Düşünme Zamanı - 22 Şubat 2008 / Pontus meselesi

Dr. Ali GÜLER sunuyor, birbirinden önemli konuklar anlatıyor

Düşünme Zamanı - 22 Şubat 2008 / Pontus meselesi

İletigönderen Türk-Kan » Cmt Mar 01, 2008 19:28

Dr. Ali GÜLER soruyor, birbirinden değerli konuklar yanıtlıyor. Şimdi zaman Düşünme Zamanı...

Pontus meselesi ve Karadeniz’in Türklüğü
Karadeniz bölgesi üzerinde son zamanlarda oynanan oyunlar
ABD’nin BOP kapsamındaki Karadeniz üzerine calışmaları
Avrupa Birliği’nin müzakere sürecindeki dayatmaları
Yunanistan’ın bu kapsamda yürüttüğü faaliyetler

Konuklar: Doç. Dr İbrahim Tellioğlu

Araştırmacı-Yazar Mehmet Bilgin

Doç. Dr. Hikmet Öksüz

Öğretim Görevlisi ve Editör Veysel Usta

,

İzle

Resim

Görüntü: XVID 29.00fps [Stream 00]
Ses: MPEG Audio Layer 3 44000Hz stereo 192Kbps [Stream 01]
Süre: 157 dk. 36 sn.
Boyut: 568 MB
Çözünürlük: 512x384

Şifre
guncelmeydan

Linkler
Parça I
Parça II
Parça III
Parça IV
Parça V
Parça VI
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye

İletiler: 6735

İletigönderen Ram » Cmt Mar 01, 2008 19:38

Türk-Kan, eline sağlık mirim, teşekkürler.
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Fakat ihtimâl, bazı kafalar kesilecektir!
Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!

İletiler: 8167

İletigönderen Türk-Kan » Cmt Mar 01, 2008 19:50

Ram, rica ederim mirim. O kadar biriktiki kayitlar, anca kismet oldu... :)
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye

İletigönderen Ram » Cmt Mar 01, 2008 20:02

Türk-Kan, sorma... Bir de tam bitti derken 2-3 tane arada kalmışları görüyor yahut hatırlıyorum, kısa süreli bir dumur yaşıyorum. :| :)
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!

İletigönderen Türk-Kan » Cmt Mar 01, 2008 21:13

Ram, arada kalmislari düsününce dumurdan beter oluyorum, o yüzden aklima getirmemeye calisiyorum :|
Mesajini dinledim Türk Kahvesi'nde 8)

Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye

İletigönderen Ram » Cmt Mar 01, 2008 21:47

Türk-Kan, Artun hergelesinin mesajı yüzünden kaynadı benim mesaj. :) Haberi izlememişler herhalde, beni de Ankara Siyâsal Fakültesi'nde okuyan biri olarak mesaj gönderdiğimi zannetti Bahadır. Ali Külebi'ye karşı açık bir provakasyon da vardı, canlı yayında Külebi 40 dakika konuştu.

Bu arada savcı ve hakim kvgası, haberde geçenden daha farklı. Hakim savcıya dangalaklık yapmış, itişme sırasında kendi takılıp düşmüş, kırmış bir yerini.

Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!

İletigönderen Türk-Kan » Cmt Mar 01, 2008 23:06

Ayni fikirdeyim, haberi dinlemis/izlemis olsalaridi tepkileri cok daha degisik olurdu. Ben sayende izledigimde yorum yapamayacak kadar sinirlenmistim :evil: Belki yarin deginirler o konuya :hmm:

Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye

İletigönderen ismlkuyucu » Sal Haz 03, 2008 4:25

teşekkürler.
Kullanıcı küçük betizi
ismlkuyucu
Üye
Üye

İletiler: 90

İletigönderen Freude » Prş Mar 05, 2009 10:20

Teşekkürler..Tarih Ödevim Vardı Bu Konuyla İlgili...
Kullanıcı küçük betizi
Freude
Üye
Üye

İletiler: 4

İletigönderen Freude » Cum Mar 06, 2009 19:39

Dosyayı indirdim.Sorun yaşamadım..Görüntü Kalitesi güzel ama tek bir sorun var..Ses yankılı geliyor. Pc'imde sorun yok.Video'dan kaynaklanıyor..Ses Yankılanıyor..
ama başka bir sorun yok..
upload eden arkadaşa ve paylaşan arkadaşa teşekkür ederim..
Kullanıcı küçük betizi
Freude
Üye
Üye

İletigönderen Türk-Kan » Cum Mar 06, 2009 19:41

Freude, rica ederiz. Yalniz, bende yanki yok :roll: Google video'da da yanki yok. Bilemiyorum :)

Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye

İletigönderen Freude » Cmt Mar 07, 2009 12:48

Türk-Kan yazdı:Freude, rica ederiz. Yalniz, bende yanki yok :roll: Google video'da da yanki yok. Bilemiyorum :)

Pc'imdeki Diğer Videolarda Sorun yok.Yankı olayı felan yok.evet dediğiniz gibi GoogleVideo'daki Sestede sorun yok ama indirdiğim dosyada var.AMa yankı çok az geliyor..fazla rahatsız edici değil..
genede sağolun teşekkürler..
kolay gelsin.
Kullanıcı küçük betizi
Freude
Üye
Üye

İletigönderen Freude » Sal Mar 10, 2009 19:24

Pontus Meselesi İle İlgili bir diğer video'da Burada
http://www.youtube.com/watch?v=32cGkgFeXBk
Kullanıcı küçük betizi
Freude