Hakan Fidan'ın temasları... / Arslan BULUT

Hakan Fidan'ın temasları... / Arslan BULUT

İletigönderen Oğuz Kağan » Çrş Ara 12, 2018 11:42

Hakan Fidan'ın temasları...

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, MİT Başkanı Hakan Fidan'ın, ABD'de bir grup senatöre "Kaşıkçı bilgisi" verdiği haberleriyle ilgili olarak "MİT Başkanımız Kanada'ya gitti. Kanada'dan sonra böyle bir gelişme olmuş olabilir. Fakat orada böyle bir bilgilendirmenin yapıldığını; bundan haberdar değilim. Ama Kanada seyahatinden haberdarım." demişti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, konuyla ilgili olarak "MİT Müsteşarı parlamentoya gelip komisyona bir bilgi verdi mi? Dünyanın bildiğini bizden niye saklıyorlar? Yok arkadaş bire bir haberi var. (...) Haberi yoksa bir felaket, haberi varsa, (...) bir başka felaket. Bir MİT Müsteşarı gidecek Cumhurbaşkanı'ndan habersiz ABD senatosunda istihbarat komitesinde bazı senatörlere bilgi verecek..." diye değerlendirme yaptı.

* * *

Bu yazı yayınlandığında MİT Başkanı Hakan Fidan, Kanada ve ABD'deki temasları hakkında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ı bilgilendirmiş olacak. Tabii Hakan Fidan'ın ABD Senatosu istihbarat komisyonu üyeleri ile ne konuştuğunu kamuoyuna açıklayacak değiller ama konunun Kaşıkçı cinayeti ile sınırlı olduğunu kimse düşünmüyordur herhalde.

Çünkü Genelkurmay İstihbarat Daire Başkanlığı yapmış emekli Korgeneral İsmail Hakkı Pekin, bir televizyon programında, "Türkiye hakkında, İngiltere'de, Chatham House bünyesinde, 'federasyon mu olsun konfederasyon mu?' tartışmaları yapılıyor" dedi.

Neden böyle bir tartışma yapabiliyorlar? Neden Türkiye'de bir düşünce kuruluşu, "Birleşik Krallık" üzerinde benzer bir tartışma yapmıyor da "Kraliyet enstitüsü", Türkiye'ye gelecek tayin etmeye kalkışıyor?

Çünkü, Turgut Özal'ın "federasyonu tartışalım" dediği yıllardan önce de Cumhurbaşkanı Kenan Evren, Türkiye'yi sekiz eyalete ayırma projesini gündeme getirmişti:

Kenan Evren, "Türkiye'yi sekiz eyalete bölelim" dediğini kendisi itiraf etmişti!

Hatta "Bavyera'da üç bayrak gördüm. Nedir diye sordum, 'AB bayrağı, Almanya bayrağı ve Bavyera bayrağı' dediler" sözleriyle de projenin propagandasını da yapmıştı. Kısacası sekiz bölgeli, sekiz bayraklı bir Türkiye istiyordu.

* * *

2010 yılında Adalet Bakanlığı Müsteşarı ve beraberindeki sekiz hâkim ve savcı ABD Adalet Bakanlığı'nın davetlisi olarak önce Washington sonra da Colarado ve Arizona gibi bazı eyaletleri dolaşmış, eyalet sistemini incelemişti. Bir haftalık gezinin masrafları da Amerikan Adalet Bakanlığı'ndan karşılanmıştı.

"Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu"nun, yakın zamanda bir milyon 150 bin Avro bütçe ayırarak yeni bir çözüm süreci başlatması ve İngiltere'deki Demokratik Gelişim Enstitüsü koordinasyonuyla Oslo'da sözde akil adamları toplamasını hatırlayalım ve buna AKP milletvekili Ravza Kavakçı Kan'ın Almanya'da "AKP Genel Merkez Heyeti"yle birlikte yaptığı federal yapı inceleme ve görüşmelerini de ekleyelim! MİT'in de bu temaslardan bilgisi vardır herhalde.

Proje ne peki?

Proje, önce Abdullah Öcalan'ın dillendirdiği "Orta Doğu kimliği"nde birleştirilecek, "Türk-Arap-Kürt konfederasyonu"dur.

Önce Irak sonra Suriye'nin parçalanması, ikisinde de ABD, İngiltere ve İsrail güdümlü sözde Kürt ama gerçekte "Orta İsrail devletçikleri" kurulması ve Türkiye'ye milyonlarca Suriyeli doldurulmasının sebebi budur! Türk kimliğine saldırmalarının ana sebebi budur. Konfederasyonun geçici adı Orta Doğu Birleşik Devletleri olarak planlandı. Asıl hedefleri Büyük İsrail'dir.

* * *

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Norveç'in başkenti Oslo'da "yeni diyalog toplantısı"na karşı "Akıllı olun, aklınızı başınıza alın, çözüm çığlığı atmayın, zira meydan boş değildir." diye sert tepki göstermişti. Bahçeli, "Ravza Kavakçı'nın eyalet sistemini inceledik" açıklaması karşısında ise sessiz kaldı!

"Ağacın kurdu içinde olur" demişler. ABD, Türk Milleti'nin kefenini Türkiye Cumhuriyeti'ne biçtirmek istiyor. Bu konularda halkı bilgilendirecek ve uyaracak bir devlet yetkilisi var mı? Siyasi partiler ne iş yapar? Meydan, boş mu değil mi?

Arslan BULUT, 12 Aralık 2018
arslanbulut@yenicaggazetesi.com.tr
Namık KEMAL:
"Vatanın bağrına düşman dayamış hançerini,
Yok mudur kurtaracak bahtı kara maderini?"


Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK:
"Vatanın bağrına düşman dayasın hançerini,
Bulunur kurtaracak bahtı kara maderini."http://www.guncelmeydan.com/pano/tayyip-erdogan-a-gonderilen-cfr-muhtirasi-kuresel-ihale-t18169.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/abd-disisleri-abdullah-gul-u-biz-yetistirdik-t23656.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/dun-malta-surgunleri-vahdettin-bugun-ergenekon-tayyip-t18151.html

KAÇAMAYACAKSINIZ!
Kullanıcı küçük betizi
Oğuz Kağan
Genel Yetkili
Genel Yetkili
 
İletiler: 12289
Kayıt: Sal Oca 27, 2009 23:04
Konum: Ya İstiklâl, Ya Ölüm!

Re: Hakan Fidan'ın temasları... / Arslan BULUT

İletigönderen Gönül Pınar Atacı » Çrş Ara 12, 2018 19:31

Bu tamamen NESNEL ve gerçek VATANSEVER analiz ve sentezin çok değerli yazarı sevgili Arslan BULUT'a en yürekten tebrikler, selamlar, sevgiler, saygılar ve konuya ilişkin bir ithaf :

BOP, BOP’CULUK VE OSLO’CULUK

BOP ve BOP’culuk adını taşıyan malum ve en meş’um emperyal melanet,
OSLO’culuk denen eski ve yeni açık ve gizli nihilist ve separatist ihanet,

Türk ve Kürt vatanı Türkiye’yi bölmek ve bölüşmek amacının bir özüdür.
Ve siyonist ve emperyalist bir madalyonun o çirkef ve iğrenç iki yüzüdür.
.
Bu madalyonu taşıyan her bir yerli ve yabancı özel ve tüzel aktör,
Ulu ve kutsal ortak vatan Türkiye karşıtı bir ajan ve provokatör.

Bu madalyonu ve taşıyıcılarını cehennemin en dibine itmek ve gömmek.
Türkiye aşığı her Türk ve Kürd için yaşamsal, ulusal ve toplumsal gerek

Gönül Pınar Atacı, 10.12.2018
Kullanıcı küçük betizi
Gönül Pınar Atacı
Üye
Üye
 
İletiler: 785
Kayıt: Sal Ara 01, 2015 9:02


Şu dizine dön: Arslan BULUT

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x