"Hapishanedekiler Üzerinden Siyaset Yapma Gayreti Var&q

Genel & Güncel Konular

"Hapishanedekiler Üzerinden Siyaset Yapma Gayreti Var&q

İletigönderen ACD » Pzr Mar 04, 2007 12:35

Resim

"Hapishanedekiler Üzerinden Siyaset Yapma Gayreti Var"

İstanbul (AA)- DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, Türkiye'de birilerinin hapishanedekiler üzerinden siyaset yapma gayreti içinde bulunduğunu belirterek, "Suçlular da dahil herkesin Cumhuriyet'ten adalet isteme hakkı vardır. Ama hiç kimsenin tehdit hakkı yoktur" dedi.

Ağar, İstanbul İl Başkanlığı'nın partiye katılımlar nedeniyle Grand Cevahir Otel'de düzenlediği toplantıya katıldı. Burada konuşan Ağar, hükümetin ekonomi ile iç ve dış politikasını eleştirerek, muhalefetin de buna karşı etkin politika yürütemediğini ileri sürdü. Konuşmasında, DTP Genel Başkan Yardımcısı Aysel Tuğluk'un açıklamalarına atıfta bulunan Ağar, "Birileri hapishanedekiler üzerinden siyaset yapma gayreti içindeler. Suçlular da dahil herkesin Cumhuriyet'ten adalet isteme hakkı vardır. Ama hiç kimsenin tehdit hakkı yoktur" diye konuştu.

Cumhuriyet'in hapishanelerindeki her ferdin, emanet olduğunun idrakinde bulunduğunu kaydeden Ağar, sözlerine şöyle devam etti:

"Birileri burada olmadığını addettiği adaleti Roma'da aramaktadır. Adaleti bulmanın yeri Ankara'dır, Roma değil. Her vatandaşın suçlular da dahil, Cumhuriyet'ten adalet ve şefkat isteme hakkı vardır. Biz bunun siyasi mücadelesini zaten millet adına veriyoruz. Ancak bilinmelidir ki, Cumhuriyet'in hiçbir vatandaşının, devletten ve milletten rövanş istemeye hakkı yoktur. Hele hele milleti, devleti tehdide cüret edenlerin asla hakkı yoktur. Tehdit edenleri de onları cesaretlendirenleri de açıkça burada ikaz ediyorum. Devleti tehdit edenler ve onları cesaretlendirenler sığınacak delik ararlar. O deliği de bulamazlar. 70 milyon insan bu topraklar üzerinde yaşamak için kader birliği etmiştir. Acılar, sıkıntılar ve ayrıklıklar üzerinden siyaseti ortadan kaldırıyoruz."

Törenin ardından basın mensuplarının sorularını da cevaplayan Ağar, 7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren'in açıklamalarına ilişkin olarak, "Söylediği şu:

Ekonomik ağırlığı olan bölge valiliği sistemi... Ama Türkiye'de belli yerlerden manalar çıkarmaya çalışanlar var" dedi. Ağar, Türkiye'nin demokratik ortamında her şeyin tartışılıp konuşabileceğini kaydederek, "Bir ömrü devlet hizmetiyle geçirmiş eski bir cumhurbaşkanı neredeyse hain ilan edilecek. Böyle bir şeyi anlamak mümkün değil. Vatanseverlik hiç kimsenin tekelinde değildir. Ülkenin birliği, bütünlüğü her zaman muhafaza edilecektir. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın" diye konuştu.
Mevzubahis VATAN ise gerisi TEFERRUATTIR...!
Kullanıcı küçük betizi
ACD
Üye
Üye
 
İletiler: 1137
Kayıt: Pzr Şub 18, 2007 20:58

Şu dizine dön: Genel - Güncel Konular

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 6 konuk

x