“Evet” çabalarının sırları!.. / Behiç KILIÇ

“Evet” çabalarının sırları!.. / Behiç KILIÇ

İletigönderen Oğuz Kağan » Cmt Eyl 11, 2010 11:57

“Evet” çabalarının sırları!..

Tayyip, “Evet” çabalarının bunca yoğun olmasını açıkladı! “Evet” için bunca telaşın sebebini hem Tayyip’in hem de Avrupa Parlamentosu Raportörü’nün ağzından öğrendik aslında!..

Raportörün, “Anayasa değişikliği Türkiye’nin ve halkının refah seviyesinin artmasına yardımcı olacaktır” sözlerinin üzerine Tayyip’in şu sözlerini de oturtuverin...

“Allah’ın izniyle evet çıkacak. Sınıf atlayacağız. İleri demokrasiler arasına gireceğiz. Ekonomik alanda da sıçrama yapacağız. Kimsenin endişesi olmasın. Küresel sermaye daha çok akacak...”

Neymiş, anladınız mı?!.
“Küresel sermaye daha çok akacak!..”

Tayyip’in söylediği, öncülük ettiği bu...
“Küresel sermaye..!”

Diyor ki; “Allah göstermesin, bunu düşünmek bile istemiyorum ama, hayır çıkarsa demokrasimizde travma, ekonomimizde daralma meydana getirir...”
Yani, “Yüce Divan korkusuymuş, kendine göre hakimlermiş” bunlar palavra...
Sebep “Küresel sermayenin önünü açmak!..” Tayyip’in itirafı bu.. AB’cinin de söylediği “beklenti” bu..

Ve “Küresel sermayenin” yani Türkiye’ye çöreklenecek olan Haçlı yamyamların en büyük güvenceleri de, kendilerini Müslüman sayan ve de 12 Eylül’de zulüm görmüş ve şimdi hidayete ermiş milliyetçiler!. Yani “Evet”çiler..!

Evet çıkınca ne olacak?.. Mayınlı arazilerin satışı sorun olmayacak, yarım kalmış petrol yasası çıkacak, üzerine yarım yamalak kapaklanılmış durumdaki maden yatakları daha kolay derdest edilecek, yapılacak iş çoook!..

Hele bir evet çıksın, görülecektir Türkiye Cumhuriyeti’nin defterinin nasıl dürüleceği!..

Tayyip ve Tayyipgiller Müslümanlığı kimseye bırakmıyorlar ama, başı secdeye gelenlerden oluşan bir başka parti var, Bağımsız Türkiye Partisi.. Bu Parti’nin Genel Başkan Yardımcısı Selim Kotil “...bu anayasa değişiklik paketinin çıkış noktası da okyanus ötesidir” diyor.. Söyledikleri çok ilginç..

“Bugün Amerikan FED’inin sahibi olan, HSBC, GP Morgan, Mobil, Rio Tinto, Citibank’ın sahibi olan, bugün halen dünyayı yöneten ve İsrail’i ayakta tutan bir aile var, Rothschild Ailesi... Bu aile Türkiye’de 4,5 milyon dönüm maden arazisi kapattı. Firma ismi Anatolia Minerals... Bu şirkette İsrail devletini kuran Rothschild ile Sayın Başbakan’ın damadının genel müdür olduğu Çalık, yüzde 50 ortaklar. Yine aynı Başbakan, İsrail devletinin silahlarını sağlayan, elektriğini veren Ofer ailesine ihale yapmadan Karaköy’ü 2040 yılına kadar ödemek üzere veriyor, Tüpraş’ın yüzde 17’sini ihalesiz veriyor, Kuşadası Limanını veriyor. Kim veriyor? Ekranlarda ’one minute’ diyen Başbakanımız veriyor. Kime veriyor? Bütün dünyayı yöneten İsrail’i ayakta tutan ailelere veriyor.”

Bizim değerli para babalarının tutumları da bu “Evet” telaşının kaynağını açık seçik işaret etmiyor mu?!. TÜSİAD’ın ne tür bir manevra ile, Tayyip’le kapıştığı malum.. Ama üyelerinin “Evet” gayreti de ortada.. Öyle olmak zorundalar.. Hortumları ABD’ye bağlı, Amerikanlaşmış sermaye ağaları ne diyebilir ki!!?

Önemli siyasetçi Rıfat Serdaroğlu, şu sıralar çok dikkat çekici yazılar yazıyor.. Bir tanımı var, “Başbakan’ın emri ile; AKP iktidarına boğazından bağlı işadamlarının, yağcılık ve dalkavukluk rekoru kırarak, komik duruma düşmelerine rağmen, ’evet’kampanyasına katıldıklarını gördük.”

Tayyip ne diyor, “Ekonomik alanda da sıçrama yapacağız. Kimsenin endişesi olmasın. Küresel sermaye daha çok akacak...”

Mesele budur, “Evet” gayreti bundandır.. Hadi çakma Müslümanlar, milliyetçiler, açın memleketi küresel sermayeye, bitirin Türkiye’yi!..

Bayram hürmetine!..


Behiç KILIÇ, 11 Eylül 2010
Namık KEMAL:
"Vatanın bağrına düşman dayamış hançerini,
Yok mudur kurtaracak bahtı kara maderini?"


Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK:
"Vatanın bağrına düşman dayasın hançerini,
Bulunur kurtaracak bahtı kara maderini."http://www.guncelmeydan.com/pano/tayyip-erdogan-a-gonderilen-cfr-muhtirasi-kuresel-ihale-t18169.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/abd-disisleri-abdullah-gul-u-biz-yetistirdik-t23656.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/dun-malta-surgunleri-vahdettin-bugun-ergenekon-tayyip-t18151.html

KAÇAMAYACAKSINIZ!
Kullanıcı küçük betizi
Oğuz Kağan
Genel Yetkili
Genel Yetkili
 
İletiler: 12317
Kayıt: Sal Oca 27, 2009 23:04
Konum: Ya İstiklâl, Ya Ölüm!

Şu dizine dön: Halk Oylaması Yazıları

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x