Halk Bankası'na karşılık kimler? / Yılmaz POLAT

Halk Bankası'na karşılık kimler? / Yılmaz POLAT

İletigönderen Oğuz Kağan » Pzt Kas 05, 2018 10:17

Halk Bankası'na karşılık kimler?

Hani 'Dünya Beş'ten büyüktü?'

AKP'den 'bu neyin ambargosu ' diye bir eleştiri yok. Çıtı çıkmıyor. Üstelik Trump'ın İran'a uygulanan haksız enerji ambargosundan muaf 8 ülke arasına girince adeta 'olimpiyat madalyası' kazanmış gibi sevindirik oldu.

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan Başkan Trump'la telefon konuşmasından sonra Bakanlar Soylu ve Gül'e uygulanan yaptırımların karşılıklı kaldırıldığını söyledikten sonra Trump'ın Halkbank'la ilgili olarak da bakanına talimat vereceğini söylediğini aktardı.

Erdoğan'ın 'malum finans meselesi ile alakalı' diye tanımladığı konu Rıza Sarraf olayıyla ilgili Halkbank'a verilecek ceza. Öteki ülkelere olduğu gibi cezayı ABD Hazine Bakanlığı kesiyor. Hazine Bakanı da Steven Mnuchin. Mnuchin talimatla cezayı sıfırlar mı?

Şüphesiz herşey Trump'a bağlı. Erdoğan'la Trump arasında geçen konuşmanın ayrıntılarını bilmiyoruz. Trump Halkbank'a karşılık ne istedi? belli değil. Ancak karşılıksız bir şey yapmayacağını biliyoruz. En azından Rahip Brunson'ın serbest bırakılmadan önce söyledikleri ve sonra yapılanlar bir fikir veriyor.

Trump tehdit etmeyi ve dediğini yapmayı seven bir başkan. Dolayısıyla ne yapacağını kestirmek zor değil. 6 Kasım'da yapılacak Kongre seçimlerinde Cumhuriyetçi Parti istediğini alırsa politikalarının onaylandığını görüp daha da sertleşecektir.

Trump'ın Rahip Brunson'dan sonraki hedefi Türkiye'de tutuklu NASA Serkan Gölge ve Konsolosluk çalışanı Metin Topuz ve bazı tutuklular. Dışişleri Bakan Yardımcısı Sedat Önal Washington'daydı. Dışişleri Bakanlığı'nda Siyasi İşlerden Sorumlu Müsteşar David Hale ile görüştü.

ABD tarafından yapılan açıklamada, görüşmede Hale, NASA çalışanı Serkan Gölge dahil "haksız biçimde" hapiste tutulan diğer Amerikan vatandaşları ve Türkiye’deki ABD diplomatik misyonlarının yerel çalışanlarının da serbest bırakılması çağrısında bulundu. Açıklamadan 'Fethullah Gülen' konusuna değinilmediği anlaşılıyor.

Hale'nin Türk-Amerikan ikili ilişkilerinin ‘genişletilmesi ve derinleştirilmesinin’ yolları üzerinde ‘tavsiyeler?’ sunduğu da bildirildi.

Bakalım Halkbank'a ceza ‘kimler ve ne’ karşılığında verilecek?

Yılmaz POLAT, 4 Kasım 2018
Namık KEMAL:
"Vatanın bağrına düşman dayamış hançerini,
Yok mudur kurtaracak bahtı kara maderini?"


Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK:
"Vatanın bağrına düşman dayasın hançerini,
Bulunur kurtaracak bahtı kara maderini."http://www.guncelmeydan.com/pano/tayyip-erdogan-a-gonderilen-cfr-muhtirasi-kuresel-ihale-t18169.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/abd-disisleri-abdullah-gul-u-biz-yetistirdik-t23656.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/dun-malta-surgunleri-vahdettin-bugun-ergenekon-tayyip-t18151.html

KAÇAMAYACAKSINIZ!
Kullanıcı küçük betizi
Oğuz Kağan
Genel Yetkili
Genel Yetkili
 
İletiler: 11854
Kayıt: Sal Oca 27, 2009 23:04
Konum: Ya İstiklâl, Ya Ölüm!

Şu dizine dön: Yılmaz POLAT

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x