Halk nedir, kimdir

Halk nedir, kimdir

İletigönderen zafer atun » Sal Eyl 11, 2018 19:20

Kimdir bu halk denilen geniş insan yığını. Kimlerden oluşur. Ne yapar ne işe yarar?
Basitçe senden, benden, ondan, bundan, hepimizden oluşur bu halk denen kitle.
Öncelikle bu halk denilen insan kitlesi çok faydalı, geniş bir gruptur. Vurursun ensesine elinden ekmeğini alırsın sesini çıkarmaz. Allah devlete millete zeval vermesin der sineye çeker, yumuşak başlı, itaatkâr, çalışkan bir insan topluluğudur. Neredeyse gerek devlet için gerekse liberal ekonomi için sonsuz bir finansman kaynağıdır.

Bu halkın elinden büyük çabalar ve fedakarlıklar sonucunda söke söke bağımsızlığını alıp kurduğu Cumhuriyeti alırsın, yerine Türk usulü başkanlığı koyarsın sesi çıkmaz sineye çeker.
Bu halkın elinden çocuklarının eğitim, öğretim ve geleceğinin hakkını alırsın, onu özel okullara mahkum edersin sesini çıkarmaz sineye çeker.
Halkın sağlık hizmetlerini özelleştirir bir de şehir hastaneleri ayağıyla tüm hastaneleri şehir dışına atıp birleştirir özel sektöre devreder üstüne bir de MÜŞTERİ (hasta değil) garantisi verirsin, bu halk gene sesini çıkarmaz sineye çeker.
Yurt dışından kontrolsüz ve denetimsiz bir şekilde hayvan ithal eder yerli besicinin canına ot tıkarsın getirdiğin hayvanlar bir de şarbonlu çıkar olayı sumen altı eder ve insanların gözünün içine bakarak dalga geçersin, bu halk gene sesini çıkarmaz sineye çeker.
Marketler veya gıda maddesi satanlar akşam kapanıştan sonra sattıkları tüm ürünlere %40-50 civarında kafadan zam yaparlarsa. Bu ise denetlenmez, bu çıkarcı sülüklerin halkın kanını emmesine ses çıkarmaz görmezden gelinirse, bu halk gene sineye çeker ses çıkarmaz.
İçtiğimiz sudan, süte kadar satıcıları aracıları tarafından keyfi zam yapılır gerekçesi de dolar artışı olur, bu halk buna da ses çıkarmaz sineye çeker.
Yediğimiz ekmeğe çaktırmadan ya gramajı düşürülüp yada direk zam yapılır, fiyatı değişmedi diye insanların gözüne baka baka laf kalabalığı yapar olayı geçiştirirsin, halk buna da ses çıkarmaz bunu da sineye çeker.
Kısaca yediğimiz içtiğimiz her şeye akıl dışı insafsız zamlar yapılır, insanlar iliklerine kadar sömürülürken ve bu olanlar görmezden gelinip denetlenmezken devlet nedense babalığını yapmazken, bu halk gene sesini çıkarmaz sineye çeker. Allah devlete millete zeval vermesin der!

Nereye kadar. Bu halk nereye kadar sineye çeker ve sesini çıkarmaz?
Sabır taşı bu ülkede olanlar karşısında ortasından elli kere çatlamıştı. Ülke ekonomisi yürümezken ekonomiyi inatla hala inşaat sektörü ile götürmeye çalışıp (başka sektör yok nedense) bir iki aylığına kısa vadeli geçici çözümler icat ederken neticede bu halk gene sesini çıkarmaz sineye çeker. Son zamanlarda halkım her olup biten şeyi büyük bir tevekkülle göğüsleyip sineye çekiyor. Kimse de bunun nedenini merak etmiyor.

Biz çok ilginç bir milletiz son raddesine kadar göğüs gerip, dayanıp gık demiyoruz. Ancak o son nokta geldiği zaman, sabır taştığında ise bu sefer de önümüze ne çıkarsa çıksın gözümüz görmüyor. Önümüze katıp durmamız gereken yerde asla durmuyor nereye giderse oraya kadar gider deyip olacağına bırakıyoruz.
Son söz; sen anlamadın, bak bir daha söylüyorum sınırını zorlama ne diyor halkım
Allah Devlete Millete Zeval Vermesin.
Bu lafı hep birlikte bir özümseyip bir de anlamaya çalışsak…

Zafer ATUN
11/09/2018
zaferatun.wordpress.com
Kullanıcı küçük betizi
zafer atun
Üye
Üye
 
İletiler: 88
Kayıt: Pzr Ara 09, 2012 15:26

Şu dizine dön: Sizin Makaleleriniz

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 2 konuk

x