FETÖ tamam diyelim; Soros çetesi ne olacak? / Arslan BULUT

FETÖ tamam diyelim; Soros çetesi ne olacak? / Arslan BULUT

İletigönderen Oğuz Kağan » Cmt May 06, 2017 15:01

FETÖ tamam diyelim; Soros çetesi ne olacak?

17-25 Aralık yolsuzluk operasyonları, darbe girişimi olarak nitelendirilince buna karşı FETÖ operasyonları başlatıldı. FETÖ, ordudan da tasfiye edileceğini anlayınca gerçek bir darbe hazırlığına girişti.

Yaptıkları hazırlıkların, güvenlik kuvvetleri tarafından takip edildiği, kendilerini darbe yapmaya teşvik edenlere kanmamaları, aksi halde suçüstü yakalanacakları, gazeteci Fuat Uğur tarafından 15 Temmuz'dan üç ay önce açıkça yazılmıştı.

15 Temmuz 2016 günü saat 11.40'ta, yani darbe başlamadan birkaç saat önce, Anadolu Ajansı bir haber geçti ve Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın açtığı FETÖ davasının iddianamesini özetle yayınladı.

İddianamede, FETÖ soruşturmasının, örgütün devleti ele geçirmek üzere olduğu, anayasal düzeni silah zoruyla değiştirebileceği ve kamu idarelerinden gelen suç ihbarlarında örgütlenmenin ciddi olduğunun iddia edilmesi gerekçeleriyle başlatıldığı belirtiliyordu.

Kamu idarelerinden gelen suç ihbarlarından en önemlisi, MİT'in ele geçirdiği Bylock kullananlar listesi idi. (MİT, bu listeyi Mayıs ayında ilgili kamu birimleri ile paylaştığını açıkladı!)

Fakat iddianameyi hazırlayan Cumhuriyet Savcısı Serdar Coşkun, 15 Temmuz olayından sonra bu davadan alındı!

Şimdi de soruşturmalarda, FETÖ'yü himaye eden, devlet içinde kadrolaşmasını sağlayan, eski ve yeni Cumhurbaşkanları, başbakanlar, bakanlar ve diğer siyasi kadroların yaptıklarına hiç değinilmeden, hafifçe dokunulan oğul, damat gibi birkaç kişinin serbest bırakıldığını ama zabıt kâtipleriyle uğraşıldığını görüyoruz.

* * *

Üstelik Türkiye, sadece FETÖ'cü darbe girişimiyle tehdit edilmemişti. Türkiye, Soros'un çeteleri tarafından turuncu devrim hazırlıkları yapılan bir ülkeydi.

Sırbistan, Gürcistan ve Ukrayna'daki turuncu devrimleri, CIA'nın yan kuruluşları yaptırmıştı.

NED, NDI ve IRI gibi kuruluşlar ile Soros'un Açık Toplum Enstitüsü'nün taktiği şöyleydi:

Öncelikle turuncu devrim yapacakları ülkedeki muhalifleri arayıp buluyorlar, önce büro masraflarını veriyorlar, sonra gazete, dergi çıkarmalarını, radyo televizyon kurmalarını sağlıyorlardı.

Gençleri, hangi temalar üzerinde eğitmeleri gerektiğini, ABD'de sadece bu işler için çalışan kuruluşlarda belirlenen sloganlar çerçevesinde gösteriyorlardı.

20 kişiyle başlıyorlar, Ukrayna'da olduğu gibi bir milyon göstericiye kadar ulaşabiliyorlardı.

Sırbistan'da yetiştirilen Otpor adlı örgütün militanları daha sonraki turuncu devrimler için Gürcistan ve Ukrayna'ya gönderilmişti.

Soros'un "Açık Toplum Enstitüsü", "Açık Radyo" gibi turuncu devrim uygulamaları, Türkiye'de de aynen tekrarlanmıştı. Ağızlarında düdüklerle eylemler yapan sözde sivil gençler de vardı. Otpor, onların da danışmanıydı!

ABD, bu yöntemin Türkiye'de tutmayacağını anlayıp, kurulurken programını bile gönderdiği AKP'yi destekledi. Türkiye'deki turuncu devrim, AKP iktidarının ta kendisiydi. Zaten AKP de turuncu bayrak ve kimlikle yola çıkmıştı!

Biz bu süreçlerde "Devlet, CIA'nın yan kuruluşlarının, turuncu devrim operasyonuna hazırlanmasını daha ne kadar seyredecek? Soros çetesi soruşturması ne zaman açılacak? Bir taraftan milliyetçilerin, ulusalcıların ve ordunun direnci kırılmak istenirken, diğer taraftan Soros çetesinin sokaklara hâkim olarak TBMM'yi işgal etmesini mi bekleyeceğiz?" diye soruyorduk.

* * *

Turuncu devrim yapan iktidar, pastadan büyük bir dilim koparamayınca isyan eden "cemaat"i, darbeye teşvik ederek tasfiye etti. Bu yapılan doğrudur ama 15 Temmuz'dan faydalanarak, rejimi değiştirmeye girişmeleri, FETÖ'yle aynı menzile ulaşmak istediklerini teyit etti.

TBMM'yi de devre dışı bıraktılar!

Programı ABD'den gönderilen bir parti, Türkiye'yi Türkiye olmaktan çıkarınca mı uyanacağız ey Türk Milleti'nin yarısı?

Sahi ne oldu bu Soros çetesi ey cumhuriyet savcıları? Açılım sürecinde de beraberdiler hani!

Arslan BULUT, 6 Mayıs 2017
arslanbulut@yenicaggazetesi.com.tr
Namık KEMAL:
"Vatanın bağrına düşman dayamış hançerini,
Yok mudur kurtaracak bahtı kara maderini?"


Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK:
"Vatanın bağrına düşman dayasın hançerini,
Bulunur kurtaracak bahtı kara maderini."http://www.guncelmeydan.com/pano/tayyip-erdogan-a-gonderilen-cfr-muhtirasi-kuresel-ihale-t18169.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/abd-disisleri-abdullah-gul-u-biz-yetistirdik-t23656.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/dun-malta-surgunleri-vahdettin-bugun-ergenekon-tayyip-t18151.html

KAÇAMAYACAKSINIZ!
Kullanıcı küçük betizi
Oğuz Kağan
Genel Yetkili
Genel Yetkili
 
İletiler: 12266
Kayıt: Sal Oca 27, 2009 23:04
Konum: Ya İstiklâl, Ya Ölüm!

Re: FETÖ tamam diyelim; Soros çetesi ne olacak? / Arslan BULUT

İletigönderen Gönül Pınar Atacı » Pzr May 07, 2017 13:26

Çok haklı ve temelil belgelere ve gerekçelere dayanılarak SİYASİ AYAK adı verilen o mevcut malüm ve meş'um açık ve gizli çete yerle bir edilmekmeksizin ne FETÖ'cü ihanetle ne de TURUNCU melanetle gerçek bir mücadele verilemez ve o üçüz nihai ortak MENZİL imha edilemez. Böyle bir ekleme yapmam için iznini ve müsadesini rica ederek çok değerli ve sevgili Aslan BULUT' a yürekten teşekkürler, sevgiler ve saygılar sunuyorum.Gönül Pınar Atacı, 7.5.2017
Kullanıcı küçük betizi
Gönül Pınar Atacı
Üye
Üye
 
İletiler: 746
Kayıt: Sal Ara 01, 2015 9:02


Şu dizine dön: Arslan BULUT

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x