'Gazi Paşa' belgeseliyle 'Mustafa'ya cevap verelim!

Türkiye ve dünya gündemindeki gelişmeler hakkındaki fikirleriniz, yayınladığımız izlencelerin bölümleri hakkındaki düşüncelerinizi paylaşabileceğiniz alan.

'Gazi Paşa' belgeseliyle 'Mustafa'ya cevap verelim!

İletigönderen Türk-Kan » Prş Kas 13, 2008 21:19

Vamık Volkan'ın Mustafası! (Banu Avar)

Her belgesel yönetmenini yansıtır. Bu belgesel de yönetmeninin ruhsal dünyasının pek karışık olduğunu belgeliyor. Kendi memleketinde nefret duyduğun bir liderin gölgesinde, sevmediğin bir halkın arasında, nerede duracağını bir türlü bilemeden yaşayıp gitmek zor olsa gerek.

Vamık Volkan ve Şerif Mardin'in düşünceleri doğrultusunda yapılan bu filmin gerçeklerin bu kadar dışında olması çok tabiidir. Küresel sermayenin usta psikolojik savaş operatörleri olan Mardin ve Volkan bu belgeselin görünmez yapımcılarıdır. Film Atatürk'e karşı batının asırlık nefretinin belgesidir.

Dündar'ı anlamak için Vamık Volkan Ve Şerif Mardin gibi Amerika'nın psikolojik savaşçılarını ve Batının Atatürk ve Türkiye Cumhuriyeti nefretini anlamak gerekir.

Eğer maddi olarak mümkün olabilirse bir gün 'Gazi Paşa' belgeseliyle 'Mustafa'ya cevap vereceğiz!

http://www.banuavar.com.tr/?pg=news&id=53

Arkadaslar, Banu AVAR bu konuyu su an Ulusal Kanal'da da dile getiriyor. Ve simdiden belgesel icin bagis yapmak isteyen izleyiciler telefonda... Türk milleti kendi "Gazi Pasa"'sini kendi yapacak anlasilan.
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye

İletiler: 6735

İletigönderen AlpereN » Prş Kas 13, 2008 23:15

Türk milleti kendi "Gazi Pasa"sini kendi yapacak anlasilan

kulağa çok hoş geliyor. :)

Sorosun Mustafası out,
Türk Halkının Mustafa Kemali in. :)
Kullanıcı küçük betizi
AlpereN
Üye
Üye

İletiler: 628

İletigönderen baragakal » Cum Kas 14, 2008 2:44

"Banu Avar'in Gazi Pasa belgeseli yapma arzusu maddiyata takilmis!"

Hakan Sukur un ucreti tartisilirken, Banu Avar Programlarinin TRT'ye olan
astronomik maliyeti ornek gosterilmisti. Banu hanim, yaptigi açiklamayla
soylenenleri yalanladi rakam da verdi. Yanilmiyosam TRT, yayinladigi
program basina masraflar hariç 1.000 YTL oduyomus,
çektigi ve yayinlanmayan islere ise ucret almamis!

Ben kendi adima konusayim
"BANU AVAR'DAN GAZI PASA BELGESELI IZLEMEK ÇOK ISTERIM."
Ve hani inaniyorum ki birileri kampanya baslatsa, belki Sabanci gibi buyuk sponsor
çikmaz ama kuçuk kuçuk firmalar, insanlar, ogrenciler 5 tane sabanci edecek
sponsorluk butçesini Banu Avar'in onune koyar, çek belgeseli der!

Koyamaz mi?

_
Kullanıcı küçük betizi
baragakal
Salık Takımı
Salık Takımı

İletiler: 377

İletigönderen sessiz sedasız » Cum Kas 14, 2008 3:31

baragakal yazdı: Ben kendi adima konusayim
"BANU AVAR'DAN GAZI PASA BELGESELI IZLEMEK ÇOK ISTERIM."
Ve hani inaniyorum ki birileri kampanya baslatsa, belki Sabanci gibi buyuk sponsor
çikmaz ama kuçuk kuçuk firmalar, insanlar, ogrenciler 5 tane sabanci edecek
sponsorluk butçesini Banu Avar'in onune koyar, çek belgeseli der!

Koyamaz mi?

_

aslında çok güzel bir fikir.gerçekten bilgili ama aynı zamanda insanları heyecanlandıracak nitelikte çoşkulu bir belgesel yapabilecek birine bu olanaklar sağlanabilse ülke üzerinde de etkisi büyük olur ve çok olumlu olur.sonuçta iyide olsa kötü de olsa halkın bu tip bir belgesele son derece duyarlı olduğu mustafa filmiyle ortaya çıktı.parasal sorun da heralde kemalist derneklerin üyelerinden ve reklam yoluyla halktan bağış olarak karşılanabilir.güzel fikirmiş valla :roll:
Sen ne kadar bilirsen bil,Senin bildiğin karşındakinin anladığı kadardır.
Kullanıcı küçük betizi
sessiz sedasız
Üye
Üye

İletiler: 988

İletigönderen luzismud » Cum Kas 14, 2008 10:54

Yürü be Banu Avar... Kim tutar seni...

Evet, kulaga hos geliyor ve eminim olabilirse göze de hos gelir.

O günü dört gözle bekliyorum. Tabii bu arada Ulusal kanal da güme giderse hic sasmam...
Kullanıcı küçük betizi
luzismud
Çeviri Takımı
Çeviri Takımı

İletiler: 170

İletigönderen thamos » Cum Kas 14, 2008 23:07

Banu Avar yapacaksa sponsor sorunu halledilir,
yeterki kamuoyuna niyetini açıklasın,
sahsen ben böyle bir filme para toplarım ve toplatırım,
bu film de sorunsuz yapılır.
Bilgelerin dudakları,anlamayan kulaklara kapalıdır.
Kullanıcı küçük betizi
thamos
Üye
Üye

İletiler: 152

İletigönderen Türk-Kan » Cmt Kas 15, 2008 0:23

Arkadaslar:

Bu sabah Banu hanima söyle bir eposta göndermistim:

Sayin Banu AVAR,

biz bir avuc Gazi Pasa sevdalisi, tam bagimsizlik tutkunu Türk vatandasi http://www.guncelmeydan.com sitesinde kendimizce bir ugras vermekteyiz. Cagimizin kütüphanesi haline gelen görsel medyayi mümkün oldugunca cok insana ulastirmak, vatanseverlerin sesinin mümkün oldugunca cok kisiye ulasmasinda katki saglamak icin calisiyoruz. Internette en genis "SinirlarArasinda" arsivine sahip oldugumuzu düsünüyoruz. http://www.guncelmeydan.com/forum/image ... vf207.html Ayrica katildiginiz TV programlarini kacirmamaya calisiyor, akabinde paylasima sunuyoruz.

Dün aksam Ulusal Kanal'da, Kent ve Yasam programinda da ilgi ile izledik sizi. Izlenceyi cok yakinda paylasima sunacagiz. Gazi Pasa projeniz icin simdiden üyelerimizden postalar gelmeye basladi.
    .
    .
    .
    Bu konu ile ilgili söyle bir baslik actik: http://www.guncelmeydan.com/forum/gazi- ... 17068.html

Bizim de düsüncemiz bu yönde bir kampanya baslatmak veya planlanan böyle bir kampanya varsa tüm gücümüzle destek olmak. Lâkin sizin düsüncelerinizi almadan bu konuda bir adim atmak istemedik.

Vaktinizin sinirli oldugunu biliyor ve calismalarinizin ve basarilarinizin devamini diliyoruz.

Not: Bu aksam Cem TV'de olacaginizi dünkü izlencede ögrendik. Acaba ne zaman, hangi kanalda sizi takip edebilecegimizi önceden e-posta yolu ile ögrenmek mümkün müdür?

Saygi ve sevgilerimizle

Sagolsun, hemen cevaplamis:

Subject: Re: "Gazi Pasa" Belgeseli
    From: "banu avar"
    Date: Fri, November 14, 2008 11:41 pm
    To: turk-kan@guncelmeydan.com

Çok teşekkürler. Heyecanınız bile güç vermeye yeter! işte Türk insanı!... Ama tedbirli olmak gerek. İyi düşünmek gerek. Büyük çamur kampanyalarına hazır olmak gerek. Bütçe ve senaryo çalışmalarını tamamlamak gerek. Biraz yolalınca kararımızı açıklayacak ve bilgilendireceğiz. bu millet projesidir ama detaylarına inince çok dikkatle ilerlenmesi gerekir..

Sevgiler. BA

Yukarida bahsi gecen her iki izlence de yakinda paylasilacaktir...
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye

İletigönderen Çetin Taş » Cmt Kas 15, 2008 9:34

Vallahi düşüncesi bile heyecan verici.

Bir fikrim var.
Gelin böyle bir belgeselde başlıca ATATÜRK ve KURTULUŞ SAVAŞI ile ilgili olarak nelerden ve nasıl bahsedilmesi gerektiğini tartışalım.Bir yerde anket gibi bir şey olacaktır bu.Üstelik bu toplayacağımız düşünceleri sayın Banu Avar ile paylaşabiliriz ve bizim de hayali bile beni çok mutlu eden böyle bir filmin senaryosunda az da olsa bir katkımız olmuş olur.

Mustafa filmini izlemek şanssızlığını yaşamış benim gibi arkadaşlar belki bir adım önde olur.Çünkü yapılacak filmde hangi yanlışların düzeltilmesi gerektiğini yazabiliriz diye düşünüyorum.İlk fikirleri ben yazmayayım.Sizleri bekliyorum arkadaşlar.Haydi.
Kemalistim.Vatanımı her şeyden çok seviyorum.
Kullanıcı küçük betizi
Çetin Taş
Üye
Üye

İletiler: 2354

İletigönderen Türk-Kan » Pzt Kas 17, 2008 21:30

Çetin, filmin baslangici söyle canlaniyor gözümde:

15.-16. Yüzyil... Bir yörük obasi Anadolu'dan Rumeli'ye dogru göctedir, yüzyillar sonra torunlarindan birinin emperyalizme karsi kazanlimis, tarihin tek Kurtulus Savasi'na kumandanlik yapacagindan, caresiz bir ulusun gelecegini degistireceginden habersiz....

Genclik yillarindan itibaren gece gündüz devrim fikriyle, sonu coktan gelmis Saltanat'i bitirme düsüncesiyle sabahlara kadar okudugunu, arkadaslari ile mülakatlarini görmek isterim.

Kurtulus Savasi'nin altini cizmekle birlikte, devrimlere önem verilmeli. "Insan Atatürk"'ten ziyade "deha Atatürk" genclige tanitilmali...

Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye

İletigönderen Projecteur » Sal Kas 18, 2008 2:07

Sonuna kadar destekcisiyiz. Konuyla ilgili yapilacak tum kampanyalarda yer alacagimizin, guc birligi olusturmak icin calisacagimizin bilinmesini isteriz!
Kullanıcı küçük betizi
Projecteur
Üye
Üye

İletiler: 60

İletigönderen ceyfir » Sal Ara 02, 2008 19:56

İşteBu Volkan hakkında bulduklarım:

http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=vamik%20volkan

ve bu şahsa ait oldukça kabarık bir kitap listesi:

http://www.healthsystem.virginia.edu/in ... volkan.cfm
Kullanıcı küçük betizi
ceyfir
Üye
Üye

İletiler: 29

İletigönderen arapyavuz » Çrş Ara 31, 2008 16:35

banu avar a böyle bir belgesel için seve seve destek oluruz.
Vatan masa başında çoktan satıldı. Biz UYUMAYA devam ediyoruz.
Başı Dik Devlet, Onurlu Millet olmanın bedeli neyse öderiz...
Kullanıcı küçük betizi
arapyavuz
Üye
Üye

İletiler: 29

Re: 'Gazi Paşa' belgeseliyle 'Mustafa'ya cevap verelim!

İletigönderen mustafa_ » Pzr Eyl 27, 2009 21:15

Bu konuyla ilgili bir gelişme oldu mu,Banu Avar bu aralar neler yapıyor bilgisi olan var mı? (ben şahsen özledim)
Nisan ayında Selçuk Üniversitesi'ndeki konferansında maddi imkansızlıklar yüzünden Art'deki Banu Avar ile Dünya Düzeni programının biteceğini söylemişti, çok daha fazla para gerektiren bu belgesel nasıl çekilecek
Kullanıcı küçük betizi
mustafa_
Üye
Üye

İletiler: 8

Şu dizine dön: Tartışma ve Fikir Meydanı

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x