Hariciye Kliniği 28.05.08 - Prof. Dr. Hikmet ÖZDEMİR

Mithat SİRMEN'in sunumuyla, dış politikada gündemin ve ötesinin tartışıldığı Hariciye Kliniği

Hariciye Kliniği 28.05.08 - Prof. Dr. Hikmet ÖZDEMİR

İletigönderen Türk-Kan » Pzr Haz 15, 2008 1:55
Kanal B - Hariciye Kliniği


Mithat SİRMEN'in sunumuyla, dış politikada gündemin ve ötesinin tartışıldığı Hariciye KliniğiKonuk: Türk Tarih Kurumu Ermeni Araştırmaları Kurucu Başkanı ve
TBMM Parlamento Tarihi Araştırma Grubu Koordinatörü ve Editörü
Prof. Dr. Hikmet ÖZDEMİR


"Atatürk'ü Yeniden Düşünmek"

Atatürk'ü yeniden düşünürken O'nun attığı temeller üzerinde yükselen Cumhuriyet'imizin korunması, yaşatılması ve ilerlemesi için ulusça neler yapmalıyız?

“İki Mustafa Kemal var. Ben Mustafa Kemal, Biz Mustafa Kemal. Ben Mustafa Kemal, şu karşınızdaki geçici adam. Onu yarın üç sene sonra, beş sene sonra öldüğü vakit, götürüp toprağa ve unutmaya terk edeceksiniz. Bu fani Mustafa Kemal. Bir de ikinci Mustafa Kemal var. O ben değilim, sizsiniz. O ölmez. O mekteplerde arkamızdan dalga dalga gelen yeni nesillere ders veren hocalar zümresi. Ordumuzu yetiştiren zabitler zümresi. Ellerinde kalemlerle gazetelerde, mecmualarda, kitaplarda, memleket ihtiyaçlarını anlatan, memleket davalarını müdafaa eden muharrirler, memurlarımız, bütün ilim, irfan, sanat zümreleri. Bu ikinci Mustafa Kemal, elimdeki bayrağı benden sonra yere düşürmeyecek. Onu nesilden nesile emanet ederek daima elinde tutacak ve istikbale götürecek.”
İzle:


Görüntü: XviD 30.00fps
Süre: 1 saat 51 dakika
Dosya Boyutu: 336 MB
Çözünürlük: 512x384


Resim


indirmek için tıkla:
:arrow:

Hariciye Kliniği 28.05.08 (Bölüm 1)

Hariciye Kliniği 28.05.08 (Bölüm 2)

Hariciye Kliniği 28.05.08 (Bölüm 3)

Hariciye Kliniği 28.05.08 (Bölüm 4)

Rar - Şifresi: guncelmeydan

Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye
 
İletiler: 6735
Kayıt: Pzt Şub 19, 2007 20:56

Şu dizine dön: Hariciye Kliniği

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x