Hani Çekilme Şartsızdı

Hani Çekilme Şartsızdı

İletigönderen pamuk611 » Cmt Haz 01, 2013 22:47

PKK nın çekilmesi için mutlaka kendilerine bir takım sözler verildiği ve PKK ile bir anlaşma yapıldığı söylenirken ispatlamayan namerttir, biçiminde yetkililerden homur damalar gelmişti. Ayrıca PKK lılar silahsız olarak çekileceklerdi.

Hal böyle iken, Murat Karayılan yaptığı basın toplantısında; PKK, Kuzey Irak’a silahları ile birlikte çekilecekmiş, orada anayasa değişikliğini takip edeceklermiş. Genel af çıkmasını takip edeceklermiş, affın kapsamında Öcalan’ın da özgürlüğüne kavuşması da bulunmaktaymış.

Bu istekler olmazsa oradan hükümete, ”gelirim ha” diyeceklermiş. Ey millet bunların hepsi danışıklı döğüş. Karayılan’ın bu isteklerinde hükümet ve Öcal ‘an çoktan anlaştılar, ancak millete gerçekleri söylemiyorlar.

Bunları ortaya atanları, ”kanla besleniyorlar, anaların ağlamasını istiyorlar”, diyerek ucuz laflar ediyorlar. Türkiye Büyük Millet Meclisinin anayasa yapma görevini
PKK ya verdiler.

Avrupa Parlamento Meclisi PKK yı terör listesinden çıkarmış. Guya hükümet bu durumu kınıyor. PKK yı meclis yerine koyan bu zihniyet işi bu duruma getirdi. Millete gerçekleri söyleyin, PKK ile anayasayı yapın, millete sunun, el mi yaman bey mi yaman görün.

SORSAK CEVAPLANIR MI?
1.Her şeyi biliyorum zanneden, aslında hiç bir şeyden haberi olmayan akil insanlar,şehitler için,” telef oldular” ifadesini kullanmışlar .Bu ifade, ne anlama gelmekte?
2.Yurtdışına çekileceği söylenen PKK militanları, ne olacak, dağda mı yaşayacaklar? Bebeklerimizi öldürdüklerinden ödül olarak, bu teröristlere aç, susuz kalmaması için erzak göndermeyi hükümet düşünmekte midir?
3.Yıllar önce, artık Türkiye’yi Avrupa Birliğine kattı diyerek, hava limanlarında davul, zurna ile karşılanan Başbakanın bu durumu hakkında ne düşünülür? Sonucun hava olduğu durumu için ne denilir? Çözümün sonucunun da bu biçimde olacağını düşünmekte misiniz?

Makalenin devamın aşağıdaki internet sitesinde okuyabilirsiniz
http://www.haberal61.com/hani-cekilme-sartsizdi.html
Kullanıcı küçük betizi
pamuk611
Üye
Üye
 
İletiler: 20
Kayıt: Pzt Şub 11, 2013 22:49
Konum: Ankara

Şu dizine dön: Sizin Makaleleriniz

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 7 konuk

x