Hıristiyanların en çok sevdiği Başbakan kim? / Arslan BULUT

Hıristiyanların en çok sevdiği Başbakan kim? / Arslan BULUT

İletigönderen Oğuz Kağan » Pzt Eki 25, 2010 13:45

Hıristiyanların en çok sevdiği Başbakan kim?

AKP İstanbul Milletvekili Feyzullah Kıyıklık, AKP Yalova İl Teşkilatı’nın düzenlediği sertifika dağıtım gecesinde Başbakan Tayyip Erdoğan’a övgü yağdırdı. Partililere seslenen Kıyıklık, “Öyle değerli bir Başbakanımız var ki, sevdiğini söyleyen değil, sevgisini gösteren biri. Sokaktaki insan ona baktığında kendini görüyor. İçten ve samimi. Sadece bizim değil, Başbakan’a Avrupa’nın, Orta Doğu’nun da ihtiyacı var” dedi.

Kıyıklık’ın tespitlerinden “Tayyip Bey’e Avrupa’nın ihtiyacı var” bölümüne ben de katılıyorum. Buna bir de ABD’yi eklemek gerekir.

* * *
Genel olarak Hıristiyan dünyasının Tayyip Bey’e ihtiyacı var!

Bunu söyleyen ben değilim!

Alman Süddeutsche Zeitung gazetesinde yazan Kai Strittmatter, 2009 Aralık ayında “Konstantinopol Patriği” I. Bartholomeos’un sözcüsü Dositheos Anagnostopulos’un kendisine, “Bu insan tarihe geçecektir” dediğini yazmıştı.

Alman yazar, şöyle demişti:

- Erdoğan geçen yaz adalarda bir Ortodoks manastırını ziyaret ederek Patriğe yardım sözü verdi ve Hıristiyanların Türkiye’den kovulmalarının ’faşistçe’ bir uygulama olduğunu söyledi.

- Ermeni Patrikhanesi, Erdoğan’a 2007 seçimlerinde oy verilmesi çağrısında bulunmuştu, çünkü Türkiye’de gerek Müslümanlar gerek Hıristiyanların din özgürlüğü için Erdoğan ve partisinden başka biri yok.

- Rahip Dositheos, “Hıristiyanlar için böylesine girişimde bulunan bir Başbakan görmedim” diyor.

- Türkiye’deki üniversitelerde Kürt filolojisi fakülteleri var ve Kürt köylerine Kürtçe isimleri iade ediliyor, ancak Erdoğan daha da ileri gitti ve 1937 yılında ordu tarafından Dersim’deki Alevilere karşı yapılan katliamı bir suç olarak nitelendirdi.

* * *
Hani geçen gün, “Tayyip Bey’in açtığı kiliselere cemaat nereden bulunacak?” diye soruyordum ya, meğer Erdoğan, bu sorunun cevabını çoktan vermiş!

“Türkiye’den faşistçe kovuldular” dediği Hıristiyanların torunlarını Türkiye’ye getirecek, öyle anlaşılıyor!

Nitekim son haberlere göre Türkiye’deki Ermeni cemaati, Van Akdamar Kilisesi’nden sonra Diyarbakır’daki Surp Giragos Ermeni Kilisesi’nde ayine hazırlanıyor. Restorasyonu süren ve Orta Doğu’nun en büyük Ermeni kilisesi olduğu söylenen Giragos’ta Ermeni Patriği Ruhani Meclis Başkanı Başpiskopos Aram Ateşyan yönetiminde 30 yıl sonra ilk dua okundu. Surp Giragos Kilisesi Vakfı ve Büyükşehir Belediyesi’nin desteği ile restore edilen tarihi kilisede, 30 yıl sonra yapılan törene Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, Ermeni asıllı Diyarbakırlı yazar Mıgırdiç Margosyan, Surp Giragos Kilisesi Vakfı Başkanı Tekin Papuççiyan ile İstanbul, Suriye ve Ermenistan’da yaşayan 30’a yakın Ermeni katıldı.

Başpiskopos Aram Ateşyan, “Orta Doğu’nun en büyük Ermeni kilisesinde önümüzdeki yıl bu mevsimde dünyanın dört bir yanından gelen Ermeni cemaatiyle Akdamar’da olduğu gibi ayin yapmayı planlıyoruz” dedi.

* * *
Ben Tayyip Erdoğan’ın “en az üç cocuk” politikasını destekliyorum. Fakat Tayyip Bey, dün Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu İcra Direktörü Thoraya Obaid ve beraberindeki heyeti, Beşiktaş’taki Başbakanlık Ofisi’ndeki kabul etti.

Erdoğan, bu görüşmede neler konuşulduğunu açıklayabilir mi acaba?

Bu görüşme pek hayra alamet değil. Çünkü BM Nüfus Fonu, Türkiye’de nüfus planlaması yapılmasını istiyor ve bu amaçla kurulan derneklere ve Sağlık Bakanlığı’nın ilgili birimine doğum kontrolü için araç-gereç yardımları yapıyor!

Kısacası BM Nüfus Fonu, Anadolu’da ve dünyada Müslüman nüfusun azaltılması için çalışıyor!

Bu arada Türkiye’de Hıristiyanlar çoğaltılıyor!

Hıristiyanların Tayyip Bey’e ihtiyacı var!Arslan BULUT, 25 Ekim 2010, YENİÇAĞ
Namık KEMAL:
"Vatanın bağrına düşman dayamış hançerini,
Yok mudur kurtaracak bahtı kara maderini?"


Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK:
"Vatanın bağrına düşman dayasın hançerini,
Bulunur kurtaracak bahtı kara maderini."http://www.guncelmeydan.com/pano/tayyip-erdogan-a-gonderilen-cfr-muhtirasi-kuresel-ihale-t18169.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/abd-disisleri-abdullah-gul-u-biz-yetistirdik-t23656.html
http://www.guncelmeydan.com/pano/dun-malta-surgunleri-vahdettin-bugun-ergenekon-tayyip-t18151.html

KAÇAMAYACAKSINIZ!
Kullanıcı küçük betizi
Oğuz Kağan
Genel Yetkili
Genel Yetkili
 
İletiler: 12235
Kayıt: Sal Oca 27, 2009 23:04
Konum: Ya İstiklâl, Ya Ölüm!

Şu dizine dön: Arslan BULUT

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x