Gezi Parkı Eylemleri

Gezi Parkı Eylemleri

İletigönderen pamuk611 » Pzt Haz 03, 2013 9:01

Gezi parkındaki eylemlerin bir kaç ağacın korunup kollanması için başlamış olduğu kanısında değilim. Otuz bini aşkın vatandaşımızı katleden, sonra da hiç bir şey olmamış gibi bebek katili ile görüşme yolunu seçmiş olan iktidara karşı bir baş kaldırı olduğunu sanıyorum. Meclisi saf dışı bırakacaksın, oturup hainlerle anayasa yapma yolunu seçeceksin, haliyle bu durum halkın büyük bir kesiminde içe atılmış bir tepki doğuracaktır.

Öte yandan, diğer partileri, ”ana muhalefet, yavru muhalefet” gibi ifadelerle küçümseme yoluna gidip, kendini bulunmaz Hint kumaşı sanacaksın, sonuçta böyle olur. İlk gün, gezi parkı eylemine iyi niyet ve masumane duygularla insanlar katılmış, ancak nasıl olmuşsa Sırrı Süreyya Önder adlı PKK lı BDP milletvekili kendini vatan kurtaran şaban edasıyla dokunulmazlık zırhına bürünerek polislere direnince işin seyri değişmiştir.

Bu zat hesapta burada çevreci olmuştur. Aynı zat, PKK’lı Bahoz’un; ”ormanları, yukarıdan aşağı yakın ” dediği zaman nerde idi? Bir takım sanatçı bozuntuları da, PKK’lılarla kol kola girmişler, hesapta çevreci olmuşlar. Başbakanın, ben yaptım, ben ettim havaları ile marjinal unsurlarında olaylara karışmasıyla değişik mecralara girmiştir.68 kuşağından bir kişiyim. Her yönüyle olayların içinde bulundum. O günlerde öğrenciler, üniversitelerde çıkan yemeklerin kaliteli olmadığını ileri sürüp boykot yapmışlardı.

Makalenin devamı okumak için tıklayınız
Kullanıcı küçük betizi
pamuk611
Üye
Üye
 
İletiler: 20
Kayıt: Pzt Şub 11, 2013 22:49
Konum: Ankara

Re: Gezi Parkı Eylemleri

İletigönderen mertmarti » Çrş Haz 19, 2013 12:17

aslında herşeyin nasıl başladığının canlı kanıtıyım ben birazda...

daha ilk gün (işsiz olduğum için o dönemler biraz geziyordum motosikletim ile) taksimin köşesinde 4 5 genç geçenlere GEZİ İÇİN KORNA ÇAL YEŞİL İÇİN ÇAL konulu dövizlerle eylem yapıyorlardı. 2 defa geçip 2 defa destek verdim.

Gezi parkı olayı ilk başta cidden gezi parkındaki ağaçların kesilmemesi içindi. daha sonra polis sabah müdahale ettikten sonra eylem "tayyip ne isterse yapamaz abi" eylemine dönüştü iyide dönüştü.

tabi daha sonra bunu destek bilen bazı siyasi partiler BDP SDP vs gibi (işçi partisine suç atmamak gerekir çünkü onlar ilk günde bile TGB ile orada duruyorlardı) vampirler olaya kendilerini müdahil ettiğinde durum iyice kontrolden çıktı. Siyasi partilerin partizanları ile orada gerçekten destek vermek için gelen gençlerin arasında bir bağ vs olmadığını gördüm çünkü gece bile ayrı yerlerde sabahlanıyor ve muhabbet bile çok değişik oluyordu. Polis olayların dozunu arttırınca eylemler iyice GEZİ eyleminden çok AKP Ye hayır eylemlerine dönüşmeye başladı artık gelen herkes TAYYİP İSTİFA diye geliyordu sadece ilk gelen gruplar gezi parkını düşünüyor ve temiz tutmaya çalışıyordu ki bunları medyadada gördük çöp attırtmayan içtiğini yediğini götüren gençler vardı.
BDP ve çevresi ise ön taraflarda stand açmış olup habersiz polislerle çatışmaya giriyor ve soluğu tarlabaşında alıyorlardı. yani ortalıkta sadece çakmak görevi görüyorlardı.
Kullanıcı küçük betizi
mertmarti
Üye
Üye
 
İletiler: 8
Kayıt: Çrş Haz 19, 2013 6:52


Şu dizine dön: Sizin Makaleleriniz

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x