Düzadam'dan Yılmaz Özdil'e açık(!) mektup

Düzadam'dan Yılmaz Özdil'e açık(!) mektup

İletigönderen nittesmeska » Cmt Eyl 01, 2012 11:57

Sevgili ve çok saygı değer Yılmaz Özdil,

Size bir mektup yazma isteği duydum,yazmaya karar verdim ve yazıyorum.Size açık mektup yazıp bunu okumanızı istediğim için ilk olarak size e-posta yoluyla gönderecek kadar toy biriyim.Ve yine size mektup yazmaya cesaret edebilecek kadar kendini bilmeyen,Düzadam'ım.

Geçen haftaki 'ne ördün filan..' ve TCDD den gelen cevaba karşılık 'sayın TCDD..' köşe yazılarınız vesilesiyle yazıyorum bu mektubumu.Sizi hayranlık derecesinde sevdiğimi belirtmem gerek.Yazılarınızı okurken gazeteye sarıldığımı belirtmem gerek.Ama bahsetiğim yazınıza gelen cevaba karşılık yazdığınız cevap yazısında durum böyle olmadı.Zira bu yazılarınızdan ikincisinde vikipedi den bir başlığı kaynak olarak göstermişsiniz.Aklıma vikipedi'nin bilgilerinin sanal kullanıcılar tarafından oluşturulduğunu,sloganlarının ''özgür ansiklopedi'' olduğunu ve bilgilerinin kesinlik taşımadığını düşünmeğiniz geliyor.Aynı zamanda ilgili site kendisiyle ilgili başlığında bunun tartışılmaya devam ettiğini de söylüyor.Yani şunu söylüyorum, vikipedi çoğu konularda güvenilir bir ansiklopedi özelliğini taşıyabilir ancak bunun akside mümkün.Türkçe vidipedi den öncesinde ''ermeni soykırımı'' olarak geçiyordu başlık ve bir uyarıda yoktu.

Bir diğer aklıma takılan konu yine ikinci yazınızda bulunan ve ilk yazınızda metrobüs ve köprü asfaltlarıyla ilgili konuların cevaplanmaması ve bundan şikayet etmeniz.Yani ismi TCDD(Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları) olan kurumun metrobüsle ne ilgisi var,köprü asfaltıyla ne ilgisi var.Burada bir 'yetki alanı' karmaşası mı var acaba.

Sonra tam bunları düşünürken birden aklıma büyük bir köşe yazarı olduğunuz geliyor.Sonra utanıyorum kendimden böyle düşündüğüm için.Sizin bunları çoktan düşündüğünüz vikipedi ye bir gönderme,TCDD nin cevap verdiğini görüp diğer ilgili kurumlardan da bir nevi cevap beklediğiniz düşüncesi.Sonra kızarıyorum.Zaten büyük bir köşe yazarı olmak özelden bahsedip geneli eleştirmek değil midir?Çok pişman oluyorum,utanıyorum.Ama başta da belirttiğim gibi henüz toy biriyim.

Son olarak sahi sizin amerikalı benden bahsetmemiş,zira ben,

''yeni gelen hızlı trenlerin barlarında bira içen adamım.Hemde yan oturuyorum barda.''

Üstelik biramı yudumlarken 'sarhoş' kafayla treni getirenlere dualar ediyorum.Beni duysalar sevinirler belki ama ben onların trenine değil,bu güzel soğuk birayı 7 liraya sunmalarına şükrediyorum.

Size son tahlil de özürlerimi iletip,sizi hergün gazeteye sarılarak okumaya devam edeceğimi belirtmek istedim.

Kucak dolusu selam ve sevgilerimi gönderiyorum.

sizi severek okuyan Düzadam nittesmeska.

Yılmaz Özdil'in ilgili yazıları için;

http://www.hurriyet.com.tr/index/y%C4%B ... C3%B6zdil/

nittesmeskanın sıradan durum güncellemeleri için;
http://nittesmeska.blogspot.com/
Kullanıcı küçük betizi
nittesmeska
Üye
Üye

İletiler: 2

Şu dizine dön: Sizin Makaleleriniz

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 1 konuk