Faili Meçhul Cinayetleri İfşa Ediyorum

Emekli Jandarma Albay - Yazar

Faili Meçhul Cinayetleri İfşa Ediyorum

İletigönderen Erdal Sarızeybek » Cum Ağu 15, 2008 9:21

FAİLİ MEÇHUL CİNAYETLERİ İFŞA EDİYORUM

Buyrun size hainlerin gerçek yüzünü görmek için bir fırsat daha.

Türkiye’de çok faili meçhul cinayet işlendi kimini bilirsiniz kimini bilmez. Bildikleriniz dile getirildi, kitaplar yazıldı ama yazılmayanlar var, söylenmeyenler var.
İşte ben açıklıyorum şimdi, sizler de tanığımsınız, ne olacak görelim bakalım.
Bugün Türkiye’de yiğitliği öne çıkmış iki isim var; biri Başbakan, İkincisi Savcı Zekeriya Öz. Her ikisi de vatan uğruna her türlü tehdide göğüs gerip can pahasına görev yapıyor, Allah razı olsun.
Şimdi bu iki yiğide faili meçhul cinayetleri açıklıyorum, unutmayın tanığımsınız, görelim bakalım ne olacak…
Terörün zirveye çıktığı yıllar 92 ve sonrasıdır. O dönemde çok insan öldürüldü ve biz çok şehit verdik. Faili meçhul cinayetlerin bir çoğu çözüldü, kalanları da gün gelecek çözülecektir.

Ama hakkında dosya açılmamış, delil toplanmamış hatta bu cinayetlerin faili olup da yakalanan ama delil yokluğundan serbest bırakılanlar dahi var.

Bugüne kadar kimse bu konuya el atmadı, kimse bu cinayetlerin üstüne gitmedi. Şimdi sizlerin tanıklığıyla yazalım bakalım, yiğitlik yürekte mi yoksa koltukta mı, birlikte görelim.

1992 yılında Güneydoğuda 496, 93 yılında 538, 1994 yılında ise tam 867 faili meçhul cinayet işlendi. Bunlarda sadece 74’ü Şemdinli’de.

Faili meçhul ne demek; suçu işleyenin kim olduğunun bilinmemesi demektir. Ama suçu işleyeni biliyoruz, diyorlar ki delil yok. Delillerin de yerini biliyoruz gidip alan yok, neden?

Bu faili meçhul cinayetleri işleyen bir örgüt; başı var, kolları var, para kaynakları var, mafya bağlantısı var, arşivi var, silah ve cephanesi var, sayısız cinayetleri var, tam bir örgüt, savcı Zekeriya Öz’ün arayıp da bulamadığı bir örgüt, Başbakan Tayyip’in korkmadan üzerine gidebileceği bir örgüt.

92-93 ve 94 teki faili meçhul cinayetleri işleyen Osman Öcalan. O tarihlerde Şemdinli güneyindeki Hakurk alan sorumlusuydu. Örneğin; Derecik’te öldürülen faili meçhul 33 cinayetin ölüm emrini vermiş üstelik Samanlı karşısındaki Nahal Tepeye gelip bir de cinayetleri izlemişti.

Bu katil şimdi nerde? Süleymaniye’de Barzani kontrolünde balayı yapıyor 18 yaşındaki bir kızla. Şimdiki gizli mesleği fırıncı, ekmek pişiyor, kılık değiştirmiş.

Hadi yiğitler gidin yakalayın.

Delil mi yok? Var, yerini söyleyeyim; Öcalan’ın Suriye’de kaldığı yirmi yıl boyunca yanında sağ kolu olarak görev yapan DELİL kod isminde bir terörist var. Karısının adı da kod MEZGİT, Tuncelili. Öclan Suriye’den ayrılırken hem örgütün arşivlerini hem de iki milyon dolar parayı bu sağ kolu DELİL’e verdi. İspat mı lazım? Ankara DGM’de Öcalan’ın yazılı itirafı var, açın bakın.

Şimdi siz gidip Delil’i yakalayın, hem arşivleri bulun hem de parayı. O arşivde de faili meçhul cinayetleri işleyenlerin kimlikleri var, yer zaman ve eylem krokisi olarak. İşte size delil.

Daha bitmedi? Bir örgüt kasası bulundu, adamcağız cezaevinde öldü, üstelik beş parası da yokmuş, belediye kaldırdı cenazesini. Ben size esas kasayı söyleyeyim. Bu faili meçhul cinayetleri işleyenlerin kasası İsviçre’de Kürt Vakfı ve Dayanışma vakıflarının hesaplarında. Alın o kasayı, kimin kime para verdiğini orada bulursunuz.

Şimdi örgüt başının yerini söyledim. Örgütün arşivlerini söyledim. Yerini ve nasıl bulunacağını söyledim. Gelelim şimdi tanıklara, gizlisi mizlisi yok, tanık benim; Osman Öcalan Hakurk’tayken ben de Şemdinli’deydim. Birçok örgüt mensubu bana bu faili meçhul cinayetleri Osman Öcalan’ın organize ettiğini ve ölüm emrini verdiğini bana söyledi. Ayrıca o dönemin soruşturma dosyalarına bakın, Hakurk’da bu faaliyetleri Osman Öcalan’ın yürüttüğünü göreceksiniz.

Evet, Güneydoğu’da işlenmiş 92-94 arası işlenmiş 1901 faili meçhul cinayeti çözebilirsiniz ve Türk milletinin kalbinde taht kurarsınız.

Dahası var; 116 katil Avrupa’da 164 katil Irak’tadır. Ne mi yapıyorlar? Cirit atıyorlar cirit, inanmıyorsanız devlet bakanı Cemil Çiçek’e sorun, o yerlerini de biliyor çünkü cirit attıklarını bilen de o.

Dahası var; örgütün siyasi kanadı DTP, siyasi kolları Doğuda belediye başkanlığı yapıyor. Üç ay teknik takip yapın, hepsinin örgüt bağını ortaya çıkarabilirsiniz. Evraklarına el koyun, para trafiğini çözün, işte tam size göre bir iş, örgüt dayanamaz çöker.

Üstelik bu örgütün yurt dışında sabit eğitim kampları da var. Yerini de söyleyeyim. Şemdinli’ye gidin. Oradan Derecik’e geçin. Horyürek üzerinden Hacıbey’i atlayıp Ari gediğine çıkın, tam karşınızdaki alan Hakurk’tur, ana üsleridir burası.

Sonra Aktütün’e gidin, Bayrak tepeyi aşın, Meşelik’i geçin, karşınızdaki yeşillik alan Basyan Kampıdır. Bu kampın batıya doğru vadi tabanından giden uzantıları sırasıyla Avaşin ve Zap’tır. Biliyorsunuz bu katiller bu derin devlet Zap’tan gelip Avaşin’den gelip Basyan’dan gelip Dağlıca ve Aktütün’de cinayet işlemişlerdi hem de faili meçhul.

Evet yiğitler, daha ne istiyorsunuz, tam 1901 faili meçhul cinayeti çözmek şansınız var, yetkiniz var cesaretiniz var, çözün.

Katiller belli, yeri belli, para kasası belli, deliller belli, kampları belli, siyasi kol kanatları belli gidin çözün ve Türk milletinin kalbinde taht kurun.

Yazdıklarım ciddidir, her daim yazılı ifade verebilirim, gizli mizli değil açık tanığım ben, hadi görelim yiğitliğinizi, gidin şu faili meçhul cinayetleri çözün.

Bu cinayetler çözülmeden devlet görevinde olup da harekete geçmeyen ben yiğidim deyip sakın ola ortaya çıkmasın, yetkisi olduğu halde kullanmayan ve bu cinayetlere göz yuman haindir hain!

Bu faili meçhul cinayetler çözülmeden, devlet görevinde olup da terörle mücadele ediyorum diyerek ortaya çıkanlar sakın ola bir daha mücadelemiz sürecek demesin, bu faili meçhulleri çözmeyen, adaleti tecelli ettirmeyen haindir hain!

Sizler tanığımsınız, ben söyleyeceklerimi söyledim, görelim bakalım yiğitlik nasıl oluyormuş!

Sevgili vatan evlatları,
bu faili meçhul cinayetlere kurban gidenler bizim şehitlerimizdir ve hepsi faili meçhule gitmiştir.
Aslında katilleri bellidir ama yakalayan yok, araştıran yok, hesap soran yok. Şimdi de ortaya çıkıp, biz terörle mücadele ediyoruz deyip bizi aldatıyorlar.

Türk milleti şehitlerinin hesabını soramazsa eğer yok olup gider, yaşatmazlar bizi bu kutsal topraklarımızda, bunu unutmayın hiç!
Kullanıcı küçük betizi
Erdal Sarızeybek
Onursal Üye
Onursal Üye
 
İletiler: 12
Kayıt: Prş Haz 19, 2008 12:49

İletigönderen Çetin Taş » Cum Ağu 15, 2008 10:56

Komutanım yazdıklarınız da sonuna kadar size katılıyorum.Burada sizinle tartışmaya açabileceğimiz konu o adamları tutup Türkiye'ye getirip yargılayacak iradeyi kimden beklediğimiz konusu olabilir.Sizinle yapılan rçportajda size bazı sorular yönelttim.Eğer bu sorulara cevap verirseniz belki bu cevaplarınıza göre bu tartışmamız ilerleyebilir.Sevgiler.
Kemalistim.Vatanımı her şeyden çok seviyorum.
Kullanıcı küçük betizi
Çetin Taş
Üye
Üye
 
İletiler: 2354
Kayıt: Pzt Şub 19, 2007 22:02

İletigönderen baragakal » Cum Ağu 15, 2008 18:59

Erdal Sarizeybek, -siz faili meçullerden degil faili açiklardan- bahsetmissiniz-,
bunlarin ustune yurumeyi -Turkiye Cumhuriyeti Devletinin- kaç sene once
biraktigini benden iyi bilirsiniz.

Boluculuk karsisinda kurumlarin topyekun birlik oldugu bi donem yasandi mi?
Son 10 yilda Silahli Kuvvetlerin de boluculuge karsi tutumu akli basinda
insanlari tatmin etmiyo. Ozde mi Sozde mi diye sorasim geliyo mesela!
Geçmiste agzindan federasyon kaçiran emekli pasalardan buralara geldik,
tariflere sigmaz sinirotesi harekat yapip tarihe geçtik.

Sizin -sahte delikanlilarin- sahin kesildikleri malum pasa,
-ortulu askeri teskilatin- temsilcisi, sembol ismi degil miydi?
Basarisi basarisizligi, dogrusu yanlisi ayri konu,
devlette-askerde teskilatlar bole mi tasfiye edilir?
Bagirsaklar ortaya mi saçilir...

Yasadisiligi savundugum anlasilmasin, Turkiye'nin bole hakli bi mevzuda bile
kanunsuz islere, gizli kapakli olusumlarla gitmesi ayri bi zayiflik gostergesi iken
simdi gelinen nokta, bence de Turkiye'nin sehitleriyle yuzlesme zamaninin
yaklastigini gosteriyo.


_
Kullanıcı küçük betizi
baragakal
Salık Takımı
Salık Takımı
 
İletiler: 377
Kayıt: Prş Şub 21, 2008 11:51

İletigönderen maydonos » Cum Ağu 15, 2008 19:11

once hukumetin canagini kirmak gerekmiyor mu?asil bolucu su an devletin ve hukumetin basindakiler digerleri su anda kuyruk olarak gorev yapmaktalar.yilanin basini ezmek gerekmezmi. halen kuyruk kesip duruyorlar. onlarda kuyruklarini yeniliyorlar.
Resim


Ne MuTLu TüRkÜm DiYeNe
Kullanıcı küçük betizi
maydonos
Üye
Üye
 
İletiler: 1651
Kayıt: Çrş Haz 04, 2008 1:53

Re: Faili Meçhul Cinayetleri İfşa Ediyorum

İletigönderen Türk-Kan » Prş Eyl 18, 2008 16:12

Erdal Sarızeybek yazdı:Türk milleti şehitlerinin hesabını soramazsa eğer yok olup gider, yaşatmazlar bizi bu kutsal topraklarımızda, bunu unutmayın hiç!

Sayin Sarizeybek, son 1,5 ay icinde 60'a yakin sehit verdik. Kimsenin hesap filan sordugu yok. AKP'nin cumhurbaskani Ermenistan'i ziyaret ediyor, AKP'nin kalpanzanlikla suclanan, yolsuzluklar batakliginda bogulan basbakani medya patronu ile kavga ediyor, Yasar Pasa'miz ise valizlerini coktan toplamisti...
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye
 
İletiler: 6735
Kayıt: Pzt Şub 19, 2007 20:56


Şu dizine dön: Erdal SARIZEYBEK

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x