Fikri hür vicdanı hür vekiller / Levent BULUT

Fikri hür vicdanı hür vekiller / Levent BULUT

İletigönderen Oguzhan34 » Pzr Mar 11, 2018 19:47

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, işyerlerindeki mobbingin (psikolojik taciz) önlenmesi amacıyla uygulanan düzenlemelerin, bu konuda mağduriyet yaşayan çalışanların lehine değiştirilmesi için TBMM Başkanlığına kanun teklifi sundu.
Gürer, önemli bir olayı meclise taşıdı ama bu kanun çıkar mı?
Bence hayır.

Zira sadece bir kişi istiyor diye çıkardıkları torba paketlerin içeriğini bilmeyen, sorgulamayan, talimat doğrultusunda sadece parmak kaldırıp indiren, bir nevi mobing'e maruz kalan vekillerin olduğu bir meclise sahibiz.
Sorsan milletin seçilmiş vekiliyiz diye kasım kasım kasılırlar. Fakat bırakın kanunlaştırmayı konuyla alâkalı şahsî fikirlerini bile beyan edemezler.
Hayır efendim, mecliste mobbing yok; milletvekillerinin fikri hür, vicdanı hür diyen varsa, ne içiyorsa ben de istiyorum.Sen ne istiyorsun kardeşim?

14 ilde yer alan şeker fabrikaları satılacak. “Satış olmaz. Zira o ilin milletvekilleri seçmene ne anlatacak, nasıl çıkacaklar milletin karşısına” diyorlar.

Oysa yanılıyorlar.

Ergenekon, Balyoz gibi davalarda, sahte belgeler ortaya çıkarken nasıl o kumpaslara sessiz kalıp seçmenin karşısına çıktılarsa yine öyle çıkarlar.

Fetö çetesi sınav sorularını çalarak, kul hakkı yiyerek, devletin kurumlarına yerleşirken; fikri hür, vicdanı hür vekillerimiz o zaman ne yapıyorlarsa yine onu yaparlar.

Görmezler, duymazlar, eleştirmezler.

Pişkin pişkin yine milletin karşısına çıkarlar.

***


Daha onlarca örnek var ama uzatmayayım konumuza dönelim.

Konuyla ilgili hatırlayın Başbakan Binali Yıldırım "Özelleştirme kararından geri adım atılmayacak" dedi. Bunu AKP Genel Başkanına danışmadan söyleyebilir mi?

Hayır.

Peki, parti içinden fabrikaların satışı yanlıştır diyen bir vekil gördünüz mü?

Boşa aramayın.

Göremezsiniz.

***

AKP'nin klasik toplum siyasetidir bu.

Önce içlerinden birine açıklama yaptırıyorlar.

Bakıyorlar toplumdan tepki yok.

Reis çıkıp bu iş olacak diyor.

Yandaş medya bangır bangır, Reis tartışılan konuda son noktayı koydu manşeti atıyor.

Partizanlar da gevrek gevrek gülerek "Ya ne olacaydı" diyor.

***

Ha... Diyelim ki tersi oldu.

Baktılar toplumda tepki çok.

Yine Reis çıkıyor; “bu iş yanlış, arkadaşlara talimat verdim düzeltilecek.” diyor.

Yandaş medya yine manşetten veriyor.

"Erdoğan'dan vatandaşa müjde. Tartışılan kararnameye Erdoğan'dan müdahale."

Partizanlar yine gevrek gevrek gülerek bu seferde "Milletin adamı Erdoğan" diyor.

***

Her şeyi çabuk unutan bir toplumuz... Hatırlayın cam filmi yasağı ve cezalarının tartışıldığı günleri. Arabasının arkasına Reis yazdırıp Dombıra dinleyerek dolaşanlar da etkilenince bu yasalardan, iktidar bir anda nasıl cezadan geri adım atmıştı.***İşin aslı şu güzel kardeşim. Fabrikaların satılıp satılmayacağını yine millet belirleyecek. Cam filmi yasağındaki gibi sesin çok çıkarsa Reis çıkar bu satış yanlış der.

Yok devlet kurumlarından T.C ibarelerinin, okullarımızda ise andımızın kaldırılmasındaki gibi sesin az çıkarsa Reis çıkar, kararlıyız bu satış olacak, der. Kısaca kardeşim hep eleştiriyorsun ya her şeyi sattılar diye. Paye olan sensin.


Akşener İYİ geliyorBiliyorsunuz her salı mecliste grup toplantıları oluyor ve parti liderleri konuşma yapıyor. Vekili olan ama grubu olmayan İYİ Parti de artık her salı toplantı yapacak. İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı'nda kadınlarla bir araya gelen Meral Akşener bu durumu bizzat açıkladı.

***

Ne yalan söyleyeyim, arkasında devletin uçağı ve imkânı olmadan parti çalışmaları için koşuşturmacasına hayran kaldım. Her gün bir yerde, bazen bir günde iki yer de.

***

Yıllardır muhalefet partiler içinde, bu tempoda bu azimle çalışan bir lider görmedim. Akşener'in özverili çalışmaları, "AKP'den başka oy verecek parti mi var" diyen seçmen için yeni bir adres, yeni bir umudu ifade ediyor.
Görünen o ki Akşener ve İYİ Parti’yi kaale almayan Erdoğan da bu durumun farkına vardı. Afrika gezisinde İYİ Parti ile ilgili ilk kez bir açıklama yaptı. Şu bir gerçek ki, her türlü zorluğa rağmen Akşener, partisiyle sağlam ve emin adımlarla İYİ geliyor.

Levent BULUT
Kullanıcı küçük betizi
Oguzhan34
Üye
Üye
 
İletiler: 103
Kayıt: Cmt Eyl 08, 2012 0:34

Şu dizine dön: Gazete Köşe Yazarları

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 7 konuk

x