Faisal Finans / Uğur MUMCU

Gazeteci-Yazar / Devrim Şehidi

Faisal Finans / Uğur MUMCU

İletigönderen Oğuz Kağan » Sal Kas 27, 2012 21:29

Faisal Finans

Önceki akşam Faisal Finans Kurumu'nun TRT'de Çanakkale Savaşı ile ilgili reklâm filmi, haklı tepkilere yol açtı. Gazetemizi arayan okuyucularımız sordular:
— Atatürk'ten niçin söz etmiyorlar?

Etmezler...

Peki, niçin etmezler?

Niçin etmediklerini anlatalım:
Faisal Finans Kurumu, Türkiye'de Suudi Krallığı'no bağlı dört finans kurumunun ortaklığı ile kurulmuştur...

Bu İslâmcı-Suudi ortakları sayalım:
Bir Dar-ül Maal İslami Trust.
İki Mısır'daki Faisal İslamic Bank.
Üç Sudan'daki Faisal İslamic Bank.
Dört Maasaraf Faisal Al İslami.

Suudi kökenli sermaye grupları Cenevre'de Dar Al-Maal Al İslami adlı bir büyük finans kurumuna bağlılar. Yurtdışındaki İslami Tekafül Kurumu da Cenevre merkezli bu şirketin kurduğu bir başka faizsiz kredi kurumudur.

Faisal Finans Kurumu'nun Türkiye'deki öncüleri, Salih Özcan ve Ahmet Tevfik Paksu'dur.

Kimdir Salih Özcan?

Salih Özcan, eski MSP Şanlıurfa milletvekilidir. Paksu, MSP milletvekilidir.

Paksü, Demirel hükümetinde bir ara Çalışma Bakanlığı da yapmıştır.

Suudi Prensi Faisal tarafından Özcan ve Paksu'ya verilen pay senetleri, bu iki İslâmcı-işadamınca 93 ortağa devredilmiştir.

Salih Özcan, Rabıtat-AI-Alam İslami adlı şeriat örgütünün 41 kişilik kurucu meclis üyesidir.

Birçok şirket ve işadamı yanında ANAP milletvekili Halil Şıvgın, MHP'li bakan Cengiz Gökçek, AP'li eski bakan Cemal Külâhlı da Faisal Finans Kurumu'nun kurucu ortakları arasında yer almışlardır.

3-14 Mart 1976 tarihleri arasında Pakistan'da Rabıta Örgütünün öncülüğü ile toplanan Uluslararası Şeriat Kongresinde alınan kararlara göre bu kuruluş, örgüt ve çevrelerin bir tek amaçları var:

Şeriata dayalı İslâm devleti kurmak.

Bu İslamcı çevrelerin Türkiye'de örgütlenmeleri herhalde rastlantı değil. Bu örgütlenmenin tarihi ise hiç rastlantı değil.

ANAP. hükümeti, 14 Aralık 1983 günü göreve başlamış; 16 Aralık 1983 günü Suudi kökenli Finans kurumları ile ilgili kararname Resmî Gazete'de yayımlanmış.

Böylece bir yanda Salih Özcan'ın Faisal Finans Kurumu, öte yanda Korkut Özal ve ANAP İstanbul İl Başkanı Eymen Topbaş'ın Al Barakaları kurulmuş.

Faisal Finans ve Al Baraka, yalnızca para kazanmakla kalmıyorlar; SEKA'dan tonlarca kâğıt alıp, bu kâğıtları İslamcı yayınlar yapan gazetelere, yayınevlerine vererek, bu çevrelere malî katkılar da sağlıyorlar.

Para kaynağı İslâmcı-Suudi Krallığı olan bir finans kuruluşu özel tanıtıcı reklâm adı altında Çanakkale savaşlarından Atatürk'ün adını silme cesaretini nereden ve nasıl buluyor?

Para kaynağı bellidir. Ama bu cesaretin kaynağı neresidir? Kimdir? Kimlerdir bu İslamcı kuruluşa Atatürk'ü yok sayma cesaretini verenler?

Atatürk İlke ve İnkılâplarına bağlı olduklarını söyleyenlerden mi cesaret alıyor bu İslamcı çevreler? Yoksa eski solcu TRT genel müdüründen mi? Evet kimden?

Çanakkale, Türk tarihinin en görkemli sayfalarından biridir. Mustafa Kemal'in emperyalist ordularına karşı Mehmetçik ile verdiği bu şanlı direniş savaşı ve bu savaşın destansı öyküsü, TRT ekranlarına, para kaynağı Suudi sermayesi olan bir İslamcı kuruluşun tanıtıcı özel reklâmı ile sunuluyor ve Atatürk adı Suudi sermayesince, savaş tarihlerinden çıkarılıp atılıyor!

Çanakkale Savaşı ile aynı tarihlerde Türk askerlerine Medine'de kurşun sıkanların paraları ile kurulan bu hilafetçi, şeriatçı, İslamcı şirket, önceki gün TRT ekranlarında Atatürk'ü sansür edecek cesareti kendine buluyor. Çanakkale'ye yıllar sonra bir başka saldırıdır bu.

Son bağımsız Müslüman Türk devletinde Atatürk'e saygısızlık, İslamcı finans çevreleri için bir yeni kazanç kapısıdır herhalde. TRT için de 2 milyon 225 bin TL'lik bir gelir kaynağı.

Cumhuriyet Bayramı'nın kutlama törenlerini bundan sonra kapalı zarf usulü ile hangisine ihale edecekler acaba! Al Baraka'ya mı, yoksa Faisala mı?

Uğur MUMCU - Cumhuriyet, 20 Mart 1988
Namık KEMAL:
"Vatanın bağrına düşman dayamış hançerini,
Yok mudur kurtaracak bahtı kara maderini?"


Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK:
"Vatanın bağrına düşman dayasın hançerini,
Bulunur kurtaracak bahtı kara maderini."http://www.guncelmeydan.com/pano/tayyip-erdogan-a-gonderilen-cfr-muhtirasi-kuresel-ihale-t18169.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/abd-disisleri-abdullah-gul-u-biz-yetistirdik-t23656.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/dun-malta-surgunleri-vahdettin-bugun-ergenekon-tayyip-t18151.html

KAÇAMAYACAKSINIZ!
Kullanıcı küçük betizi
Oğuz Kağan
Genel Yetkili
Genel Yetkili
 
İletiler: 12098
Kayıt: Sal Oca 27, 2009 23:04
Konum: Ya İstiklâl, Ya Ölüm!

Şu dizine dön: Uğur MUMCU

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x