Erdoğan: Bu fakirin köşk diye bir derdi yok

Güncel Meydan | Güncel Haberler Köşesi

Erdoğan: Bu fakirin köşk diye bir derdi yok

İletigönderen Efe » Prş Nis 12, 2007 21:23

Başbakan Erdoğan, yaklaşan cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde nabız yoklama turlarına ağırlık verdi. Bugüne kadar 120 milletvekiliyle görüşerek cumhurbaşkanlığı seçimine ilişkin fikirlerini alan Erdoğan, bugün de üç ayrı milletvekili grubuyla biraraya geldi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, kendisine 'Başka bir alternatifimiz yok, Köşk'e siz çıkın' diyen milletvekillerine, "Bu fakirin Köşk diye bir derdi yok. Cumhurbaşkanı olayım, Başbakan olayım derdim yok. Benim derdim bu ülke" diye cevap verdi.

Başbakan Erdoğan, yaklaşan cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde nabız yoklama turlarına ağırlık verdi. Bugüne kadar 120 milletvekiliyle görüşerek cumhurbaşkanlığı seçimine ilişkin fikirlerini alan Erdoğan, bugün de üç ayrı milletvekili grubuyla biraraya geldi.

Toplantıda konuşan milletvekillerinin büyük bölümü Başbakan Erdoğan'ı Çankaya Köşkü'nde görmek istediklerini vurguladı. Başbakan Erdoğan, "Vereceğiniz karara saygılıyız ancak sizden başka alternatifimiz yok" diyen milletvekillerine ilginç bir cevap verdi. Erdoğan'ın, "Arkadaşlar, ben fakirin Köşk diye bir derdi yok. Cumhurbaşkanı olayım, Başbakan olayım derdim yok. Benim derdim bu ülke, vatandaşların ağız tadıyla yaşadığı bir ülke olsun. Fert başına milli gelir 10 bin doları bulsun. Bu ülke bölgesinde etkili bir ülke olsun, bölgesinde izzetli bir ülke olsun" dediği öğrenildi.

Bu arada, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'ın basın toplantısı sırasında milletvekilleriyle Başbakanlık Resmi Konut'ta görüşme halinde olan Başbakan Erdoğan'ın, Büyükanıt'ın açıklamalarını televizyonlardan canlı olarak izlemediği ancak vekillerle görüşmesine ara verildiği sırada kendisine bilgi notu ulaştırıldığı bildirildi.

ANKARA (İHA)

damnant quod non intelligunt...
Kullanıcı küçük betizi
Efe
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiler: 1508

Şu dizine dön: Haberler

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x