Gücü Özgürlüğünde Olanların Parası Var Ama Yüreği Yok!

Emekli Jandarma Albay - Yazar

Gücü Özgürlüğünde Olanların Parası Var Ama Yüreği Yok!

İletigönderen Ram » Cmt Haz 12, 2010 23:58

Gücü Özgürlüğünde Olanların Parası Var Ama Yüreği Yok! YAZIKLAR OLSUN...

PARAYLA YÜREĞİ ALIRIZ, SANDILAR AMA YANILDILAR... GÜCÜ ÖZGÜRLÜĞÜNDE OLAN MEDYA'NIN PARASI VAR, DOĞRU AMA YÜREĞİ YOK...

Hakkımız yeniliyor, ses yok... Adalet gücüne sığınıp saldırıyorlar; ortada hak yok, adalet yok! Gücü özgürlüğünde olanlardan ses yok...

GÜCÜ ÖZGÜRLÜĞÜNDE DEĞİL, PARADA…

İki yıl geçti aradan…

Savcı Zekeriya Öz ile ön adı Mehmet olan badem bıyıklı savcı bizi çağırdı, haksız ve hukuksuz yere, anlattık, hatta kitap yazdık, hiç ses yok, gücü özgürlüğünde olanlardan hiç ses yok…

Şikayet ettik bu savcıları, yeterli delil yokmuş, Adalet Bakanımız izin vermedi, kimse de derdin nedir diye sormadı…

Ama bir kere şikayet ettik ya…

Mehmet Ali Özaltın diye biri, hiç tanımam, o da beni tanımaz, ifade vermiş, ifadesinde adım var, ÇIKAR İLİŞKİSİ VAR demiş, ifadeyi alanlar yani bu savcılar, ne çıkarı ne ilişkisi diye sormamış…

Ertesi gün baktık ki gücü özgürlüğünde olan medyaya; ERGENEKON KASASI BİZMİŞİZ!

Üşenmemiş savcılar, araştırmışlar, demişler ki; ilk bulduğumuz kasa cezaevinde öldü, üstelik naaşını belediye kaldırdı para yokluğundan, şimdi ikinci bir kasaya ihtiyaç var, o da olsa olsa Sarızeybek olur, demişler bankalara yazı yazmışlar…

GÜCÜ ÖZGÜRLÜĞÜNDE OLAN MEDYADA MANŞET: ERGENEKON KASALARI; ERDAL SARIZEYBEK…

Bunu yazan dememiş ki; bu Sarızeybek, gelmişi belli geçmişi belli, yediği ekmek helal, içtiği su helal, nasıl olur da bu helal haram olur, dememiş, bir bilene de sormamış ama yazmış; ERGENEKON KASASI; SARIZEYBEK!

Epey sıkıntı çektik bu yüzden, bizi tanıyan dostlar soruyor; kasa senmişsin, bize de borç ver bari! Onu atlattık, yaşarken atlattık, acı çekerken atlattık, toplum içinde rezil olmadan atlattık ama…

Ertesi gün GÜCÜ ÖZGÜRLÜĞÜNDE olan medyada bir başka manşet: UYUŞTURUCU İŞİ YAPIYOR!

Kim?

Ben, Erdal Sarızeybek.

Telefon açtık olmadı, hak bu değil, adalet bu değil, vicdan bu değil dedik yine olmadı. Ömrümüz bu terör ve kaçaklılıkla mücadele ile geçti dedik yine olmadı, yazdılar. Mahkemeye verdik, kazandık ama tekzibi yayınlamadı bu GÜCÜ ÖZGÜRLÜĞÜNDE olanlar…

Şimdi savcılıktayız, savcı bey dosyayı inceliyormuş dört aydır, suç nerede ve kimde bulmak için… Halbuki elde kesin karar var ve bu mahkeme kararını yayınlamıyor gazete, suç belli suçlu belli ama araştırıyormuş savcı, olsun… Bu işler tam bitti derken, bir başka manşet; ÖLÜM KUYULARI!

Yazmış, yazmış, yazmış bu gücü özgürlüğünde olanlar, aslında yazılanların bizimle uzaktan yakından ilgisi yok ama olsun, yazı sonunda demişler ki; BİR VAKİTLER SARIZEYBEK DE ORADAYDI!

Alıştık ya, bu kez doğrudan mahkemeye gittik, karar aldık, bu haber yalan dedik ama GÜCÜ ÖZGÜRLÜĞÜNDE OLANLAR yayınlamadı… Yorgunum, günler ve haftalar yollarda geçiyor anlatmak için…

GÜCÜ ÖZGÜRLÜĞÜNDE OLANLAR’ın anlatmadıklarını, il il, ilçe ,ilçe dolaşıp gidişatın iyi olmadığını anlatıyorum, siyaset yapmadan, çıkar beklemeden, gücü yüreğinde olarak…

Daha yeni geldim evime, bir baktım ki, ne göreyim; SAVCI GİZLİ TANIKTAN ALEYHİME İFADE İSTEMİŞ! NE İSTEMİŞ, BAKIN VE GÖRÜN:

Savcı ruh halimden faydalandı
    5 Haziran 2010 - Cem EMİR / DHA
    Şırnak’ta 1993-95 yılları arasında işlenen 20 cinayetten sorumlu tutulan, aralarında Albay Cemal Temizöz ve eski Cizre Belediye Başkanı Kamil Atak ile itirafçıların bulunduğu 7 sanığın yargılandığı davada, kilit tanık Mehmet Nuri Binzet’in ifadesine devam edildi.

Diyarbakır 6’ncı Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada, Binzet’e, geçen yıl mart ayında Diyarbakır’da savcıya verdiği ve iddianamede yer alan ifadeleri soruldu.

İfadelerini reddetmeyi sürdüren Binzet, şunları söyledi:

“2008’de Şırnak’taki bir davadan beraat edince Kamil Atak ‘Keşke idam etseydiniz’ dedi. Bundan dolayı intikamlarla ilgili kitaplar okudum. Mersin’de kaldığım koğuş ateşe verildi. Savcı içinde bulunduğum psikolojik durumdan yararlandı. Bana fazla ilgi gösterdi, odasında yemek ve sigara verdi. Bazı şeyleri söylememi istedi.

Kendimi borçlu hissettiğim için, söylediği bazı şeyleri tekrar ettiğimi hatırlıyorum.

Benden Recep Gençoğlu, Cemal Temizöz ve Erdal Sarızeybek hakkında bilgi istedi. Savcı bu isimlerin çok tehlikeli olduğunu söyledi. İnsanların mühimmat dolu sığınaklarda ve nezarethanelerde işkenceyle öldürüldüğü şeklindeki ifadelerim gerçeği yansıtmıyor.

Bu ifadeler medyaya yansıdı ama GÜCÜ ÖZGÜRLÜĞÜNDE olanlardan tek ses yok! Şimdi ise Van Cumhuriyet Başsavcılığı bir gizli tanık bulmuş ve ben uyuşturucu kaçaklığı yapıyormuşum hem de PKK ile beraber…

Ben şehitlere emanetim, kimseden korkum yok! Ben giden canların sesi olmak istedim, başka bir derdim yok! Adaleti yok sayıp "ben adaletim" deyip de haksız yere gözaltına alanlardan, tutuklayanlardan da korkum yok...

Ben buradayım! Biz birbirimizi biliriz; özümüzü belli, sözümüz belli...

Canım sıkıldı bugün, bize saldırıyorlar hergün sanki güç yokmuş gibi biz de… Her akşam izliyoruz, GÜCÜ ÖZGÜRLÜĞÜNDE diyen haber kanallarını ama hiç birinde güç yok ki gerçeği söylemiyorlar, yazmıyorlar ama diyorlar ki GÜCÜMÜZ ÖZGÜRLÜĞÜMDE……

Biz biliyoruz ki onların gücü para, para gücüyle saldırıyorlar ama bilmiyorlar ki bizdeki gücü, bizdeki güç; YÜREK! Biz de para yok ama olsun, güçlü olan biziz, çünkü bizdeki güç para değil YÜREK!

Tarihte yüreği yenen güç hiç görülmemiştir…
Erdal SARIZEYBEK - 10 Haziran 2010
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Fakat ihtimâl, bazı kafalar kesilecektir!
Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!

İletiler: 8167

Re: Gücü Özgürlüğünde Olanların Parası Var Ama Yüreği Yok!

İletigönderen Çetin Taş » Pzr Haz 13, 2010 0:38

Komutanım.
Yazdıklarınız doğru.
Ama eksik.
Siyasetçilerin yaptıkları hatalardan bahsetmeyeceğim.Onların bir çoğunun zaten bu durumlara gelinmesi için kasten yanlış yaptıkları ortada.

Su uyur,düşman uyumaz demiş atalarımız.
Bizim askerimiz çok hem de pek çok uyumuş.
Halen de uyuyor.
Bu kadar darbe yapmış,her darbeden sonra memleket daha da sağa kaymış,daha da geriye gitmiş,daha çok tarikatlaşma olmuş.

Gazeteden haber...İsrail HERON'ların 15 kişilik teknik ekibini can güvenlikleri olmadığı gerekçesiyle Türkiye'den çekince TSK benzer insansız hava uçakları üreten bir Türk firması ile anlaşmış.Günaydııııın demek lazım saygıdeğer,anlı şanlı generallerimize,amirallerimize. Memleketin uçak mühendisleri,elektronik mühendisleri,tasarım uzmanları kendi ülkelerinde bir şey üretme imkanı verilmediği için Amerikalılar,Avrupalılar tarafından kapışılırken bizim TSK tankları İsrail'e modernize ettirir,füze sistemlerini Amerikalılar'dan alır, tankları Almanlar'dan alır...Ondan sonra o tankları güneydoğuda kullanmamıza Almanya izin vermez...
Çok şey yazılır da komutanım(ve yazdıklarımızı okuyor musunuz,onu da bilmiyorum)yazmayayım.Çünkü söylesen tesiri yok,sussan gönül razı değil durumu sözkonusu.
Kemalistim.Vatanımı her şeyden çok seviyorum.
Kullanıcı küçük betizi
Çetin Taş
Üye
Üye

İletiler: 2354

İletigönderen sair » Pzr Haz 13, 2010 2:40

Komutanim

Ayni zamanda sizin web sitenizin uyesi oldugum icin web sitenizde yer alan 32 gun programinin videosunu izleme firsati buldum hani Bilgi univ.ogrencilerinin katildigi sizin konusmaci olarak yer aldiginiz program..
1-Esas adi ISIS (Istanbul School International of Studies) olan ve 1996 yilinda ki resmi acilistan sonra ismi Bilgi Univ.. olarak degistirilen ve Kuresel Sermayenin Temsilcisi bir Universitenin Mehmet Ali Birand tarafindan secilmis olmasi programin basinda hangi univ oldugu soylenince bende hafif bir tebessume sebeb verdi..
2-Programin sonuna dogru cogunluk ogrenci kitlesini pesinize takinca Mehmet Ali Birant'i telas sardi ve su ifadeyi kullanmak zorunda kaldi " Arkadaslar ben yillarin arastirmaci gazetecisiyim, tecrubelerime dayanarak ifade ediyorumki Sayin Erdal Sarizeybek'in burda ifade ettikleri kendi kisisel gorusleridir oysa gercek bir degil bircoktur." demistir
Benim bildigim yalan bircoktur gercek ise tektir..gercegin bircok olmasi onun gercekligine golge dusurur bu mantigi anlayamadigim gibi Gunesi balcikla sivama cabasina sizin susarak tepki gostermemenize de anlam veremedim dogrusu..
3-Sizi ve Osman Pamukoglu komutanimi devamli izliyorum fakat sikayetim odurki , kisir bir dongu etrafinda hep ayni konularin soylem olarak tekrarlanmasidir sonuc olarak ilk dinleyen buyuk haz alirda devamli izleyen ister istemez bu soylemleri ezberliyor ve guncel konulara daha fazla egilim bekliyor ..
Saygilarimla
NOT : Site yoneticisi arkadaslara sesleniyorum
Hak ve Esitlik Partisinin resmi web sitesinde medya bolumunden videolara girecek olursaniz
7 Haziran 2010 tarihli Haberturk-Sansursuz programindaki Osman Pamukoglunun da istirak ettigi ve yine Nazli Ilicak denen gazeteci bozuntusundan bu sefer rovansi aldigi videoyu bulacaksiniz lutfen siteye koyarsaniz arkadaslarla kriter yapma sansimiz olur diye dusunuyorum hepiniz saglicakla ve esenlikle kalin
Kullanıcı küçük betizi
sair
Üye
Üye

İletiler: 104

İletigönderen Mustafa Recep » Pzr Haz 13, 2010 9:06

biz demiyormuyuz ciner pavyon diye!

eski beyoğlu pavyonları misali!
AMERİKANCI GENERALLER DEĞİL KEMALİST PAŞALAR İSTİYORUZ!
Kullanıcı küçük betizi
Mustafa Recep
Üye
Üye

İletiler: 417

İletigönderen İrfan Tuna » Pzr Haz 13, 2010 16:57

Erdal Sarızeybek yazdı:
GÜCÜ ÖZGÜRLÜĞÜNDE OLAN MEDYADA MANŞET: ERGENEKON KASALARI; ERDAL SARIZEYBEK…

Bunu yazan dememiş ki; bu Sarızeybek, gelmişi belli geçmişi belli, yediği ekmek helal, içtiği su helal, nasıl olur da bu helal haram olur, dememiş, bir bilene de sormamış ama yazmış; ERGENEKON KASASI; SARIZEYBEK!

Kişi karşısındakini kendisi gibi bilirmiş.

Erdal Komutanımız, karşısındaki bu zavallıları kendisi gibi geçmişi belli, yediği ekmek, içtiği su helal zannediyor...

Oysa karşısındakilerin de üstlendiği bir misyon var. Bu misyonun gereğini yapıp komisyonlarını da alıyorlar. Anlaşılan onlar da Erdal Komutanımızı kendileri gibi zannediyorlar, ama yanılıyorlar...
Uyanacağız, uyandıracağız... Bilinçleneceğiz, bilinçlendireceğiz... Ne ülkemizin , ne de bölgemizin zenginliklerini küresel haramilere ve onların uşaklarına yağmalatmayacağız, soydurtmayacağız... ENİNDE SONUNDA ALİ KEMALLER DEĞİL, MUSTAFA KEMALLER KAZANACAK...
Kullanıcı küçük betizi
İrfan Tuna
Üye
Üye

İletiler: 1059

Şu dizine dön: Erdal SARIZEYBEK

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x