II. Damat Ferid Ödülleri

II. Damat Ferid Ödülleri

Dengir Mir Mehmet FIRAT
5
16%
Bülent ARINÇ
13
42%
Devlet BAHÇELİ
5
16%
Ali BABACAN
5
16%
Mehmet ŞİMŞEK
2
6%
Hüseyin ÇELİK
1
3%

Toplam Oy : 31

II. Damat Ferid Ödülleri

İletigönderen Ram » Pzr Şub 01, 2009 23:54

Altemur KILIÇ'dan fikri, Türk Kahvesi'nden ilhâmı aldık. Siz üyelerimiz, Damat Ferid ödüllerini sahiplerine buradan ulaştıracaksınız.
Mevzuubahs olan; millete saltanatını, hâkimiyetini bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız¿? meselesi değildir. Mesele, zaten emrivâki olmuş bir hakikati ifadeden ibarettir. Bu, behemehâl, olacaktır. Burada içtima edenler, Meclis ve herkes meseleyi tabiî görürse, fikrimce muvafık olur. Aksi takdirde, yine hakikat usûlü dairesinde ifade olunacaktır.

Fakat ihtimâl, bazı kafalar kesilecektir!
Kullanıcı küçük betizi
Ram
Zûlme Karşı İsyan!

İletiler: 8167

İletigönderen AlpereN » Pzt Şub 02, 2009 0:00

aslında Zekeriya Öz olsaydı, oyumu ona verirdim ama geçtiğimiz yaz Atatürk Devrimlerini travma olarak nitelendirdiği müthiş sözü ile ben ödülü Dengir Mir Mehmet Fırata layık görüyorum. =) :)
Kullanıcı küçük betizi
AlpereN
Üye
Üye

İletiler: 628

İletigönderen antalyalim » Pzt Şub 02, 2009 0:08

Aslinda ben oyumu Bülent beyefendi hazretlerine verecektim ama Alperen kardesim aklimi celdi oyum direk Mir hazretlerine gitti.Aslinda unutmadim Mir hazretlerinin o laflarini :lol: ama gündem o kadar yogun ki artik takip edemiyorum.Madur görün arkadaslar sonucta bizde türk halkindaniz ,hafizamiz 3 ay gibi bi süreden sonra yenileniyor
"Mustafa Kemal'in Askerleriyiz" :turkiye:
Kullanıcı küçük betizi
antalyalim
Çeviri Takımı
Çeviri Takımı

İletiler: 522

İletigönderen Türk-Kan » Pzt Şub 02, 2009 0:12

Oyum, koalisyon hükümetini yikip Tayyip'e yol acan, meydanlarda attigi iple ABDullah'i Cankaya'ya cikartan, Ergenekon Tertibi'ne sessiz kalan BAHCELI'ye.
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye

İletiler: 6735

İletigönderen kaye » Pzt Şub 02, 2009 2:43

Ben bir zamanlar erkek adı olarak "Arınç"ı çok beğenirdim!!!
Kullanıcı küçük betizi
kaye
Üye
Üye

İletiler: 1036

İletigönderen bezgin » Pzt Şub 02, 2009 2:50

Adaylar arasinda Hasim Kilic'i göremedim yoksa gectigimiz yillarin sahipleri tekrar aday gösterilmiyor mu? :lol: :lol:
İşgâlciler ölmeli! :turkiye:

"Bir ülkenin nüfusunun yarıya yakın bölümünün bir bölgede, dörtte birinin bir şehirde yaşaması, başlı başına tezgahtır."
Kullanıcı küçük betizi
bezgin
Genel Yetkili
Genel Yetkili

İletiler: 1394

İletigönderen Panzehir » Pzt Şub 02, 2009 3:47

Bülent Arınç bu dalda favorim.

Gün gelir devran döner
Adımıza türküler söylenir bu şehirde!..
...
Kullanıcı küçük betizi
Panzehir
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiler: 3483

İletigönderen maydonos » Pzt Şub 02, 2009 3:50

en uygunu bohcali :kikirik:
Resim

Ne MuTLu TüRkÜm DiYeNe
Kullanıcı küçük betizi
maydonos
Üye
Üye

İletiler: 1651

İletigönderen hirbo06 » Pzt Şub 02, 2009 7:11

Ataturk devrimlerine karsi olan yikici tavri, bati politikalarina olan bagliligi, ulkeyi globallesme ve ozellestirme adi altinda yabancilara satmaktaki azmi, Ermeni soykirimina karsi olan tutumu ve sozde aydinlarin ozur kampanyasina verdigi destek gibi sayilabilecek bilimum sebeplerden oturu, acik ara onde olmasi gereken ancak seceneklerde yer almayan Tayyip Erdogan'dir. Damat Ferit misali kabinedeki uyeleri ara ara degistirse de, bati hayrani yeni bireyleri goreve getirmesindeki basarisi ise ayrica bir takdir ve methiye gerektirir.
ONCE AHLAK,TERBIYE VE NEZAKET SONRA FIKIR ALISVERISI! Terbiyesiz (insan), yalnız kendine kötülük etmez, bütün utanç ve erdem ufuklarını ateşler (Mevlana). Ahlak mukaddestir; çünkü aynı kıymette eşi yoktur... Bir millet, zenginliğiyle değil, ahlak değeriyle ölçülür…Biz cahil dediğimiz zaman, mektepte okumamış olanları kastetmiyoruz. Kastettiğimiz ilim, hakikati bilmektir. Yoksa okumuş olanlardan en büyük cahiller çıktığı gibi, hiç okumak bilmeyenlerden de hakikati gören gerçek alimler çıkabilir(K.Ataturk)
Kullanıcı küçük betizi
hirbo06
Üye
Üye

İletiler: 156
Konum: ONCE AHLAK,TERBIYE VE NEZAKET SONRA FIKIR ALISVERISI! SAYGIMIZ; BILGI,DUSUNCE VE EMEGE, REP'E DEGIL!

İletigönderen Türk-Kan » Pzt Şub 02, 2009 12:07

hirbo06, Tayyip sinif atladi. Zat-i Sahane, Vahdettin Ödülleri kategorisinde yarisiyor :idea:
Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir.

Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, "Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır" demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.
Kullanıcı küçük betizi
Türk-Kan
Kuvva-i Milliye

İletiler: 6735

İletigönderen hirbo06 » Pzt Şub 02, 2009 13:19

Cok isabetli olmus Turk-Kan... Bende aman Tayyip'imin hakkini yemisler diye onun adina icerlenip, hayiflanmistim... Orada da bildigim kadari ile Abdullah var ama benim Tayyip'e guvenim sonsuz... Evvel Allah rakiplerinin arasindan siyrilip birinci olmasini bilir o :)
ONCE AHLAK,TERBIYE VE NEZAKET SONRA FIKIR ALISVERISI! Terbiyesiz (insan), yalnız kendine kötülük etmez, bütün utanç ve erdem ufuklarını ateşler (Mevlana). Ahlak mukaddestir; çünkü aynı kıymette eşi yoktur... Bir millet, zenginliğiyle değil, ahlak değeriyle ölçülür…Biz cahil dediğimiz zaman, mektepte okumamış olanları kastetmiyoruz. Kastettiğimiz ilim, hakikati bilmektir. Yoksa okumuş olanlardan en büyük cahiller çıktığı gibi, hiç okumak bilmeyenlerden de hakikati gören gerçek alimler çıkabilir(K.Ataturk)
Kullanıcı küçük betizi
hirbo06
Üye
Üye

İletiler: 156
Konum: ONCE AHLAK,TERBIYE VE NEZAKET SONRA FIKIR ALISVERISI! SAYGIMIZ; BILGI,DUSUNCE VE EMEGE, REP'E DEGIL!

Şu dizine dön: Anketler

Kİmler çevrİmİçİ

Bu dizini gezen kullanıcılar: Hiç kayıtlı kullanıcı yok ve 0 konuk

x