Ergenekon tertibine karşı Cumhuriyetimizi savunma mitingleri

Türkiye ve dünya gündemindeki gelişmeler hakkındaki fikirleriniz, yayınladığımız izlencelerin bölümleri hakkındaki düşüncelerinizi paylaşabileceğiniz alan.

Ergenekon tertibine karşı Cumhuriyetimizi savunma mitingleri

İletigönderen Parola Vatan » Çrş Oca 07, 2009 14:42

Anlaşılan o ki artık bu gayri meşru iktidar sahipleri artık Atatürkçülüğe, Amerikan karşıtlığına, vatanseverliğe tahammül edemiyor, bunların kökünü kazımak istiyorlar...

Son operasyon ile daha da netleşti...

Emperyalizme karşı 20. yüzyılın emperyalizme karşı en büyük zaferi kazanmış büyük milletimiz bu işbirlikçilere hesap soracaktır.

Artık uyanmanın ayağa kalkmanın, haykırmanın, iktidar olmanın zamanıdır.

Ergenekon Tertibine karşı, 14 Nisan 2007de Tandoğanda başlayan büyük mitingler devam etmelidir!
Kullanıcı küçük betizi
Parola Vatan
Üye
Üye

İletiler: 157

İletigönderen İlteriş » Çrş Oca 07, 2009 14:49

sadece miting mi? Ben TSK'ya katilmayi dusunuyorum.
"Temel ilke, Türk milletinin haysiyetli ve şerefli bir millet olarak yaşamasıdır. Bu ilke, ancak tam istiklâle sahip olmakla gerçekleştirilebilir"

Mustafa Kemal Ataturk
Kullanıcı küçük betizi
İlteriş
Üye
Üye

İletiler: 1197

İletigönderen Parola Vatan » Çrş Oca 07, 2009 14:52

gokturkmehmet yazdı:sadece miting mi? Ben TSK'ya katilmayi dusunuyorum.

TSK'nın çağırması lazım.Gidip katılamıyorsun.Askerlik de bittikten sonra kışlanın içine bile giremezsin.
Kullanıcı küçük betizi
Parola Vatan
Üye
Üye

İletiler: 157

İletigönderen Türk-Kan » Çrş Oca 07, 2009 14:52

Yahu gokturkmehmet, Genelkurmay bu sabah jet hizi ile gözaltilari onaylamis... :)

Ayrica, gecen seneki, dünyanin gördügü en büyük mitinglerdir Ergenekon tertibinin dügmesine basilma nedeni...
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye

İletiler: 6735

İletigönderen AlpereN » Çrş Oca 07, 2009 15:24

Çok merak ediyorum,bunun sonu nereye kadar gidecek.Ahmet Necdet Sezer'e kadar eğer ki gelirse bu tutuklamalar yıkılsın bu devlet,bu toprağın nice Mustafa Kemalleri var.Ölse bile Türklüğünden vazgeçmeyecek yiğitler var.Bu yiğitler mutlaka birgün Türkiye'de iktidarı Kemalist yoldan alacak...
Kullanıcı küçük betizi
AlpereN
Üye
Üye

İletiler: 628

İletigönderen maydonos » Çrş Oca 07, 2009 15:47

alperen bence hayal kuruyorsun..benim ne milletten nede askeriyeden gokturkmehmet arkadas umudum yok..iran olacagiz-arabistan olacagiz...kadinlarimiz ve cocuklarimiz iki kurusa kole edilecek...yurt disinda yasamayanlar bizim kadinlarimizin ne kadar guzel oldugunu hem kisilik hemde guzellik olarak bilemez...bizim analarimiz zavalli kadinlarimiz...dusunmek bile istemiyorum..bu guruh mahvedecek guzelim turk ulusunu...guclu mevkii sahibi turk erkeklerine bunu yapanlar analarimiza kadinlarimiza cocuklarimiza neler yapar siz dusunun artik..bir video vardi irak sarayinda eglendirilen coniler herkes kadinlara bakmaktan araya kaynayan kucuk erkek ve kiz cocuklarini gormedi mi?gelecegimiz bunlarin kara carsaflari kadar kara hic umudum kalmadi...
Resim

Ne MuTLu TüRkÜm DiYeNe
Kullanıcı küçük betizi
maydonos
Üye
Üye

İletiler: 1651

İletigönderen İlteriş » Çrş Oca 07, 2009 15:52

niye maydonos sen oldun mu ki bunlara izin vereceksin? Biz olmeliyiz once, hepimizi oldurmeliler.
"Temel ilke, Türk milletinin haysiyetli ve şerefli bir millet olarak yaşamasıdır. Bu ilke, ancak tam istiklâle sahip olmakla gerçekleştirilebilir"

Mustafa Kemal Ataturk
Kullanıcı küçük betizi
İlteriş
Üye
Üye

İletiler: 1197

İletigönderen kgursu » Çrş Oca 07, 2009 16:04

bravo göktürkmehmet, gözümden yaş gelecek neredeyse. bu dünyadaki vicdanlı insanlar ölene kadar bu insanlar amaçlarına ulaşamazlar, ulaştırmamalıyız...
Kullanıcı küçük betizi
kgursu
Üye
Üye

İletiler: 495

İletigönderen AlpereN » Çrş Oca 07, 2009 16:04

maydonos yazdı:alperen bence hayal kuruyorsun..benim ne milletten nede askeriyeden gokturkmehmet arkadas umudum yok..iran olacagiz-arabistan olacagiz...kadinlarimiz ve cocuklarimiz iki kurusa kole edilecek...yurt disinda yasamayanlar bizim kadinlarimizin ne kadar guzel oldugunu hem kisilik hemde guzellik olarak bilemez...bizim analarimiz zavalli kadinlarimiz...dusunmek bile istemiyorum..bu guruh mahvedecek guzelim turk ulusunu...guclu mevkii sahibi turk erkeklerine bunu yapanlar analarimiza kadinlarimiza cocuklarimiza neler yapar siz dusunun artik..bir video vardi irak sarayinda eglendirilen coniler herkes kadinlara bakmaktan araya kaynayan kucuk erkek ve kiz cocuklarini gormedi mi?gelecegimiz bunlarin kara carsaflari kadar kara hic umudum kalmadi...

Valla bunu demeyi içime sindiremiyorm. Ama eğer umudum tükenirse Orta Asyaya göçer.Orda Türklük için mücadele ederim.Benim ilkelerime en uygun ülkede Türkmenistan, eğer Türkiyedeki kalemiz düşerse hiç olmazsa diğer Türk vatanlarındaki kaleler düşmesin....
Kullanıcı küçük betizi
AlpereN
Üye
Üye

İletigönderen Türk-Kan » Çrş Oca 07, 2009 16:11

gokturkmehmet yazdı:Biz olmeliyiz once, hepimizi oldurmeliler.

Evet Göktürk Mehmet, haklisin, biz göremeyiz o günleri. Sen, ben, biz ölmeden olmaz!

Adivarin'in imzamda da dedigi gibi: Toprağımızın üzerinde şerefsiz yaşamaktansa, toprağın altında yatmayı şeref sayarız!
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye

İletiler: 6735

İletigönderen maydonos » Çrş Oca 07, 2009 16:35

aslinda cok uzgun olmamdan kaynaklanan karamsarlik ve daha once yasarsan ve tekrarlaninca yasamin karanlik bolumleri duygu olarak bunlari hissedebilirsin bu benim kisisel durumum....herkese kolay gelsin..
Resim

Ne MuTLu TüRkÜm DiYeNe
Kullanıcı küçük betizi
maydonos
Üye
Üye

İletiler: 1651

İletigönderen AlpereN » Çrş Oca 07, 2009 16:46

maydonos yazdı:aslinda cok uzgun olmamdan kaynaklanan karamsarlik ve daha once yasarsan ve tekrarlaninca yasamin karanlik bolumleri duygu olarak bunlari hissedebilirsin bu benim kisisel durumum....herkese kolay gelsin..

"Demokratik devlet, işçinin, köylünün, dar gelirlinin, subayın, bütün ezilen sınıf ve tabakaların devletidir. Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nın öngördüğü demokratik devleti oluşturmanın çaresi, sandıksal yoldan bulunamamıştır. Anayasa'nın demokratik devleti, öyle görünüyor ki, Kemalist yoldan kurulacaktır."

Uğur MUMCU - Devrim, 9 Haziran 1970

Bu Kürt-İslam Faşist Diktatörlüğü elbet birgün son bulacaktır.Ve her geçen gün yoksullaşan halk mutlaka isyan edecek ve gerçek Aydınların öncülüğünde iktidarı ele alacaktır..
Kullanıcı küçük betizi
AlpereN
Üye
Üye

İletigönderen MansurSah » Çrş Oca 07, 2009 16:52

Evet mutlaka, ilk olarak miting düzenlenmeli. Lakin bunu, ADDnin yada ÇYDDnin yapacağını sanmıyorum. Kim düzenler diye baktığımda, İşçi Partisi öne çıkıyor. Sıcağı sıcağına, hemen bu pazar günü ilk miting düzenlenmelidir. CHP ve MHPnin de katılması lazım. TKP gibi, Ergenekon Tertibine karşı milli duruş sergileyen sol-sosyalist gruplar da; TürkSolu ekibi zaten katılır. Tertibe karşı, Saadet Partisinin tavrından haberim yok, ama AKPye karşı olduklarından, onlar da destek verse keşke. Fethullahçılar buna, gene "Kızıl Elma" adını takacak ya, varsın öyle olsun.

Hazır seçimler de geliyor. AKP dışındaki tüm parti-örgütler, tertibe ve AKPye karşı ortak tavır alsa, bunun bir manası olur. Bu yalnızca vatan millet savunması değil, bence seçim öncesi stratejik bir manevradır da; en azından bu açıdan baksınlar.

Mesela Osman Pamukoğlu Paşayla Prof. Yaşar Nuri Öztürk de elele çıksın miting kürsüsüne. Halkın gözünü açmak ve birşeyler yapabileceğini, bu hayasızca akına dur diyebileceğini göstermek, şarttır.

İstek Vakfına bağlı okullarda okuyan tüm talebeler ile Yeditepe Üniversitesi öğrenci ve öğretim üyelerine ise, özel bir sorumluluk düşmektedir. Dalan, bir yerde onların babasıdır.

Buradan İşçi Partisine sesleniyorum, bu pazar günü bir miting düzenleyin ve yurtsever, cumhuriyetçi herkesi davet edin.

Hele bir de Harp Akademileri öğrencileri, üniformalarıyla katılsın, o zaman herkes görür dünya kaç bucakmış!
Fatih "Mansur Şah" Özaydın

Hem Cemaat hem Cumhuriyet olunmaz,
Ters mıknatıslanma yapar!!!
Kullanıcı küçük betizi
MansurSah
Bilim Adamı
Bilim Adamı

İletiler: 611

İletigönderen luzismud » Çrş Oca 07, 2009 21:18

Evet dostlar ....

Anlasildi ki birileri otrudugu yerden kalkip ne oluyor yahu diyene kadar bu baski sürecek. Bu ayaga kalkis cok önemli... Zira Iktidar bu iste öncülük yapabileceklerini düsündüklerini temizledigini saniyor. Eger buna ragmen binler, onbinler meydanlara inebilirse bu isin bitmedigini, bu kadar kolay bitmeyecegini gösterirler...

Milletimiz sadece önüne düsmüs bir kocu takip eden koyun sürüsü degildir. Öyle bir beklenti, Öyle bir egilim elbette var ama is basa düstügünde hepimiz birer Mustafa Kemal olmaya adayiz...

Haydi....Bu isi de diger derdest edilenler gibi kapattirmayalim... TEPKI...TEPKI...TEPKI....
Kullanıcı küçük betizi
luzismud
Çeviri Takımı
Çeviri Takımı

İletiler: 170

İletigönderen antalyalim » Prş Oca 08, 2009 0:08

Sevgili kardeslerim,
Hepiniz öyle degerli insanlarsiniz ki. Herzaman düsünmüsümdür ; acaba benim gibi düsünen , memleketimde olan sacmaliklara benim gibi tepki veren insanlar varmidir diye.Sizleri bu Forumda buldugum icin cok mutluyum.Artik bu kendini bilmezlere tek bir yumruk oldugumuzu göstermenin zamani geldi ve geciyor bile. Ve onlara diyecegiz ki " Egemenlik kayitsiz sartsiz milletindir". Bu Vatan nice" Kubilay'lar" , nice" Sütcü Imam' lar " ve hatta " Mustafa Kemal'ler" görecek. Unutmayalim ki bu Vatan'in evlatlari bu sekildeki kriz ortamlarini 19 Mayis 1919 da Samsuna cikarak, 2 Temmuz 1993 de Sivas ellerinde sessizligini koruyarak, bozdu. Ve yine unutmayalim ki bu kriz ortami da bizlere yeni "Vatansever'ler" bagislayacaktir.
Bazi arkadaslarimin da yaptiklari gibi; buradan tüm sivil toplum örgütlerine seslenelim: Artik birakin kavga etmeyi vatan elden gidiyor.

Saygilarimla,
"Mustafa Kemal'in Askerleriyiz" :turkiye:
Kullanıcı küçük betizi
antalyalim
Çeviri Takımı
Çeviri Takımı

İletiler: 522

Sonraki

Şu dizine dön: Tartışma ve Fikir Meydanı

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x