Hatalı Fiyat Müşterilere Yaradı

Forumda gereksiz, yanlışlıkla açılmış veya kilitlenmiş başlıklar buraya taşınır.

Hatalı Fiyat Müşterilere Yaradı

İletigönderen water angel » Pzt Tem 15, 2013 13:27

Gold.com.tr'de Samsung 1TB taşınabilir harici disk fiyatının yanlış girilmesi sonucunda bir saat içerisinde 956 adet ürün zararına satıldı. Hata fark edilene kadar geçen 1 saatlik süre zarfında ürünü satın alan gold.com.tr müşterileri 185 TL yerine 119 TL ödedi.


Gold Teknoloji Marketleri Genel Müdür Yardımcısı Özcan Ceyhan, hatayı fark eder etmez fiyatı düzelttiklerini ancak 1 saatte 63.096 TL zarar ettiklerini ifade etti

Bu hatadan dolayı müşterilerini mağdur etmediklerini belirten Gold Teknoloji Marketleri Genel Müdür Yardımcısı Özcan Ceyhan şöyle konuştu:

"Hatayı fark ettiğimiz zaman sitemizde ürünün fiyatını düzelttik. Bu hata bize 63.096 TL'ye mal oldu ancak bir saat içerisinde ürünü satın alan 956 müşterimize hiçbir zaman bulamayacakları kadar avantajlı bir fiyat sunmuş olduk. Her ne kadar bize maliyeti yüksek olsa da "Hesaplı Teknoloji" sloganına sahip bir firma olarak müşterilerimiz adına sevindiğimizi ifade etmem gerekir.

Tüketici haklarını korumak ve müşteri memnuniyetini artırmak son dönemde en çok önem verdiğimiz konulardır. Perakende sektöründe hesaplı fiyatlarımız ve ürün çeşitliliğimizin yanı sıra özellikle müşteri odaklı hizmet kalitesi açısından da farklılaşmayı amaçlıyoruz. Gold olarak müşteri memnuniyetini artırmayı hedeflerken perakende sektörüne de örnek olacak şekilde süreçlerimizi revize ediyoruz. Yaşadığımız bu olayın e-ticaret için de örnek bir vaka olacağını düşünüyoruz."
Kullanıcı küçük betizi
water angel
Üye
Üye
 
İletiler: 207
Kayıt: Cum Mar 09, 2012 22:02

Şu dizine dön: Güncel Meydan Çöp Tenekesi

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

cron

x