Gemi batıyor galiba…

Gemi batıyor galiba…

İletigönderen Erkan Güçiz » Sal Şub 10, 2015 4:44

Batan gemiyi ilk önce fareler terk eder” derler.

Kurtuluş acaba “paralel”de mi? sorusu geliyor akla, aşağıdakine bakınca.

4 Mayıs 2010’da Gölge CIA Stratfor’un Türkiye elemanı Emre Doğu, merkeze gönderdiği e-posta’da, “bu konuda bilgi toplamanın zor olduğunu biliyorsun; çıkarabildiğim kadarıyla, yeni Milli İstihbarat Teşkilatı Müsteşarı Hakan Fidan Gülen’e yakın birisi. TİKA’da çalıştığı süre Gülen ile yakın ilişkisi vardı, Gülen’in internet sitesinde Fidan’dan övgü ile bahsediliyor” diyor.

Erdoğan’ın Güney Amerika yolunda geçen konuşmasından da benzer bir anlam çıkarmak için fazla uğraşmak gerekmiyor.

Erdoğan, “Sır Küpüm” dediği kişi için, “Ya da ona belki bu tür bazı vaatlerde bulunmuş olabilirler, orasını bilemem” diyor.

Gazeteci - Hakan Fidan’ın istifasını doğru bulmuyorum dediniz. Daha detaylı bilgi vermeniz mümkün mü?

Erdoğan - MİT sıradan bir kurum değildir. Sıradan bir insanı da kolay kolay getiremeyiz oraya. Çok sık eleyip ondan sonra burası gelinebilen bir makamdır. MİT’in başında son derece güvenilir bir kişi olmalıdır. Nitekim ben oraya son derece güvenilen, hatta sır küpüm olarak görebileceğim birini getirmiştim. Daha öncesinde söz konusu arkadaşı özel temsilci olarak görevlendirdiğim anlar da olmuştu. Dolayısıyla bu makama gelmiş olan bir kardeşimizin milletvekili adayı olmak ya da onun ötesinde bazı görevleri kafasında planlamak gibi bir durumu olabilir. Ya da ona belki bu tür bazı vaatlerde bulunmuş olabilirler, orasını bilemem. Ama ben kendisine açık ve net olarak “ayrılmanı doğru bulmuyorum” dedim. Senin göreve devam etmen gerekir çünkü burası rastgele bir yer değil. Siz gidersiniz sizin yerinize bir başkası gelir, o ayrı mesele.
Bunu normal bir memuriyet olarak görebilirsiniz. Ama bu öyle bir makam değil. Dolayısıyla doğru bulmuyorum ama kendileri artık yorulduklarını söyleyerek, burada daha fazla devam edemeyeceklerini söyleyerek maalesef böyle bir adım atmayı kendileri için uygun buldular ve bu adımı attılar. Bundan sonraki süreç Sayın Başbakan’a ait olan bir süreçtir. Yerine kim gelecekse Sayın Başbakan teklif yapar. Biz de onar ya da onamayız. Kimin geleceği çok önemli çünkü bizim paralel yapıyla mücadele esnasında neler yaşadığımız, neler çektiğimiz herşey ortada. Böyle bir ortamda böyle bir tabloyla karşı karşıya kalmayı ben asla doğru bulmam.


Hakan Fidan’ın özgeçmişinde, “University of Maryland University College’den Yönetim ve Siyaset Bilimi alanından lisans dereceleri aldı” diyor.

Kısaltılmış adı UMUC olarak tanınan bu “Kolej”, bir CIA ajan okuludur. ABD Maryland, Largo yerleşkesinde CIA elemanlarının hazır bulunduğu, “” için başvuru formu doldurma günü, bu yıl 30 Ocak idi.

Fidan’ın “diploma”sını aldığı yer, bu Maryland’deki ana kuruluş değil, hangisi olduğunu belirlenmemiş, Almanya’daki 19 şubeden biri.

Bu “kolej”in Türkiye’de de iki şubesi var; biri Adana’da, İncirlik Amerikan Hava Kuvvetleri Üssü’nün içinde (ABD Savunma Bakanlığı Lisesi yanında 2715 No.lu bina), diğeri İzmir’de, (Amerikan Hava Kuvvetleri, Hilton Oteli, Gazi Osman Paşa Bulvarı, No. 7, Çankaya adresinde). Sebebi bilinmez Fidan, imkân olduğu halde, “üniversite eğitimi”ni kendi ülkesinde yapmamış.

Bütün bu akıl almaz “kumpaslar”a bakıp şimdi biz, “bindik bir alâmete gidiyoruz kıyamete” demiyeceğiz; bir araya gelip bu gidişe son vermenin yollarını arayacağız.


University of Maryland University College internet sayfasında CIA'de "" başvurusu ilanı.

http://www.gm.guciz.com/CIA%20Job%20Fair.PNG
Uluslar, egemenliklerini geçici bile olsa, bırakacağı meclislere dahi gereğinden fazla inanmamalı ve güvenmemelidir. Çünkü meclisler bile despotluk yapabilir ve bu despotluk bireysel despotluktan daha tehlikeli olabilir. Meclislerin öyle kararları olabilir ki, bu kararlar ulusun yaşamına giderilmesi olanaklı olmayan zararlar verebilir.
Gazi Mustafa Kemâl Atatürk

Erkan Güçiz

Facebook - TC ERKAN GÜÇİZ
Kullanıcı küçük betizi
Erkan Güçiz
Genel Yetkili
Genel Yetkili
 
İletiler: 421
Kayıt: Çrş Eyl 29, 2010 5:18

Şu dizine dön: Erkan GÜÇİZ

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 1 konuk

x