GAZZE'nin Düşündürdükleri

Türkiye ve dünya gündemindeki gelişmeler hakkındaki fikirleriniz, yayınladığımız izlencelerin bölümleri hakkındaki düşüncelerinizi paylaşabileceğiniz alan.

GAZZE'nin Düşündürdükleri

İletigönderen baragakal » Pzt Oca 12, 2009 3:54

Turk milleti mazlumun yanindadir ama bi hatirlatma yapmakta yarar var.

Araplarda, Kuran oncesinde kayda deger bir milliyetçilik yoktur.
Kuran'i bu açiklarini kapamak için tarafli yorumlar, bu tarafli yorumlara dayanarak da
çogunluk olduklari hiçbir yerde ve donemde Musevileri yasatmazlar, mallarina el koyarlar,
zulmederler. Geçmiste Roma yonetiminde, yakin tarihte ise Osmanli topraklarinda
-yani yoneticinin farkli irk ve anlayistan oldugu durumlarda- nispeten birlikte
yasamalari soz konusu olduysa da Araplar ozellikle Islam tarihi boyunca Hitlerin
bile sayamayacagi miktarda Musevi katletmistir.

Bunun açik kaniti bu gunku Israil'in nufusudur, Israil'de kaç tane Iran, Irak ya da
Suriye'den gelen Musevi var? Nerdeyse hiç! %97'si eskenaz, yidis, sefarad; almanyadan,
rusyadan, italyadan, istanbuldan, manisadan, yani Araplar'in yasamadigi yerlerden, niye?

Islam'in, Arap kimligiyle yapilmis yorumlarindan feyz alip, farkinda olmadan Arap milliyetçiligine
yakin yerde duran arkadaslar unutmayin; bu iki millet en az 1.000 yildan beri dusman.
Akrabaliklari da olmasina karsin Araplar, dune kadar Ortadogu'da Musevi nufus birakmadilar.
Simdi de Musevilerin elinde guç var geçmisin ocunu almaya ugrasiyolar. Ikisinin de bizim
tarihimiz gibi dayanacak, ovunecek tarihleri yok, bu yuzden milliyetçiliklerini
bir düşman yaratmadan kuramaz ve koruyamazlar.

Bu gun Turkiye'yi yonetenlerin içinde, Islam'in baska bi yanlis yorumundan kaynaklanan
milliyetini kaybetme Arap mi Turk mu oldugunu kavrayama halinde olanlar var,

yabanciya toprak satmayi marifet sayiyolar. Bunlarin, Israil'e dun toprak satan Araplardan
farklari yok. Dusmanlik uzerine kurulan milliyetçiligin hem akil ve hem kisilik hanesi bostur.

Bu millet geçmiste ve bu gun, kimligini sapitmadan Islam'i anlayan yorumlayan degerli
insanlari yetistirdi. Basimizdan eksik olmasinlar.

-
Kullanıcı küçük betizi
baragakal
Salık Takımı
Salık Takımı

İletiler: 377

İletigönderen yahac » Pzt Oca 12, 2009 5:34

Arkadasim, dusunmek guzel ancak saglam verilere dayanirsa o zaman anlamli olur.
Islam ile milliyetciligi nasil bagdastirdin anlayamadim. Tamamen yersiz bir iddia.

Ayrica Yahudilerin Orta Dogu'dan surgun edilmesi Araplarin sucu degil. Roma imparatorlugu donemide bunlar dunyanin dort bir yanina kole olarak satilmislardir.

Musluman yonetimleri altinda bunlar dunyanin baska hicbir yerinde olmadigi gibi guvende yasamislardir. En son kaniti Osmanli'dir.

Arap milliyetciliginin ortaya cikmasi Yahudilerin 20. yuzyilin basinda Ortadogu'ya kitlesel gocleri ile baslamistir. Dagdan gelenin bagdakini kovmaya baslamasiyla, yani...

Ayrica bugunun Yahudilerinin yaptiklari ortada. Bunlar herkese yeterince acik bir sekilde vahset dersi vermeye yeter de artar da. Baska kanita gerek yok... Gorunen koy kilavuz istemez...

Dolayisiyla bu sacma sapan yazinizla bu drami onemsizlestirme cabaniz bosunadir.

Alin size kaynak: http://en.wikipedia.org/wiki/History_of ... uslim_Rule

Sapina kadar Gazze'nin yanindayiz!
Timsahin gozyaslari da bizi duygulandirmaz!!! Kusura bakma...

Eyvallah!
Kullanıcı küçük betizi
yahac
Üye
Üye

İletiler: 154

İletigönderen liberalyasam » Pzt Oca 12, 2009 6:22

Uzun bir yazı yazdım fakat kısaltmak daha uygun sanırım. Ben ne islama nede bir milliyetçiliğe dayanarak gazzenin yanında israilinde karşısındayım. Tankın önünde ölen amerikalıda müslüman değildi.

Ortada bir insanlık suçu işlenecek ve sessiz kalınacak. Bu fikride biraz milliyetçilikten, biraz dinin taraftan biraz da kemalizmin süsüyle süsleyip ortaya karışık tarzında koymayı birçok insana yedirirsiniz ama benim gibi kabalayı su gibi içmiş birisine yedireceğiniz yöntem deneyin.

Şunu unutmayalım bugün güçlü olabiliriz, istediğimizi elde ediyorda olabiliriz ama yarın çark döndüğünde destek için elimizi uzatacağımız kimse kalmaz. Aslında bu insanlık suçuna bebek katliyamlarına gösterilen tepkiyi en çok GERÇEK ibranilerin anlaması ve desteklemesi gerekmez mi?

Uzatmadan fikir bağlamında katkıda bulunmak adına da şu notu düşeyim:
Bu tepki ve/veya desteği en doğru açıklayacak cevabı; ispanyadan sürgün edilen masum yahudilere bu milletin gösterdiği tavırda aramak lazım...
Kullanıcı küçük betizi
liberalyasam
Üye
Üye

İletiler: 6

İletigönderen baragakal » Pzt Oca 12, 2009 7:09

Vah Yahac vah! Benim iddiamin tersini soyleyen bi çok kaynak dururken
tutup destekliyen linki bulmus atmissin! sana ne sifat yakistirsam bilemedim!

Sonra bi de açtim ayni yerde Quran'a baktim ne yazmislar diye!
Muslumanim diyosan Kuran kendine teslim olana -OKU- diyo; senin kaynakta
bundan bahsedildigini goremedim, ama sen iyi ogren iyi hatirla -OKU-!
Islam'i da Vikipedya'dan ogrenmeye kalkma bu sefer kendine yazik edersin!

Yazdigin diger kulaktan dolma bilgilere cevap vermiycem.
Yanliz kaynaginda yazan seylerden birisi Timur'un Sam'i aldiginda yaptiklariyla ilgili,
diyor ki Timur Sam'a girdiginde Yahudileri katletti, askerleri genç kadinlara tecavuz etti,
yalniz diyor bunun Yahudilere olan nefretle ilgisi yoktu, durum savasin kayitsizligindandi.
Timur'un niçin bazi sehirlere bu sekilde muamele ettigini Turkler tarihlerinde bilirler.
Yahudi kaynaklarında da bu vak'a geçer, Timur'un ve yöneticilerinin adil yonetiminden
kesinlikle mumnun kaldiklari kayitlidir. Sam'in fethinden sonra Timur'un yaptigi
icraat gerçek bilim ve ilim adamlarinin guvenligini temin etmek olmustur.
Islam kaynaklarinin Turkiye'de en çok referens verdigi sahislardan birisi Ibn-i Haldun'dur,
o da bunlardan biridir. Vahsi dedikleri Timur'un bagisladigi caniyla unlu eserini yazmistir.

Selçuklu'nun, Osmanli'nin, Timur'un Islam'i anlayisiyla Araplari karistirmamak gerek.
Araplarla Museviler tarihi dusmandir.

-
Kullanıcı küçük betizi
baragakal
Salık Takımı
Salık Takımı

İletigönderen baragakal » Pzt Oca 12, 2009 7:40

liberalyasam,

Yazdiklarim sana Musevi oldugumu dusundurmus. Degilim.
Israile ya da yaptiklarina destek oldugum da yok. Ustelik Israil
bu tur katliyami ve zulmu ilk defa da yapmiyor.

Hatirlatmak istedigim sey çok eski bi kin ve dusmanlik.
Biz tarihin hiçbir doneminde boyle dusmanliklarla varligimizi
ispatlamak, korumak ya da saglamlastirmak zorunda kalmadik.
Taraf da olmadik, bu yuzden o cografyayi yonettigimiz zamanlarda
bu iki milletin insanlari birbirine zulmetmeden yasayabildi.

Sinirlarimiz disindaki Araplari Turkiye'deki çok insan tanimaz,
Turkler hakkinda ne dusunduklarini bilmez, ne tur bir nefretle
anildigimizi edebiyatlarina nasil sifatlarla ve nasil tanimlarla
girdigimizi incelememistir, Osmanlinin son yuzyilinda nerdeyse
en çok Turk katleden millet olduklarini ben hatirlatmayayim,
Yemen ortada!

Bu gun her millet kendi isine bakmali, dikkatini enerjisini kendi
sorunlarina vermeli. Turkiye'nin etrafinda olan kendiyle dogrudan
iliskisiz sorunlara uzulme hakki vardir ama çozum arama luksu yoktur.
Kendi buyuk sorunlari vardir.

-
Kullanıcı küçük betizi
baragakal
Salık Takımı
Salık Takımı

İletigönderen yahac » Pzt Oca 12, 2009 8:23

Gercek Yahudiler ile Siyonistleri ayirmak lazim. Gercek Yahudiler zaten Israil devletine de karsidir.

Burada bazi baglantilari var:
http://www.nkusa.org/
http://www.jewsagainstzionism.com/
http://www.youtube.com/watch?v=9oeB3QhX2RI

Vaad edilmis topraklar Hazreti Ibrahim'in tum torunlarina vaad edilmistir. Yani Ismail'in torunlari Arap'lara da. Siyonistler bunu red eder. Sorun da burada.
Tanri'nin Yahudilere verdigi diger vaatleri sarta baglanmistir. Yani Yahudilerin Tevrat'a gore dogru dini uygulamalari sartina baglanmistir. Siyonistler sekuler Yahudilerdir, Tevrat'a gore yasamazlar ama kitapta yazan sartli vaatleri yine de kendilerine hak gorurler. Dini kismi bu.

Hristiyanlik ve ardinadan da Islam'in gelis nedeni de budur. Yahudilerin cogu Tanri'nin gercek dinini terk ettigi icin Isa ve Muhammed peygamberler gelmistir. Boylece sartli vaatler gecersiz kilinmistir...

Insanlik boyutuna gelince ... Her insanin gunahi kendine. Hic kimsenin gunahi baskasina aktarilmaz. 1000 yil once olanlar 1000 yil once olanlari baglar. Bugunun gunahlari bugun bunlari isleyenleri baglar. Hic kimse babasinin veya dedesinin sucundan sorumlu degildir.

Bugun Israil katliam yapiyorsa bunun gunahi onlara ait. 1000 yil once soykirim islenmis olsa bile fark etmez. Bugunun katliamini hakli cikarmaz.

Biz de insan isek insanin yaninda oluruz. Savunmasiz coluk cocuk olduruluyorsa bunun hakli bir nedeni olamaz. Ne bugun ne de gecmiste olanlar bunu hakli cikarmaz...

Yahudi olup olmaman onemli degil insan kalabiliyormusun onemli olan o....

Saygilar!
Kullanıcı küçük betizi
yahac
Üye
Üye

İletiler: 154

İletigönderen İlteriş » Pzt Oca 12, 2009 9:22

Gazze denince bugunlerde yuregimde iki duygu one cikiyor;

1.si; Irkci yahudi supremasistlerinin, kendinden olmayan insanlara hasarat muamelesi yaparak tepeden tepeden katletmesine duydugum ofke,

2.si; Once oylarini Buyuk Ortadogu Projesine verip, sanki Abd Irak'ta 5 yildir bocek olduruyormus gibi, Irak'in isgaline ortulu destek veren partiyi daha buyuk cogunlukla secip, simdi de ayni projenin bir diger parcasini Filistin'de uygulayan Israil'i kinayan samimiyetsizlere karsi duydugum nefret!

Turkiye'nin %47'si benim inancima gore cinayet ortagidir ve kesinlikle Musluman olarak gormuyorum! Onlar asagilik ikiyuzlulerdir! Ahlaklari Huseyin Uzmez ile, Dinleri de Abd usagi Fethullahla aynidir onlarin! Benim milletim, sehitlerini kutsal sayan diger %47dir (%100-%akp oylari-%dtp oylari).

Saygilar.
"Temel ilke, Türk milletinin haysiyetli ve şerefli bir millet olarak yaşamasıdır. Bu ilke, ancak tam istiklâle sahip olmakla gerçekleştirilebilir"

Mustafa Kemal Ataturk
Kullanıcı küçük betizi
İlteriş
Üye
Üye

İletiler: 1197

Şu dizine dön: Tartışma ve Fikir Meydanı

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 1 konuk

x