Evet'ler bu projeye hizmet olacak! / Arslan BULUT

Evet'ler bu projeye hizmet olacak! / Arslan BULUT

İletigönderen Oğuz Kağan » Pzt Nis 10, 2017 16:27

Evet'ler bu projeye hizmet olacak!

Türkiye'nin, parlamenter demokrasi yerine, başkanlık sistemi ile yönetilmesi tartışılabilirdi! 16 Nisan'da "evet" veya "hayır" diyeceğimiz Anayasa değişikliği ise başkanlık değil, diktatörlük sistemidir. Maddeler tek tek incelenirse aklı olan herkes bu gerçeği görür!

O halde Türk Milleti'nin istikbalini, "Türk demiyorum, tek millet diyorum" diyebilen bir kişinin ellerine bırakacak bir proje neden hazırlandı?

* * *

Sebepler sadece bir tane değil. Fakat en önemlisini paylaşmak istiyorum.

Biliyorsunuz, AKP iktidarı, Türkiye-Suriye sınır boyunca uzanan mayınlı araziyi yasayla bir İsrail şirketine 49 yıllığına terk etmeye karar vermişti. CHP'nin başvurusu sonunda, Anayasa Mahkemesi, yasayı iptal etti. Sonradan AKP iktidarı, ABD, Suudi Arabistan, Katar ve arka planda İsrail ile birlikte Suriye'de iç savaş çıkardı. Türkiye alenen çeşitli terör gruplarının geçişine hatta eğitimine, silâhlandırılmasına destek verdi. IŞİD militanları bile Türkiye, Ürdün ve Irak üzerinden Suriye'ye girdi.

Sonuçta Suriye de tıpkı Irak ve Libya gibi paramparça edildi. Bütün bunlar, "Şam'daki Emevi Camisi'nde namaz kılacağız" denilmek suretiyle Türk halkının desteği sağlanarak yapıldı. Halk, Suriye politikasının yanlışlığını gördü ama artık çok geç kalınmıştı.. Şimdi Suriye'nin kimyasal silah kullandığını ispatlayıp müdahale gerekçesi oluşturmak için bir istihbarat operasyonu yaptılar!

Türkiye'yi yöneten siyasi kadro MHP yönetimi ile birlikte ABD, Suudi Arabistan, Katar ve İsrail'in yanında yer aldı!

Resim

* * *

Suriye'nin parçalanması 1982'de hazırlanan Oded Yinon Planı'nda öngörülmüştür.

Oded Yinon tarafından Şubat 1982'de Dünya Siyonist Teşkilatı yayın organı Kıvunım'da yayınlanan "Bin Dokuz yüz Seksenlerde İsrail Stratejisi" başlıklı makalede etnik, dini ve mezhep ayrışmalarıyla irili ufaklı parçalara ayrılmış yeni bir Orta Doğu'nun, İsrail'in varlığı için gerekli olduğu vurgusu yapılıyordu.

1996'da Neoconlar, Benjamin Netanyahu'ya sundukları Oded Yinon Planı paralelindeki "A Clean Break" adlı raporda, İsrail'in stratejik hedeflerine ulaşmasının ancak Türkiye ve Ürdün'ün yardımlarıyla gerçekleşebileceği belirtilmişti. Toplantıda planın kusursuz bir şekilde işleyebilmesi için Türkiye'de Necmettin Erbakan'ın başbakanlığındaki Refahyol Hükümeti'nin bir an önce görevden uzaklaştırılması gereği üzerinde uzlaşma sağlanmıştı.

Nitekim 28 Şubat sürecinin düğmesine basıldı ve AKP iktidarı, bu sayede doğdu!

Paul Wolfowitz, 2003'te yaptığı bir açıklamada, Suriye'de de Irak'ta olduğu gibi değişiklik olacağının sinyallerini vermişti.

* * *

Arap Baharı ve Suriye krizi, AKP iktidarı tarafından Türkiye'den başlatıldı.

Yinon Planı'nın iki temel ilkesi vardı:

1- Hayatta kalmak için İsrail, bölgeye hâkim olmalı ve bir dünya gücü haline gelmelidir;

2- Başarılı olmak Arap devletlerini, küçük devletlere ayırmaya bağlıdır.


Planda Lübnan ve Irak'ın nasıl bölüneceği anlatıldıktan sonra "Suriye'de kıyıda Şii-Alevi bir eyalet, Halep bölgesinde Sünni bir eyalet, Şam'da Kuzey komşusuna düşman olan bir diğer Sünni eyalet olacak" deniliyordu!

* * *

İşte AKP iktidarının Suriye ile ilgili bütün icraatları, başından beri Yinon Planı çerçevesinde yürümektedir. Ve asıl hedef İsrail'i Yinon Planı'ndaki gibi büyütmektir!

Ne Türkler umurunda onların ne Kürtler!

"Evet" dediğiniz zaman, haritası da çizilen bu plana hizmet etmiş olacaksınız!

Arslan BULUT, 10 Nisan 2017
arslanbulut@yenicaggazetesi.com.tr
Namık KEMAL:
"Vatanın bağrına düşman dayamış hançerini,
Yok mudur kurtaracak bahtı kara maderini?"


Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK:
"Vatanın bağrına düşman dayasın hançerini,
Bulunur kurtaracak bahtı kara maderini."http://www.guncelmeydan.com/pano/tayyip-erdogan-a-gonderilen-cfr-muhtirasi-kuresel-ihale-t18169.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/abd-disisleri-abdullah-gul-u-biz-yetistirdik-t23656.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/dun-malta-surgunleri-vahdettin-bugun-ergenekon-tayyip-t18151.html

KAÇAMAYACAKSINIZ!
Kullanıcı küçük betizi
Oğuz Kağan
Genel Yetkili
Genel Yetkili
 
İletiler: 12048
Kayıt: Sal Oca 27, 2009 23:04
Konum: Ya İstiklâl, Ya Ölüm!

Şu dizine dön: Arslan BULUT

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 7 konuk

x