Emekli Oramiral Nusret Güner: Hep batısını konuşuyoruz ama Fırat’ın doğusundaki Kürt devletine razı mıyız?

Genel & Güncel Konular

Emekli Oramiral Nusret Güner: Hep batısını konuşuyoruz ama Fırat’ın doğusundaki Kürt devletine razı mıyız?

İletigönderen Oğuz Kağan » Pzt Ağu 29, 2016 15:03

Emekli Oramiral Nusret Güner:
Hep batısını konuşuyoruz ama Fırat’ın doğusundaki Kürt devletine razı mıyız?


Donanma eski Komutanı Güner, kimsenin sormadığı o soruyu sordu:

Türkiye'nin, PKK'nın Suriye'deki uzantısı YPG'nin, Fırat'ın batısına inmesini engellemeye çalıştığını hatırlatan Nusret Güner, “Denize ulaşmasa ne olur? Denizle bağı olmayan onlarca devlet var” yorumunu yaptı. Güner, “Fırat'ın doğusunda Kürdistan kurulmasına rıza gösterecek miyiz? Bu hiç konuşulmuyor. Yaşadıklarımız daha iyi günlerimiz” dedi.

Kumpas Balyoz ve İzmir Casusluk davaları kapsamındaki tutuklamalara tepki gösterip Donanma Komutanlığı'ndan istifa eden emekli Oramiral Nusret Güner, FETÖ'nün darbe girişimini değerlendirirken, “Eğer o davalar döneminde üç kuvvet komutanı istifa etmiş olsaydı, 15 Temmuz darbesi yaşanmazdı” dedi. Son siyasi gelişmeleri SÖZCÜ'ye değerlendiren Güner şunları söyledi:

DAHA İYİ GÜNLERİMİZ: Muhalefeti, medyayı yok edersen, ‘her şeyi iyi biliyorum' dersen, ‘Yurtta Sulh, Cihanda Sulh' ilkesini ortadan kaldırırsan bu olur. Bu iyi günlerimiz. İçimizdeki terörü çözememişken, Suriye'nin içine karışıyoruz. Suriye'ye ilaç, insani yardım yapılsaydı, bu işler yine başımızsa gelmezdi.

UÇURUMA DOĞRU: Artık toplumu öyle alıştırmışlar ki, siyasilerin yalan söylemesi normal sayılıyor. ‘Açılım' adı altında yürütülen görüşmeler nedeniyle teröristle mücadele edilmedi, onların her türlü faaliyetine göz yumuldu, teröristler de eylem alt yapılarını hazırladı.

YA FIRAT'IN DOĞUSU: Bizi uyutuyorlar, kandırıyorlar. Suriye'deki Kürtçü örgüt YPG'nin Fırat'ın batısından çekilmesini istiyoruz. Peki, Fırat'ın doğusunda Kürdistan kurulmasına, sınır komşumuz olmasına razı mıyız? Bu hiç konuşulmuyor. Batıya geçişi ve denize ulaşması önlenecekmiş. Bugün denizle bağı olmayan onlarca devlet var. Fırat'ın batısı denildiği için başka şey konuşulmuyor. Bunun önlenebilmesi için Suriye ve Irak devlet güçleriyle işbirliği yapmamız lazım.

TÜRKİYE YALNIZ KALDI: Türk Silahlı Kuvvetleri, Cerablus'a girmeden önce tehdidi değerlendirmiştir. Orada şehit verebileceğimiz de dikkate alınmıştır. YPG'nin arkasında ABD var. Suriye, Rusya'nın vazgeçilmezi. Türkiye bölgede yalnız kaldı. Cerablus'ta 2 tankımızın vurulması, bir askerimizin şehit edilmesi, ikisinin yaralanması olayında, YPG'nin Rus yapımı Kornet Tanksavarı kullandığı anlaşıldı.

BİN YILLIK DİSİPLİN BOZULDU: AKP döneminde FETÖ'cülerin TSK'dan atılması engellendi. Darbe girişimiyle Silahlı Kuvvetler'e büyük darbe indirildi. Bin yıllık askeri disiplin bozuldu. Ergenekon, Balyoz, Askeri Casusluk gibi davalarda kumpasları ortayla koymuştuk. Ancak o zaman uyarılarımız hiç dikkate alınmadı. 15 Temmuz darbe girişimi bir bakıma başarıya ulaşmıştır. Bundan sonrası olmazdı, çünkü buraya kadar gitmesi istendi. Küresel güçler hedefine ulaştı.

SÖZCÜ, 29 Ağustos 2016
Namık KEMAL:
"Vatanın bağrına düşman dayamış hançerini,
Yok mudur kurtaracak bahtı kara maderini?"


Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK:
"Vatanın bağrına düşman dayasın hançerini,
Bulunur kurtaracak bahtı kara maderini."http://www.guncelmeydan.com/pano/tayyip-erdogan-a-gonderilen-cfr-muhtirasi-kuresel-ihale-t18169.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/abd-disisleri-abdullah-gul-u-biz-yetistirdik-t23656.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/dun-malta-surgunleri-vahdettin-bugun-ergenekon-tayyip-t18151.html

KAÇAMAYACAKSINIZ!
Kullanıcı küçük betizi
Oğuz Kağan
Genel Yetkili
Genel Yetkili
 
İletiler: 11601
Kayıt: Sal Oca 27, 2009 23:04
Konum: Ya İstiklâl, Ya Ölüm!

Şu dizine dön: Genel - Güncel Konular

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x