partisiyle ayni oranlarda geziyor.. dusunun adamin youtube videolari felan var gerizekalica aciklamalari vs ve buna ragmen aldigi oy oranlari 2007 de isci partisini katlamisti.. ve biliyor musunuz en acisi da bu ulkenin temel degerleri gercek ataturkculuk, cumhuriyet yipraniyor bu arada..

bir de vedat bey alinmis..

demek hain olsa bile kullanirsin.. o zaman bak kolayi var vedat bey.. haydar bas denilen cahil bile dini alet edip, populizmin dibine vurup isci partisini felan katlayacak oylar alabiliyorsa oyle biz de tayyipden daha dinci pragmatist olalim, peskes cekelim felan, abci abdci olalim.. dur yoldas kizma taktik icabi bunlar.. simdilik.. boylece gucu ele gecirelim ilerde sonra yine has ataturkculuge doneriz ha ne dersin ;) iyi plan degil mi?

sana bir sir vereyim, ben bu cemaatden birisiyle konustum bana planin bu oldugunu soyledi.. simdi ab abd cok guclu ya onlarin suyuna gider gibi gozukup palazlanmak ve boylece iyice guclenince silkinip onlari ustumuzden atmakmis plan.. hocaefendileri ve tayyip efendi iste bu ugurda bunca hakareti felan yiyor bizden.. adamlarin gunahini aliyoruz halbuki.. simdi bir 20 sene gecse ama bak o zaman sen.. nasil da yola gelmis oze donmus ataturk milliyetcisi olmuslar.. buna inanmiyordum ama siz simdi dogu beyin ugradigi su gadri ve haksizligi anlatinca icime bir suphe dogdu yoldas.. icimden bir ses bugunun tayyipleri fethullahlari yarinin dogu perincekleridir diyor..

saka bir yana vedat bey.. su sorulan nokta atisli soruya ver(eme)diginiz cevap bile manzarayi oyle guzel ozetliyor ki.. lafi evirmeler cevirmeler felan.. yahu sizin gorusunuze gore adamlar tayyip ve fethullah olup da 60 yasini gecmis o kadar isler cevirmis o ugurda hayat tuketmis olsa bile donucne kabul olunmasi lazim.. niye hain diyorsun iste.. gelmis adam.. dogu perincek elinde megafonla kurt bolgelerinde propaganda yaparken kac yasindaydi.. ya aydinlikla askere saldirirken? yalcin hoca kurt kardeslerine selam ederken daha ergenlige yeni mi girmisti? o adamlar bolucu mikrop orguttun profesyonel yaltakciligindan ve yardimciliginda gunumuzun en buyuk! kuvvaciligina ataturkculugune evrilip cevrilip tovbe edip gelebiliyorsa tayyip de fethullah da bunca yasananlara, olanlara ragmen gelirler.. size gore hain olmamalari lazim.. hem sizin izahatiniza gore daha masumlar cunku diyebilirler o zamanlar taktik icabiydi bazi hatalarimiz vardi ama biz ileriyi dusunup de calistik, biz de milliyetciydik felan filan..

neyse yoldas size kolayliklar ama son sununla bitireyim bu kafayla bu mantaliteyle bu inanirlik ve yanar donerlikle iste limit haydar basdir.. yukarisi haram size.. gerci yukarisi amac da degil ya hic bir zaman.. 1984 filmindeki bir sahnede adam kitapdan okuyor: onemli olan savasi kazanmak degil surdurmektir diye aynen o hesap.. durmak yok yola devam yoldas..
Kullanıcı küçük betizi
memati
Üye
Üye

İletiler: 10

İletigönderen Erhan Sandıkçı » Cum Eyl 23, 2011 14:04

Son yorumda Mematinin yazdığı "Kürt bölgelerinde yaptığı konuşmalar" kısmına ilişkin "Kötü bir şey mi yaptı, 'Kürt Türk kardeştir' dedi. Kürt düşmanı ırkçı mısınız?" diyecek birileri. Eminim. Ben önceden açıklama getireyim, sayın Perinçek'in orada yaptığı konuşma şu: http://www.facebook.com/video/video.php ... 6910589335

Eğer üstündeki maskeyi dikkate alırsak "kardeşlik"ten bahsediyor diye düşünürüz. Fakat konuşmadaki bazı ifadeler, bu kardeşlik söyleminin "halkların kardeşliği" lafıyla ortaya çıkan birtakım *** (kötü niyetli) kimseler ile aynı zihniyette olduğunu görürsünüz. Örneğin 30. saniye. "Bu topraklar ancak kardeşlikle olur. Burada kardeşlikten başka ideloji olmaz. Burada kavmiyetçilik, milliyetçilik kan getirir, kılıç getirir. Onun için halk kardeşilk diyor" diyor. Bugün Kürtçü sol çizgidekilerin dediği de bu değil mi? "Biz halkların kardeşliğini savunuyoruz, barış istiyoruz silahlar sussun, milliyetçi anlayış ülkeyi böler" vs. Ne zamandan beri Mustafa Kemâl'in "var oluşundaki temel üstünlük" kan getirmeye başladı? Mustafa Kemâl kime katliam yaptı, haksız hukuksuz yargısız kimi astı kesti? Perinçek milliyetçiliğe karşıysa nasıl da altı okundan biri milliyetçilik olan Kemâlizm'i sahiplenebiliyor?

Ayrıca -şu an bağlantısını bulamadığım- bir diğer doğu mitinginde de PKK'lıların "zafer" işaretini gösterip "bu iki parmaktan biri Türk'tür diğeri Kürt'tür. Hep beraber kardeşlik işaretini yapalım" demişti. Allah aşkına böyle bir iş olur mu? Ben PKK paçavrasını alıp "kırmızısı Çanakkale'de akan kanımız, sarısı insanımız, yeşili doğamızdır. Haydi hep birlikte bu güzel bayrağı dalgalandıralım" desem mesela, olur mu? Olmaz. Art niyet aramamak elde değil.

Genel olarak Memati'ye katılıyorum.
İki Mustafa Kemâl vardır: Biri ben, et ve kemik, geçici Mustafa Kemâl... İkinci Mustafa Kemâl, onu “ben” kelimesiyle ifade edemem; o, ben değil, bizdir! O, memleketin her köşesinde yeni fikir, yeni hayat ve büyük ülkü için uğraşan aydın ve savaşçı bir topluluktur. Ben, onların rüyasını temsil ediyorum. Benim teşebbüslerim, onların özlemini çektikleri şeyleri tatmin içindir. O Mustafa Kemâl sizsiniz, hepinizsiniz. Geçici olmayan, yaşaması ve başarılı olması gereken Mustafa Kemâl odur!
Kullanıcı küçük betizi
Erhan Sandıkçı
GM Yazarları
GM Yazarları

İletiler: 142

İletigönderen NURİ BABA » Cum Eyl 23, 2011 14:08

Sevgili "Memati" arkadaşımıza, bizi değerlendirmeye alarak böylesi yanıt verme nezaketinde bulunduğu için teşekkür borçluyuz...

Aynı ufka bakan insanların, aynı nesneleri göreceklerine dair bir kural yok...Hepimiz gökkuşağına bakarız ama renklerin senfonisi bir başka çalınır kulağımıza...Arkadaşımız, benim ilkgençlik yıllarımda , muhafazakarlıktan devrimciliğe giden yolda ki çabama değer biçerek, olgun yaşta ki insanların öyle kolayca değişmesinin pek ahlaki ve etik olmadığını vurgulayarak savlarını güçlendirmiş...

Doğu Perinçek'in geçmişiyle ilgili sözlerine itiraz edecek ve biat kültürüyle yetişen insanlar gibi, "sürü" güdüsüyle hareket ederek, her koşulda insanları savunacak değiliz...Ancak, değişimin geç te olsa somut olmasının en büyük kanıtı şu anda Silivri zulümhanesinde bulunmasıdır...Zira, zulümhane de bulunanlar yurtseverdirler, Atatürkçüdürler ve antifaşist, antiemperyalisttirler ve ölümüne dinci faşizme karşıdırlar...

Memati arkadaşımız tepkisinde pek de haksız değildir ama zulümhanede ,kürtçü olup veya TSK ya ağız dolusu saldırıpta yatan var mıdır ? Besbelli, tarikatın soysuzları da, Onun değiştiğine kesinlikle inanmışlar...Aksi halde şimdi onun dışarıda olması gerekirdi...

Benim birey olarak kavgam, kişilerle değildir...Bizler gibi 12 Mart'ın ve özellikle 12Eylül'ün acılarını maddi ve manevi olarak çekenler, bölünmenin ve birbirimize düşmenin kimlere yarayacağını yaşayarak öğrenmişlerdir....Son Genel Seçimlerden önce, tüm gücümüzle CHP yi desteklemeliyiz dedim..Bunun için de onlarca ciddi sitelerde köşe yazıları yazdım...Ancak, özellikle Cumhuriyet Güç Birliği adaylarını desteklemediğim için tukaka edildim ve yorumlarım bile ıskalandı...Oysa, dinci faşizmin, arkasına Emperyalizmi, makarnacıları, dincileri, hainleri, kürtçüleri (Kürtleri değil) ve sermayeyi aldığı bir dönemde, bizlerin parçalara ayrılmamızın "Gel bizi yut" demek olacağını ve CGB adaylarının önünde saygıyla eğilmemize karşın, şu anda bölünmenin "Tarihsel Stratejik Hata" olduğunu vurguladığım için dışlandım...

Dostlar ; öylesine katran karası kör karanlıklardan geçiyoruz ki, bir kişiyi harcama lüksümüz yoktur...Birbirimizi sadece olumlu anlamda eleştirebiliriz...Kapitalizmin denge unsuru olan sosyaldemokratların desteklenmesi çağrımızda bu anlamdaydı ama bizim gibi işçi sınıfı ideolojisi adına ömrünce acılar çekmiş kişiyi bile "Burjuva kuyrukçusu" olmakla suçlayarak bölünmenin ve "Ben" demenin dayanılmaz hafifliğine kapıldılar....Sonuç ortada....!!!

Geçmişten ders çıkarmak, biz devrimcilerin en önemli görevlerindendir ama geçmişe takılıp kalarak, birbirimiz suçlamanın da, emperyalizmin değirmenine su taşımak olduğunu sanırım hepimiz biliriz...Akp tarikatı, Yalçın Küçük'ten ve Doğu Perinçek'ten şikayetçi midir ? Evet...Bu kişilerin kendilerine zarar verdiğini ve yollarına taş koyduğunu mu düşünmektedirler ? Evet...Öyleyse, bizde bunlar gibi bu kişilere saldırırsak, kime hizmet etmiş oluruz...Saldırma konumuz da ne kadar haklı olsak da, zaman , saldırılacak ve acımasızca eleştirilecek zaman mıdır ?

Sevgili dostlar ; zaman, Tek Yürek Olma zamanıdır ve zaman elele, kolkola,omuz omuza savaşım verme zamanıdır...Birbirimizi yeme zamanı değil...!!!

İlginiz için saygılarımı ve teşekkürlerimi sunuyorum...
Kullanıcı küçük betizi
NURİ BABA
Üye
Üye

İletiler: 22

İletigönderen Vedat Kılıç » Cmt Eyl 24, 2011 0:48

Memati bey, çok net olarak verdiğim cevabın gerekçelerini açıklamak sizde eveleme-geveleme oluyorsa, o halde biz niye tartışıyoruz? Herhangi bir konunun; siyasi, tarihi, sosyal, ekonomik ve kültürel boyutuna değinmeden sizin yaptığınız gibi dar kalıplar içinde açıklamak, benim bağımsızlıkçı karakterime uymuyor. Bağımsızlık mücadelesinde hainleri kullanmaya karşıysan, o halde Atatürk'e de karşısın. Zira Atatürk, hainlerin bir kısmını komutan yaparak bir çok mevzi kazanmıştır. Bu durum belki size saçma veya aykırı gelebilir ama, önümüzdeki olası bir kurtuluş savaşını görmek size nasip olursa işte o zaman anlarsınız.
Kullanıcı küçük betizi
Vedat Kılıç
Üye
Üye

İletigönderen Erhan Sandıkçı » Cmt Eyl 24, 2011 3:48

Atatürk'ün hainleri kullandığı tek yer darağaçlarıdır! "Apoyu paşa yapalım, Osmanlı olsa öyle yapardı" diyen Mümtaz'er'den etkilendiniz galiba!
İki Mustafa Kemâl vardır: Biri ben, et ve kemik, geçici Mustafa Kemâl... İkinci Mustafa Kemâl, onu “ben” kelimesiyle ifade edemem; o, ben değil, bizdir! O, memleketin her köşesinde yeni fikir, yeni hayat ve büyük ülkü için uğraşan aydın ve savaşçı bir topluluktur. Ben, onların rüyasını temsil ediyorum. Benim teşebbüslerim, onların özlemini çektikleri şeyleri tatmin içindir. O Mustafa Kemâl sizsiniz, hepinizsiniz. Geçici olmayan, yaşaması ve başarılı olması gereken Mustafa Kemâl odur!
Kullanıcı küçük betizi
Erhan Sandıkçı
GM Yazarları
GM Yazarları

İletiler: 142

İletigönderen memati » Cmt Eyl 24, 2011 6:39

Vedat Kılıç yazdı:Memati bey, çok net olarak verdiğim cevabın gerekçelerini açıklamak sizde eveleme-geveleme oluyorsa, o halde biz niye tartışıyoruz? Herhangi bir konunun; siyasi, tarihi, sosyal, ekonomik ve kültürel boyutuna değinmeden sizin yaptığınız gibi dar kalıplar içinde açıklamak, benim bağımsızlıkçı karakterime uymuyor. Bağımsızlık mücadelesinde hainleri kullanmaya karşıysan, o halde Atatürk'e de karşısın. Zira Atatürk, hainlerin bir kısmını komutan yaparak bir çok mevzi kazanmıştır. Bu durum belki size saçma veya aykırı gelebilir ama, önümüzdeki olası bir kurtuluş savaşını görmek size nasip olursa işte o zaman anlarsınız.

vedat bey iyi guzel agdali ve suslu yaziyorsunuz da derde sifa degil ki.. sorulana cevap vermiyorsunuz ki.. mesele en evvelinde hainleri kullanmak felan degil ki.. sorulan soru su: bunca yapip ettiklerine, hayatlarinin kahir ekseriyetini bu ugurda harcadiklarina ragmen ilerde tovbe edip yanlis ettik megerse hata etmisiz gaflet hiyanet icinde kalmisiz pismaniz o yollar yanlisti, oyle hizmet edilmezmis vs. diyerek fethullah ve tayyip gelse samimi bulur musunuz? kabul eder misiniz? buydu soru.. siz hainleri de kullanmak lazim diyerek onlari samimi bulmadiginizi , ne kadar yanildik deseler saflarinizda ancak hain sifatiyla yararlanilabilecekler seviyesinde olabileceklerini vs zimnen ve resen ifade etmis oldunuz.. pekala ama ya onlar da simdi sizin dogu perincek vb icin kullandiginiz argumanlarla gelirlerse: yahu genis dusunmek lazim, onlar taktik isiydi amac guclenip silkinip batiyi kan emici somurgecileri sirtimizdan atmak icindi, onun icin onlarin yoluna suyuna gitmek durumunda kaldik, onlari bu sekilde oyalamak icindi hersey.. yoksa niyetimiz halisti deseler ne olacak? ve ekleseler: vedat bey herhangi bir konunun; siyasi, tarihi, sosyal, ekonomik ve kültürel boyutuna değinmeden sizin yaptığınız gibi dar kalıplar içinde açıklamak ve biz tovbekarlari ceffalkalem hain olarak yaftalamak iddaa ettiginiz bağımsızlıkçı karakterinize uyuyor mu? hani zamaninda buyuk ataturkcu kuvvaci kahraman dogu perincek'i muadilleri anlamamislar, onun teknik ve taktigini kapamayip dar kaliplarda degerlendirmisler samimiyetini sorgulamislardi siz o zaman karsi cikmistiniz simdi bize niye boyle davraniyorsunuz, bizim de tovbemiz kabul olsa, kuvvaciligimiz tasdik olsa, bize hosgorunuz niye yok vedat bey! deyip aglasa fethullah hoca yureginiz daglanmaz mi vedat bey? hem de eklese evet ben papa eli siktim, amerika da isler cevirdim ama perincek de megafonlarla kurtcu propaganda yapmis, dergileriyle yayinlariyla kurt masali emperyalist teror surusune lojistik taktik ve moral destek saglamisti.. simdi bizim gunahimiz niye daha affedilmez oluyor dese.. evet vedat bey genis dusunmek lazim..

ya vedat bey oyle iste.. sorunla sey ile sizin cevabiniz cok farkli seyler.. dedigim gibi amac hicbir zaman secim kazanmak felan degil simdi mesela basimizda gercekten ataturk milliyetcisi saglam adamlardan olusan bir parti olsa dogu perincek olsun yalcin kucuk olsun bunlarin surekasi olsun yine baslarlar kurtculerle, beynelmilelci sol mikroplarla karisikliklar cikarmaya fistiklamaya ve fitnebazliga.. cunku yalcin kucuk'un de dedigi gibi "akp iktidari biz sosyalistleri kemalist yapti" kisaca sizin icin ataturkculuk kemalizm pirim yapilip siginalacak birer liman, hava sakinlesince terk etmek uzere..
Kullanıcı küçük betizi
memati
Üye
Üye

İletigönderen Vedat Kılıç » Cmt Eyl 24, 2011 11:03

Atatürk hiç kimseyi dar ağacına göndermemiş ve böyle bir emri yoktur, bu emperyalist sözcülerinin halka inandırdığı bir kandırma-iftira operasyonunun neticesidir.
Hainleri hiç bir zaman samimi bulmam; fakat onların bilgi ve tecrübesinden yararlanmak için mevziye katarım.
Şimdi ben sizlere bir soru sorayım: emperyalizmin oyununa gelerek ülkeyi bölen Kürt halkı mı istersiniz, yoksa kurtuluşa kazanılmış Kürt halkı mı istersiniz? Eğer "onlar da emperyalizmin oyununa gelmesinler" derseniz, o halde adama sormazlar mı "sen Cumhuriyeti-devrimleri koruyabildin mi?". Eğer "kurtuluşa kazanılmış Kürt Halkı isteriz" derseniz, işte bu ülkede vatanseverim diyenler onları kazanamadığı için Okyanus ötesi galip gelmiştir. Vatanseverliğin ve ulus olmanın öyle avanta bir şey olmadığını Atatürk'ü daha iyi anladığınızda ne kadar eksik olduğunuzu da anlamış olacaksınız. Vatanı için araştıran-sorgulayan bütün insanlara saygı ve selamlar.
Kullanıcı küçük betizi
Vedat Kılıç
Üye
Üye

İletigönderen İrfan Tuna » Cmt Eyl 24, 2011 11:23

Sayın Memati, ülkemizin ulusal birliğinin ve toprak bütünlüğünün karşısındaki tehdidin kaynağı ABD emperyalizmidir.

PKK da, Barzani de, ülkemizdeki tüm BOP görevlileri de Büyük Ortadoğu Projesi kapsamında ülkemizin ve bölgemizin sınırlarını değiştirmeye çalışan ABD emperyalizminin birer piyonu ve taşeronlarıdır.

Kimin nerede durduğunu, kimin ülkemizin ulusal birliğinden ve toprak bütünlüğünden yana olduğunu anlamanın en güzel yolu, ABD emperyalizmi karşısında kimin hangi tavrı aldığına bakmaktır.

Bilmem sizin kullanıcı adınızı aldığınız ''Hırtlar Vadisi''nde bunlar anlatılıyor mu ama dizideki arkadaşlarınıza bir sorun isterseniz, ABD emperyalizmi konusunda ne düşünüyorlar acaba?..
Uyanacağız, uyandıracağız... Bilinçleneceğiz, bilinçlendireceğiz... Ne ülkemizin , ne de bölgemizin zenginliklerini küresel haramilere ve onların uşaklarına yağmalatmayacağız, soydurtmayacağız... ENİNDE SONUNDA ALİ KEMALLER DEĞİL, MUSTAFA KEMALLER KAZANACAK...
Kullanıcı küçük betizi
İrfan Tuna
Üye
Üye

İletiler: 1059

İletigönderen holosko.cihan » Cmt Eyl 24, 2011 17:12

Kim ne derse desin. Fakat Atatürk'ü ağzınıza almayın.
İlk önce bu ülkede tek halk(Türkiye halkı) olduğunu öğrenin.
Bu ülkede Kömünist Kemalistler var oldukça her şey olur.
''Türkiye Cumhuriyetini kuran 'Türkiye' halkına Türk milleti denir.''
"Biz doğrudan doğruya millet severiz ve Türk milliyetçisiyiz. Cumhuriyetimizin dayanağı Türk topluluğudur."
Mustafa Kemal Atatürk
Gazi Paşa Atatürk
Büyük Önder Atatürk
Başbuğ Atatürk
Kullanıcı küçük betizi
holosko.cihan
Üye
Üye

İletiler: 27

İletigönderen memati » Cmt Eyl 24, 2011 18:39

Vedat Kılıç yazdı:Atatürk hiç kimseyi dar ağacına göndermemiş ve böyle bir emri yoktur, bu emperyalist sözcülerinin halka inandırdığı bir kandırma-iftira operasyonunun neticesidir.
Hainleri hiç bir zaman samimi bulmam; fakat onların bilgi ve tecrübesinden yararlanmak için mevziye katarım.
Şimdi ben sizlere bir soru sorayım: emperyalizmin oyununa gelerek ülkeyi bölen Kürt halkı mı istersiniz, yoksa kurtuluşa kazanılmış Kürt halkı mı istersiniz? Eğer "onlar da emperyalizmin oyununa gelmesinler" derseniz, o halde adama sormazlar mı "sen Cumhuriyeti-devrimleri koruyabildin mi?". Eğer "kurtuluşa kazanılmış Kürt Halkı isteriz" derseniz, işte bu ülkede vatanseverim diyenler onları kazanamadığı için Okyanus ötesi galip gelmiştir. Vatanseverliğin ve ulus olmanın öyle avanta bir şey olmadığını Atatürk'ü daha iyi anladığınızda ne kadar eksik olduğunuzu da anlamış olacaksınız. Vatanı için araştıran-sorgulayan bütün insanlara saygı ve selamlar.

niye genis dusunmuyorsunuz, neden hemen hain diye yargiliyorsunuz vedat bey? sizin mantiginizla inceleyip fethullah ve tayyip'i de kuvvaci kahraman yapmak ilerde mumkun. buna gore siz emperyalizmin oyununa gelmis bir turk halki mi isterseniz yoksa kazanilmis bir turk halki mi? ataturk'den sonra yillar yili yanlis politikalar, kulturel emperyalizm vs dolayisiyla kontrolsuz bir sekilde ulusluktan savrulan bu halk, turk milleti ve onun uhdesindeki birick isik ataturkcu anlayis icin ne yaptiniz? iste cok ince bir taktik ve strateji olarak tayyip ve fethullah da insiyatif alarak kontrolsuz giden bu bati gudumune ve amerikanlasmaya girmeye bir gem vurmak icin eyerleri ellerine almak icin tasin altina elini koymus amac bu kontrolsuz gidisi kontrol altina alip ilerde "pull out" yapip bu yorungeden turkiyeyi cikarmakmis.. onu kontrol altina almak icinse elbetteki once basina gelmek lazim ve suyuna gitmek lazim.. genis dusunmek lazim degil mi vedat bey.. olayin sosyal ekonomik kulturel yanlarini da dusunmek lazim.. dogu bey nasil ki zamaninda tasin altina elini koymus bolucu kurtcu damgasi yemesine yol acacak sekilde isler cevirmis, kurtcu bolucu harekette insiyatif almak icin.. ama hepsi taktik icabi aslinda ataturk ulusculugunu kurtarmak icin felan aynen oyle simdi sakirtlerde boyle diyor.. genis dusunelim vedat bey oyle hemen hain felan olmuyor ayip yani.. yanimdaki sakirt arkadaslar cok bozuluyor ve ekliyorlar: siz oyle hem hocamiza ve tayyip agamiza hain deyin bunca yaptiklari ettikleri taktik icabi girdikleri islere ve cektikleri sikintilara ragmen sonra da gelin dogu bey icin kuvvaci kahraman yakistirmasi yapip anlayis bekleyin,, olacak sey mi canim..

hulasa anlasildi, sorulan soruya bir turlu cevap vermeyip surekli hain edebiyati yapmaniz ancak benzer durumlardaki diger eshas icin ise surekli buyuk kahraman, ataturkcu kabulune yonelmeniz tipik partici tezahurun yansimasi.

ha bir de unutmadan taturk kimseyi daragcina godnermemistir diye bir kelam etmissiniz.. simdi size bir soru ataturk olcusunde dirayetli ve tuttugunu koparan ve ne istedigini bilen bir lider onaylamadan istiklal mahkemeleri nasil kurulmus ve calismis olabilir? burada ram adli arkadasimizin imzasinda da gozuktugu gibi ataturk'un "ihtimal bazi kafalar kesilecektir.." seklinde bir ifadesi var. herhalde bunu emperyalistler uydurmus olmali.
Kullanıcı küçük betizi
memati
Üye
Üye

İletigönderen memati » Cmt Eyl 24, 2011 18:53

İrfan Tuna yazdı:Sayın Memati, ülkemizin ulusal birliğinin ve toprak bütünlüğünün karşısındaki tehdidin kaynağı ABD emperyalizmidir.

PKK da, Barzani de, ülkemizdeki tüm BOP görevlileri de Büyük Ortadoğu Projesi kapsamında ülkemizin ve bölgemizin sınırlarını değiştirmeye çalışan ABD emperyalizminin birer piyonu ve taşeronlarıdır.

Kimin nerede durduğunu, kimin ülkemizin ulusal birliğinden ve toprak bütünlüğünden yana olduğunu anlamanın en güzel yolu, ABD emperyalizmi karşısında kimin hangi tavrı aldığına bakmaktır.

Bilmem sizin kullanıcı adınızı aldığınız ''Hırtlar Vadisi''nde bunlar anlatılıyor mu ama dizideki arkadaşlarınıza bir sorun isterseniz, ABD emperyalizmi konusunda ne düşünüyorlar acaba?..

oncelikle su tipik partici retorigi birakmak lazim.. bu ismi ben kurtlar vadisinden almadim ama neyse velev ki oyle olsun.. iyi ama bu neden beni icgin sekilde kurtlar vadisinin ve onu yuruten surduren kulturel ve siyasi odagin adami yapsin ki.. tipik partici retorgi iste zor sorular geldi mi cambaza bak tipinden dikkat dagitmalar.. konuyu yaymalar, eksininden cikarmalar.. neyse konuya donelim biz: yukarda diger partici dostumuz vedat beyin acikladigi gibi nasil ki bolucu kurt halki olmasin insiyatif ulusa gecsin, oyuna gelmis bu kurtler "kazanilsin" diye dogu bey tasin altina elini sokmus ve megafonla olsun, dergileriyle olsun suyuna giderek insiyatif almak icin hareket etmisse taktik icabi iste sizin de belirttigini gibi ataturk'ten sonra yillar yili suren yanlis politikalar, populizm, yolsuzluklar, taturkcu degerlerin somurulmesi, kulturel emperyalizmin yol actigi erozyon vs neticesinde turk halki ataturkcu milliyetcilik ve ulus blincinden uzaklasmisti.. onu direkt karsisina gecerek sarsmak ve kendine getirmek artik ne mumkun ne de efektif olabilirdi.. onun icin iste sakird arkadaslarin da fetullah hoca ve tayyip efendinin samimiyeti ve kahramanligi sadedinde dedikleri gibi cemaatin ve hukumuetin amaclari iste bu kontrolsuz gidise bir dur demekten bir taktikden ibaretti.. nasil ki dogu bey kurt halkini emperyalizmin kucagindan kurtarmak icin, ulusa baglamak icin insiyatif almis elini tasin altina koymus iste hoca ve tayyip aga da oyle turk halkini bu kontrolsuz gidisten ve kotu sondan kurtarmak icin ipleri eline almak icin yola cikmis.. iste taktik icabi da once bu isin basina gecmek bunu kontrole almak gerekiyor.. kontrol iyice ele gecirilip artik surec tamamen yonetilebilir olunca elbette ki amac kuvvaci fabrika ayarlarina donmektir.. boyle diyor sakirt arkadaslar.

hulasa simdi sizin taktiginizi uygulayip da "kim bolucu kurtcu, bati ve emperyalizm taseronu mikroplara karsi nerede duruyor" diye gecmiste sormus olanlar dogu beyi iste taktigini anlamiyarak yargilamis ve kurtcu bolucu yanar doner diye mahkum etmisti.. simdi siz de boyle sorunca sakirtler dariliyorlar haliyle.. dogu bey icin bizden istedikleri krediyi hocamiza agamiza niye gostermiyorlar.. dogu bey'in durumunu o sekilde izah edip inanmamizi istiyorlar ancak ayni seyi bize cok gorup samimiyetimizi sorguluyorlar, bu ne perhiz bu ne lahana tursusu deyip aglasiyorlar.. dogu beyin kazanilacak kurtler icin yaptigini hoca ve tayyip turkler icin yapmaya calisiyorlar.. anlayis lutfen biraz..
Kullanıcı küçük betizi
memati
Üye
Üye

İletigönderen İrfan Tuna » Cmt Eyl 24, 2011 19:40

NURİ BABA yazdı:Sevgili dostlar ; zaman, Tek Yürek Olma zamanıdır ve zaman elele, kolkola,omuz omuza savaşım verme zamanıdır...Birbirimizi yeme zamanı değil...!!!

Sayın Memati,

Eğer Doğu Perinçek'in Abdullah Öcalan'la görüşmesi; CIA güdümünde yapılan gizli görüşmelerde olduğu gibi, ABD'nin emperyalist projelerine uygun bir görüşme olsaydı, emin olun şu anda zindana atılmış olmazdı...

Sözü hiç uzatmayacağım.

Vicdan sahibi tüm vatanseverleri Nuri Baba'nın çağrısına kulak vermeye çağırıyorum . Gün, ABD emperyalizmine ve ABD'nin proje görevlilerine karşı çıktıkları için, üretilmiş sahte belgelerle, gerçek dışı iddialarla zindana atılan insanları, karalama ve yıpratma günü değildir. Gün, ülkemizi bölmeye çalışan ABD emperyalizmine ve BOP görevlilerine karşı birlik günüdür.

Bu sözleri de ''tipik partici retorigi'' olarak algılamamanız dileğiyle...
Uyanacağız, uyandıracağız... Bilinçleneceğiz, bilinçlendireceğiz... Ne ülkemizin , ne de bölgemizin zenginliklerini küresel haramilere ve onların uşaklarına yağmalatmayacağız, soydurtmayacağız... ENİNDE SONUNDA ALİ KEMALLER DEĞİL, MUSTAFA KEMALLER KAZANACAK...
Kullanıcı küçük betizi
İrfan Tuna
Üye
Üye

İletiler: 1059

Önceki

Şu dizine dön: Tartışma ve Fikir Meydanı

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 2 konuk

x